Independence Zero (4) – Fabric Zero (5) امان از امانوف!


گزارش زنده: Independence Zero - Zero Fabric

دیدارنیوز – سرویس ورزشی: آبی ها پس از حذف خیره کننده پرسپولیس، شکست این تیم مقابل آلومینیوم اراک و همچنین پیروزی تیم دسته دومی خلیج فارس ماهشهر مقابل کوپر رفسنجان، اکنون با جدیت بیشتری وارد زمین می شوند.

مجیدی از رویارویی با ساکت خاطره خوشی ندارد. استقلال با هدایت فرهاد دو سال پیش در فینال جام حذفی به تراکتورسازی با هدایت الهامی شکست خورد و از رسیدن به جام ناکام ماند. استقلال امسال نتوانست در دو دیدار خانگی و خارج از خانه مقابل النساج پیروز شود.

سرمربی جوان استقلال که برای جبران دو ناکامی در فینال تلاش می کند امروز با تمام وجود تلاش می کند تا پارچه را بزند و ناکامی های این فصل آبی ها هستند.

استقلال را ترکیب کنید: علیرضا رضایی، روزبه چشمه، رافائل سیلوا، عارف غلام، ورا غفوری، ابوالفضل جلالی، زبیر نیکونفس، جعفر سلمانی، سبحان خاقانی، کوین یمقا و امیرحسین حسین زاده

ترکیب پارچه: علیرضا حقیقی، حمید شری، سعید غلام علیبیجی، شاهین طاهرخانی، صابر حردانی، متین کریم زاده، اکبر صادقی، ایوب کلانتری، حسن نجفی، رضا جعفری، کریم اسلامی

گروه داوری: امیر عرب برکی و مهدی علی قدر و حسن نذر من

دقایق حساس:

دقیقه دوم: النساجی در ابتدا صاحب یک ضربه ایستگاهی شد که توپ برای رضا جعفری ارسال شد و ضربه این بازیکن از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۵: استقلال پشت محوطه جریمه اخراج شد. شوت مستقیم وریا غفوری را علیرضا حقیقی با واکنشی شگفت انگیز راهی کرنر کرد.

دقیقه ششم: ارسال خطرناک جعفر سلمانی از سمت چپ روی دروازه کوین یامجا اما مزاحمتی که کریم اسلامی برای این بازیکن ایجاد کرد مانع از آبی شدن مهاجم فرانسوی شد تا دروازه حریف باز شود.

دقیقه ۸: استقلال یک موقعیت عالی به دست آورد. امیرحسین حسین زاده با یک توپ عالی در شرایطی که کوین یمگا در کنار او بود و با یک پاس می توانست با دروازه خالی روبرو شود، ضربه خود را خودخواهانه به سمت دروازه شلیک کرد و توپ از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۱۷: سبحان خاقانی از راه دور تصمیم گرفت با ضربه ای دروازه را تهدید کند اما ضربه خاقانی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۲۴: حرکت گسترده و خیره کننده صابر الحردانی روی خط پنالتی در حالی که چشم رؤزبه روی پای این بازیکن دویده بود، ضربه حردانی را همراهی کرد که با ضربه زمینی خطرناکی به بازیکن برخورد کرد و به بیرون رفت.

دقیقه ۲۵: حسین زاده الجید از سمت چپ همراه با ورودش به محوطه جریمه حرکت کرد که ارسال او به سمت چپ منجر به شوت عجیب وریا غفوری شد و توپ به آرایشگر رسید و این بازیکن نیز با بی دقتی شوت کرد. توپ در آسمان است.

دقیقه ۳۵: ضربه کریم اسلامی از پشت محوطه جریمه چندان قوی نبود و رضایی کار را آسان کرد.

دقیقه ۴۳: فرصت خوبی برای یامجا در داخل محوطه جریمه نساجی بود که نتوانست از آن استفاده کند.

نیمه دیگر

استقلال در نیمه دوم مهدی مهدی پور را به جای جلالی به میدان فرستاد.

دقیقه ۵۵: شوت استقلال در میانه زمین نساجی. شوت زمینی مهدی پور در شلوغی محوطه جریمه به امیرحسین حسین زاده رسید اما ضربه این بازیکن روی توپ چندان قوی نبود و کنترل واقعی توپ بود.

دقیقه ۵۷: امیرحسین حسین زاده از سمت راست لیز خورد و علی رضا حقیقی با پا این بازیکن را دفع کرد و توپ به کرنر رفت.

دقیقه ۷۶: حرکت خوب و جداگانه عزیزبک امانوف مهار شد و با یک ضربه واقعی از دو مدافع نساجی به راحتی عبور کرد.

دقیقه ۷۷: ارسال زیبا و شگفت انگیز حردانی به عزیزبک امانوف در محوطه دروازه اما ضربه او به بیرون رفت.

دقیقه ۸۰: کرنر مهدی پور با ضربه سر رافائل سیلوا همراه شد که توپ او از زاویه باز وارد چارچوب دروازه نشد.

دقیقه ۲+۹۰: علی رضا حقیقی امیرحسین حسین زاده با یک شوت شگفت انگیز از راه دور به کرنر رفت.

دقیقه ۵+۹۰: صالح الحردانی وارد محوطه جریمه نساجی شد و ضربه او پس از برخورد به تیر افقی از چارچوب به بیرون رفت. مرکز استقلال اعتراض کرد که معتقد است توپ گل شده است و داور به بیژن طاهری کارت زرد نشان داد.

وقت اضافه

بازی دو تیم به ۳۰ دقیقه وقت اضافه کشیده شد و استقلال همچنان سهم بیشتری از خطرات داشت اما در ۱۵ دقیقه ابتدایی دروازه ها بسته ماند. استقلال یکی دو بار در نیمه دوم وقت اضافه دروازه نساجی را تهدید کرد اما آبی ها موقعیت های لمجا و رمضانی را از دست دادند تا بازی را به ضربات پنالتی بکشانند.

یامجا اولین ضربه پنالتی بود که پشت توپ به سمت دروازه شمال ایستاد. بهترین گلزن استقلال در خلاف جهت حرکت واقعی توپ را به ثمر رساند. اولین ضربه پنالتی را ایوب کلانتری به ثمر رساند که مانند یمگا توپ را به ثمر رساند.

– رودی زستد به راحتی دومین ضربه پنالتی استقلال را به ثمر رساند. مهرداد عبدی نیز به عنوان ضربه پنالتی دوم برای زن ناسیج توپ را به ثمر رساند.

– مهدی پور برای ضربه پنالتی سوم استقلال پشت توپ ایستاد و توپ را در گوشه چپ به ثمر رساند. سومین ضربه پنالتی را غلامعلیپور مشابه مهدی پور به ثمر رساند.

– امانوف از روی ضربه پنالتی استقلال با پای چپ گل چهارم را زد و جان باخت. اما نظری چهارمین پنالتی بافته شده را به ثمر رساند تا میهمان پیش بیفتد.

آرمان رمضانی پنجمین ضربه پنالتی استقلال را به ثمر رساند. اما حمید شری پنجمین ضربه پنالتی تعیین کننده را برای نساجی به ثمر رساند و رضایی نتوانست توپ را بگیرد که استقلال هم از جام حذفی شد. به این ترتیب فرهاد مجیدی نیز مانند گل محمدی جام حذفی را از دست داد.