FQHCs در عصر کووید انجمن مرکز بهداشت جامعه کارولینای شمالی


وقتی ۱۳ ماه پیش همه‌گیری کووید-۱۹ شروع شد، همه جنبه‌های زندگی تغییر کرد. این بیماری همه گیر علاوه بر افرادی که به صورت دسته جمعی در اثر ویروس کرونای جدید SARS Cov-2 جان خود را از دست می دهند، شکاف های اقتصادی گسترده تر، بی عدالتی نژادی و بحران های آب و هوایی را نیز آشکار کرده است. تجارت طبق معمول دیگر لازم نیست انجام شود، زیرا بسیاری از زمینه‌های زندگی مختل شده است و سیستم‌ها و همچنین افراد مجبور شده‌اند خود را با این چالش‌ها وفق دهند و راه‌های جدیدی برای استفاده از منابع موجود برای انعطاف‌پذیر ماندن علیرغم زمان‌های سخت بیابند. کنفرانس مجازی NCCHCA که اخیراً به پایان رسید، جلسه ای را با تمرکز بر ارزیابی نقش مراکز بهداشتی فدرال واجد شرایط (FQHCs) در کاهش اثرات این بیماری همه گیر جهانی برگزار کرد.

کریس شانک، رئیس و مدیر عامل NCCHCA طی یک میزگرد گفت: «این بیماری همه‌گیر فقیرترین و آسیب‌پذیرترین جوامع ما را تحت تأثیر قرار داده است، و مراکز بهداشتی جامعه به‌طور منحصربه‌فردی به عنوان پاسخ و صدایی برای فقیرترین و آسیب‌پذیرترین جوامع ما عمل می‌کنند». در مورد نقش FQHCs در فضای عمومی در طول یک بیماری همه گیر سخنرانان بخش بهداشت عمومی در سازمان های دولتی و غیرانتفاعی را نمایندگی می کنند.

بن مونی، معاون وزیر خدمات بهداشتی در وزارت بهداشت و خدمات انسانی کارولینای شمالی، گفت که مراکز بهداشتی اجتماعی سرعت و توانایی خود را برای اقدام یکجانبه نشان داده‌اند. مانی خاطرنشان کرد که FQHC ها پیوندهای عمیقی با جوامعی دارند که به آنها خدمت می کنند، که نقش آنها را مهم تر می کند. “مراکز بهداشتی جامعه دارای هیئت های کنترل بیمار هستند و این بسیار مهم است. مراکز بهداشتی اجتماعی از نزدیک با HRSA، دولت ایالتی و شهرستانی همکاری می کنند، اما می توانند به گونه ای عمل کنند که نهادهای دولتی در بسیاری از موارد قادر به انجام آن نیستند. آنها همچنین می توانند به سرعت کارمندان را جذب و مستقر کنند. به سرعت. بنابراین، این در پاسخ ما به ویروس بسیار مهم بود.

علاوه بر این، مراکز درمانی مرکزی در موقعیتی بوده اند که ساکنان مناطق صعب العبور را برای کووید آزمایش کنند. مانه توضیح داد: «نیاز مراکز بهداشت اجتماعی برای جذب کارکنان بهداشتی جامعه و سایر افراد از جوامعی که در آنها خدمت می‌کنند تا این جمعیت را جذب کنند، نیز ویژگی مهمی است که بسیاری از مراکز بهداشتی آن را آغاز کرده‌اند. مراکز بهداشتی اجتماعی علاوه بر ارائه خدمات جامع مراقبت های بهداشتی، آموزش های مهمی را برای بیماران با تمرکز بر پیشگیری از کووید-۱۹ در مراحل اولیه همه گیری ارائه کرده اند. آنها PPE را توزیع کردند و اکنون در طول تلاش های واکسیناسیون به همان اندازه فعال هستند. مونی گفت: “من فکر می کنم ظهور تلاش فدرال واکسن از طریق HRSA که در آن تخصیص مستقیم به FQHC ها انجام می شود تأثیر بسیار زیادی از نظر توانایی دریافت واکسن های بیشتر در ایالت دارد.”

علاوه بر این، مدیر عامل انجمن مراقبت های بهداشتی اولیه کارولینای جنوبی و رئیس هیئت مدیره انجمن ملی مراکز بهداشت جامعه، لاتران وودارد، خاطرنشان کرد که FQHC های کارولینای شمالی از زمان گذشته فعالانه تر در کاهش اثرات این همه گیری مشارکت داشته اند. آغاز همه گیری وودارد توضیح داد که کشورهای مختلف CHC ها را در واکنش به COVID خود به طور متفاوتی در اولویت قرار می دهند. علاوه بر این، آزمایش نیروی انسانی آنها نیز دشوار بود.

وودارد گفت: «ما از آزمایش انبوه حجم‌ها به درک این موضوع رسیده‌ایم که جمعیت‌ها و جوامع رنگی وجود دارند که دسترسی به آن‌ها وجود ندارد، زیرا حمل‌ونقل لازم برای آمدن به این مکان‌های آزمایشی بزرگ استادیوم فوتبال را ندارند. وودارد گفت یکی از مهم ترین نقش هایی که FQHC ها در طول این بیماری همه گیر ایفا کرده اند، مقابله با چالش تردید در واکسن بوده است که در بین کارگران نیز رایج بوده است. آنها این کار را با استفاده از رهبران جامعه مورد اعتماد و کارکنان مرکز بهداشت جامعه برای رفع تردید انجام دادند.

ما در جنوب و جنوب شرقی جیب عمیق نداریم اما بیماران زیادی داریم که نیاز به مراقبت دارند. ما قبلاً از طریق بحران های بهداشتی گذرانده ایم و اگر به Covid نگاه کنید، ما هنوز با مسائل مربوط به مواد افیونی سروکار داریم. مسائل مربوط به فشار خون، مرگ و میر کودکان، همه اینها، و سپس این موضوع در رأس همه اینها قرار می گیرد. “ما می دانیم چگونه به جامعه دسترسی پیدا کنیم، می دانیم چگونه به کسانی که در جمعیت های آسیب پذیر هستند و به ما اعتماد دارند اما به حمایت و حمایت نیاز دارند دسترسی پیدا کنیم. وودارد گفت منابعی برای انجام این کار.

در آینده، FQHC ها باید بر روی جمعیتی که پانل های بیمار و مناطق خدماتی داده می شود، تمرکز کنند. مونی توضیح داد: «کووید به ما این امکان را داده است که برخی از عوامل بازدارنده فرهنگی موجود در سیستم دولتی ما را برطرف کنیم. علاوه بر این، او خاطرنشان کرد که کارولینای شمالی دارای یک ساختار بهداشت عمومی غیرمتمرکز با تنها چند استثنا است. «اداره‌های بهداشت محلی این شهرستان را اداره می‌کنند. اما ظرفیت بخش‌های بهداشت محلی تا حد زیادی به سطح سرمایه‌گذاری در شهرستان بستگی دارد، بنابراین شهرستان‌هایی که از نظر اقتصادی دچار مشکل هستند، کمتر قادر به تامین مالی مناسب زیرساخت‌های بهداشت عمومی محلی هستند. همچنین عضو کمیته HRSA برای پوشش دیدگاه ملی.

آنجلا پاول، مدیر دفتر نظارت بر برنامه مرکز بهداشت دفتر مراقبت های اولیه بهداشتی، به نقش مهمی که مراکز بهداشتی اجتماعی در کشور ایفا می کنند اشاره کرد و افزود که FQHC ها همیشه “برجسته و مورد قدردانی” بوده اند. به عنوان مثال، زمانی که قانون مراقبت مقرون به صرفه در سال ۲۰۱۰ تصویب شد، مراکز بهداشتی در خط مقدم بودند. او گفت: “مطمئناً جای تعجب نیست که مراکز بهداشتی در طول واکنش به کووید ۱۹ دوباره به میدان آمدند.” اکنون چالش این است که اطمینان حاصل شود که FQHC ها نه تنها به بسیاری از افراد دسترسی پیدا می کنند، بلکه نتایج خدماتی که ارائه می دهند ارزش هر دلار سرمایه گذاری در برنامه های FQHC را دارد.

پاول گفت: «کار خوبی که ما انجام می‌دهیم تضمین می‌کند که بودجه ادامه پیدا می‌کند، و زمانی که بحران بعدی رخ می‌دهد، مردم می‌دانند که بازگشت سرمایه در برنامه مرکز بهداشت، بازدهی است که مفید است.» برایان تومی، مدیر عامل Piedmont Health، با تکرار احساسات مشابه، گفت: “چالش های مالی دلیل اصلی نوآوری در مراکز بهداشتی بوده است. این یک چالش برای ما است، اما ما باید بهترین سرمایه گذاری را با این دلار انجام دهیم تا نشان دهیم که واقعاً ما واقعاً هستیم. همه آن چیزی است که در مورد خود و هر آنچه می توانیم گفته ایم.» هنگام پرداختن به چالش‌های بهداشت عمومی آینده، مانی به این نتیجه رسید: «من آینده‌ای را تصور می‌کنم که در آن منابع بهداشت عمومی خاصی که برای خدمات ضروری بهداشت عمومی مانند دسترسی به دانشمندان داده‌ها و اپیدمیولوژیست‌ها ضروری هستند، برای کاهش همه‌گیری‌های آینده حیاتی خواهند بود.»

لزلی وولکات، هماهنگ کننده ارتباطات و آمادگی اضطراری در مرکز ملی بازنشستگی کارکنان سازمان ملل متحد موافق است که این بیماری همه گیر نقش مهمی را که مراکز مراقبت های بهداشتی در جامعه ایفا می کنند، آشکار کرده است.

“یک سال از درخشش CHC ها می گذرد، اما تمام توجه به کار آنها نیز به بررسی دقیق تر منجر می شود. صرف نظر از اینکه HC ها چه نقشی در آینده بهداشت عمومی ایفا می کنند، آنها همچنان مراقبت های زیادی را برای ارزش های بزرگ ارائه می دهند – و والکات گفت، گزارش‌های جامع و مفصلی را ارائه خواهد کرد. در مورد و جمع‌آوری داده‌ها با پیشرفت آن. مراکز مراقبت‌های بهداشتی باید همچنان به جمعیت‌های محرومی که کووید را بهبود می‌بخشند، دسترسی پیدا کنند تا بیماران خود را برای چالش‌های سلامت آینده به بهترین شکل آماده کنند. موضوع کنفرانس مجازی امسال “سایت برای یک هدف: ماموریت و خدمات در سال ۲۰۲۱” بود.

افرادی که در بیمارستان ایستاده اند

رئیس و مدیر عامل NCCHCA، کریس شانک، راست افراطی، با کارکنان بهداشتی در پیمونت در سال ۲۰۱۹.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر