۲۸ فعالیت سالم که همه دوست خواهند داشت (و چگونه شروع کنیم)


اکنون بیش از هر زمان دیگری اولویت دادن به سلامت کارکنان و تشویق آنها به شرکت در فعالیت های سلامتی برای موفقیت شرکت ضروری است. در واقع همه از داشتن کارکنان سالم سود می برند. بهترین راه برای بهبود زندگی کارکنان و نشان دادن حمایت از رفاه آنها، ارائه یک برنامه سلامتی است که بر تمام جنبه های سلامت تمرکز دارد. از طریق فعالیت های سلامتی، کارفرمایان می توانند به افراد فرصت هایی بدهند تا در فعالیت های فیزیکی، ذهنی، عاطفی و غیره شرکت کنند تا عادات رفتاری سالم ایجاد کنند.

به خواندن ادامه دهید تا درباره فعالیت های سلامتی و اینکه چرا باید در همه برنامه های سلامتی گنجانده شوند، بیشتر بدانید. روی بخش زیر کلیک کنید تا مستقیماً به یک موضوع خاص بروید!

فعالیت سلامتی چیست؟

ابتدا بیایید سلامتی را تعریف کنیم. در IncentFit، ما سلامتی را به عنوان «تمرین منظم فعالیت‌ها، انتخاب‌ها و شیوه‌های زندگی که فرد را به حالت رفاه کامل سوق می‌دهد» توصیف می‌کنیم. تندرستی چیزی فراتر از تغذیه و ورزش است. متنوع است و برای همه متفاوت به نظر می رسد، اما یک خرید مشترک دارد: دستیابی به یک سبک زندگی متعادل که منجر به زندگی شادتر، سالم تر و کم استرس تر می شود.

آ فعالیت سلامتی هر کاری است که برای رسیدن به این هدف انجام می شود. خواه این یک فعالیت بدنی برای فعال ماندن باشد، مانند ورزش، یا یک مدیتیشن ۵ دقیقه ای در پایان روز برای کاهش استرس، فعالیت های سالم نقطه شروع برای دستیابی به سلامت کلی هستند. این به ایجاد عاداتی کمک می کند که فرد می تواند در برنامه روزانه خود از آنها استفاده کند و یک سبک زندگی سالم ایجاد کند.

مزایای فعالیت های سلامتی

فعالیت های سلامتی راهی عالی برای نشان دادن به کارکنان خود هستند که به ایمنی آنها اهمیت می دهید. سرمایه گذاری روی کارمندان شما تفاوت زیادی در عملکرد کاری آنها ایجاد می کند و روحیه کارکنان را در سراسر محل کار تقویت می کند. در واقع، ایجاد انگیزه برای مشارکت کارکنان در فعالیت های سلامتی، راه خوبی برای جذب استعداد، شاد نگه داشتن کارکنان در داخل و خارج از دفتر، افزایش بهره وری و کاهش جابجایی کارکنان است.

«ایجاد چنین فرهنگی که در آن ارتقای سلامت بخش مهمی از محیط کار عادی است، نشان‌دهنده توجه کارفرما به سلامت و رفاه کارکنان است، رقابت شرکت را افزایش می‌دهد، کارکنان را درگیر می‌کند و شرکت را به عنوان مکانی جذاب برای کار معرفی می‌کند. “

اهمیت حمایت رهبری برای فعالیت های سلامتی

پشتیبانی رهبری یکی از مهم ترین بخش های هر برنامه بهداشت محیط کار است. هنگامی که کارمندان می بینند که رهبران شرکت در همان ابتکاراتی که برای کارمندان شرکت می کنند مشارکت می کنند، هدف برنامه ها و اینکه چگونه برای همه مفید است را نشان می دهد. هر چه رهبران محل کار بیشتر فعالیت‌های سالم را تشویق کنند و در عین حال در آن شرکت کنند، میزان مشارکت بالاتر است. در مطالعه‌ای توسط HERO، سازمان‌هایی که بالاترین امتیازات را برای گنجاندن داشتند، «رهبرانی داشتند که کارکنان را برای اقدامات و پیامدهای سلامتی به رسمیت می‌شناختند». این سازمان ها شاهد افزایش شدید در بهبود هزینه های سلامت و پزشکی کارکنان بوده اند.

به طور کلی، نشان داده شده است که رهبرانی که انگیزه می دهند، جشن می گیرند و فعالیت های بهداشتی را تشویق می کنند، نه تنها به مشارکت کارکنان در برنامه کمک کرده اند، بلکه به طور قابل توجهی اثربخشی برنامه سلامت را افزایش داده اند. شرکت‌کنندگان به دنبال حمایت از رهبر خود هستند زیرا تشویق می‌شوند تا فعالیت‌های سلامتی را تکمیل کنند.

فعالیت های سلامتی که می توانید امتحان کنید

حالا این ما در مورد فعالیت‌های سلامتی و مزایایی که برای شرکت‌کنندگان و کارفرمایان ارائه می‌کنند صحبت کرده‌ایم، اجازه دهید برخی از فعالیت‌های سلامتی را که می‌توانید به مسابقه یا برنامه سلامتی بعدی خود اضافه کنید، مرور کنیم. کلید فعالیت های سالم این است که انواع مختلفی را ارائه دهید که برای همه جذاب باشد، پس خلاق باشید! علاوه بر تنوع، افزودن انگیزه برای تکمیل این فعالیت ها یک امتیاز اضافی است، اما همیشه لازم نیست. در اینجا ایده‌هایی برای فعالیت‌های سلامتی وجود دارد که می‌توانید هم در کارمندان داخل دفتر و هم در کارمندان از راه دور ارائه دهید:

در خانه

فعالیت‌هایی که در خانه انجام می‌شود، کارمندان را آسان‌تر می‌کند تا از آسایش خانه خود به سلامتی بپردازند. ارائه فعالیت های عملی و مدیریت شده که کارکنان می توانند در خانه انجام دهند به کاهش سطح استرس کمک می کند که به تقویت روحیه در دفتر کمک می کند.

 • ۵-۱۰ دقیقه مدیتیشن کنید
 • دستور العمل های سالم را در خانه بپزید
 • مناطق اطراف خانه را تمیز کنید
 • در اطراف محله قدم بزنید
 • در کلاس های تناسب اندام مجازی شرکت کنید
 • ۳۰ دقیقه زودتر از حد معمول به رختخواب بروید
 • به یک پادکست گوش دهید

برای کارکنان از راه دور

برای بسیاری از افراد، کار در خانه دارای فراز و نشیب هایی است. بیشتر اوقات، کارمندان از راحتی خانه خود و توانایی کار آزادانه لذت می برند. با این حال، ماندن مداوم در خانه می تواند مردم را خسته کند. همچنین میزان تعامل انسان را در هر روز به خصوص با همکاران محدود می کند. به عنوان یک کارفرما، ایجاد محیطی در محل کار، حتی از راه دور، که فرصت هایی را برای افراد فراهم می کند تا از سلامت خود مراقبت کنند، برای رفاه و موفقیت کارکنان بسیار مهم است.

 • دو جلسه در هفته را که به عنوان جلسات سیار محسوب می شود کنار بگذارید
 • ایجاد انگیزه در افراد برای ورزش روزانه (پیاده روی، دویدن، دوچرخه سواری و …)
 • توصیه های تغذیه ای را از منابع معتبر ارائه دهید
 • حرکت آگاهانه را تشویق کنید
 • یک ناهار مجازی هفتگی با همکاران ترتیب دهید

۵ دقیقه فعالیت

اگرچه کوتاه به نظر می رسد، اما اختصاص تنها ۵ دقیقه از روز برای انجام یک فعالیت سالم می تواند تمرکز را افزایش دهد، بهره وری را بهبود بخشد، تجربه کارمندان را افزایش دهد و به طور قابل توجهی روحیه را تقویت کند.

این فعالیت‌های کوتاه و در عین حال مؤثر به ایجاد پایه‌ای برای ایجاد عادات رفتاری سالم‌تر کمک می‌کنند. در اینجا برخی از فعالیت های سریع و سالم وجود دارد که کارکنان می توانند در آنها شرکت کنند:

 • صبح یک لیوان آب لیمو گرم بنوشید
 • روزانه ۵ دقیقه تمرین تنفسی انجام دهید
 • ایستادن و کشش در تمام طول روز
 • با یکی از دوستان صحبت کرد
 • مقاله تغذیه / تناسب اندام / ذهن آگاهی را بخوانید

فعالیت های بهداشت روان

به عنوان یک صاحب کسب و کار، ارائه منابعی به کارمندان که اهمیت اولویت دادن به سلامت روان آنها را توضیح می دهد برای همه بسیار مفید است. بین استرس های شغلی و زندگی خانگی، افراد تمایل دارند سلامت روانی خود را به کنار بگذارند. وضعیت روانی یک فرد می تواند بر کل بدن و نحوه عملکرد آن تأثیر بگذارد. به عنوان یک کارفرما، فرهنگی ایجاد کنید که آشکارا در مورد سلامت روانی بهتر صحبت کند که کارمندان را با یکدیگر و همچنین با رهبران شرکت مرتبط می کند.

 • مدیتیشن، حرکات کششی، یوگا و غیره
 • خاطرات
 • لیست های سپاسگزاری
 • یک کتاب خوب بخوانید
 • خواب کافی را در اولویت قرار دهید

در محل کار

البته محل کار جایی است که کار انجام می شود، اما همچنین باید محیطی را ایجاد کند که از رفاه کارکنان حمایت کند. سلامت محل کار برای تجربه کارکنان و همچنین برای جذب استعدادهای آینده ضروری است. اضافه کردن فعالیت های بهداشتی کارکنان در محل کار نیازی به پیچیده، پرهزینه یا حتی زمان بر نیست. در اینجا چند ایده برای فعالیت ها/تاکتیک های سالم وجود دارد که هر صاحب کسب و کاری می تواند در محل کار از آنها استفاده کند:

 • ناهار و جلسات یادگیری در مورد موضوعات بهداشتی مانند تغذیه، ورزش، خواب، هیدراتاسیون و غیره.
 • خبرنامه های ماهانه سلامتی
 • بازاریابی رویدادهای مرتبط با سلامت محلی
 • ناهارهای ماهانه را میزبانی کنید که در آن هر کارمند یک میان وعده یا غذای سالم می آورد
 • یک برنامه پاداش را معرفی کنید که از انگیزه ای برای تشویق کارکنان به شرکت در فعالیت های سلامتی استفاده می کند
 • تامین میز پارکینگ

فعالیت های سلامتی را به برنامه های سلامتی مرتبط کنید

برنامه های سلامتی به کارمندان کمک می کند تا در فعالیت های سالمی شرکت کنند که تغییرات مثبتی را در زندگی آنها ایجاد می کند. آنها از کارفرمایان می خواهند که عقب نشینی کنند و تلاش های سلامت فعلی خود را تجزیه و تحلیل کنند و تعیین کنند که چه نوع برنامه ای برای شرکت آنها بهتر عمل می کند. در گذشته، برنامه های سلامتی بر رژیم غذایی و ورزش متمرکز بود، با این حال، زمان به طور چشمگیری تغییر کرده است. امروزه برنامه های تندرستی رویکردی یکپارچه، کل نگر و کل نگر دارند.

بنابراینچگونه فعالیت‌های سلامتی با رویکرد جدید برنامه‌های سلامت همسو می‌شوند؟ خب، آنها اساساً پایه های هر نرم افزاری هستند. با این حال، شما می خواهید به انواع فعالیت های مختلف مانند موارد ذکر شده در بالا دسترسی داشته باشید، زیرا برنامه را برای همه قابل دسترس می کنند. مهم است که هنگام طراحی برنامه به همه کارکنان خود فکر کنید. یعنی نمی‌توانید فقط بر روی یک نوع فعالیت تمرکز کنید، مثلاً فقط فعالیت‌های تناسب اندام را شامل شود، زیرا برخی از کارکنان نسبت به دیگران فعال‌تر هستند، شرایط سلامتی دارند که آنها را از شرکت در فعالیت‌های تناسب اندام باز می‌دارد، یا به سادگی لذت نبر ورزش. به زبان ساده، مردم در برنامه ای که دوست ندارند شرکت نخواهند کرد.

برای جلوگیری از ایجاد برنامه ای که برای همه جذابیت ندارد، کارفرمایان می توانند یک فرد یا تیمی از افراد را به عنوان مسئول توسعه یک برنامه جامع و با مدیریت خوب منصوب کنند. سپس این فرد یا تیم می‌توانند در مورد توسعه برنامه سلامت، انواع مختلف برنامه‌ها و فعالیت‌های سلامتی تحقیق کنند و حتی از کارمندان نظرسنجی کنند تا درباره نوع فعالیت‌هایی که از آنها لذت می‌برند یا می‌خواهند در برنامه ببینند، اطلاعات بیشتری کسب کنند.

انواع مختلف برنامه های سلامتی

تصمیم گیری در مورد اینکه چه نوع برنامه سلامتی برای تیم شما بهترین است می تواند چالش برانگیز باشد، اما با منابع و تحقیق مناسب، اینطور نخواهد بود! ارزیابی همه گزینه‌های شما کارها را در زمان انتخاب یک برنامه سلامت آسان‌تر می‌کند. برنامه های سلامتی می توانند از مراحل ساده چالش برانگیز تا پاداش دادن به کارمندان برای انجام برخی فعالیت های سلامتی متغیر باشند. ذکر این نکته ضروری است که ایجاد انگیزه برای تشویق مردم به شرکت در برنامه باعث افزایش مشارکت و رضایت در برنامه شده است. بنابراین، اجازه دهید به سراغ برخی از انواع مختلف برنامه های سلامتی برویم!

 1. چالش های سلامتی

چالش ها راهی عالی برای تحریک کار تیمی و ایجاد رقابت دوستانه در سراسر دفتر هستند. مانند بسیاری از برنامه‌های سلامتی، چالش‌ها برای افزایش بهره‌وری، مشارکت کارکنان و افزایش روحیه نشان داده شده‌اند. در اینجا چند ایده چالش وجود دارد:

 1. پاداش فعالیت

یک برنامه پاداش فعالیت به کارفرمایان اجازه می دهد تا کارکنان را برای رفتارهای سالم ترغیب کنند. رفتارهای سالم منجر به عادات سالم می شود که هدف برنامه های سلامتی است. پاداش‌های فعالیت به شرکت‌کنندگان این امکان را می‌دهد که برای انتخاب‌های سالم هر روز پاداش دریافت کنند. کارمندان می توانند برای دویدن، پیاده روی، دوچرخه سواری، نوشیدن آب، خوردن سبزیجات و میوه ها، خواب بیشتر و خیلی بیشتر پاداش بگیرند!

 1. جبران تناسب اندام

رهبری یک سبک زندگی سالم می تواند پرهزینه باشد. بین هزینه های باشگاه، لباس/لوازم ورزشی و هزینه غذاهای سالم، تصمیم به سرمایه گذاری در این موارد می تواند دشوار باشد. با برنامه بازپرداخت تناسب اندام، کارفرمایان می توانند برای عضویت در سالن بدنسازی، کلاس های تناسب اندام و هر هزینه دیگری که در این طرح گنجانده شده است، به شرکت کنندگان بازپرداخت کنند.

چگونه کارفرمایان می توانند شروع به کار کنند، سلامت کارکنان را بهبود بخشند

آیا به دنبال اجرای فعالیت های سلامتی با برنامه سلامتی خود هستید؟ مهم نیست اندازه یا بودجه شرکت شما، آسان تر از آن چیزی است که فکر می کنید! در اینجا برخی از مراحل بعدی وجود دارد که می توانید انجام دهید:

 1. در مجموعه وبینار مقدماتی ما شرکت کنید تا یاد بگیرید که چگونه برنامه سلامت محل کار خود را طراحی کنید
 2. درباره گزینه‌های موجود در کاغذ سفید ما، صحنه سلامت نهایی شرکت، بخوانید.
 3. به فروشندگان و بررسی ها نگاه کنید تا ببینید شرکت های دیگر چه می کنند. سایت های شخص ثالث را برای بررسی های صادقانه بررسی کنید، یا انجمن عضویت منابع انسانی خود را برای توصیه ها جستجو کنید.
 4. با یک کارگزار مزیت آشنا شوید که می تواند به شما مشاوره دهد و چندین فروشنده یا ارائه دهنده خدمات را با هم مقایسه کند. برخی حتی می توانند تخفیف بگیرند!
 5. برای توصیه های فردی بیشتر، یک تماس مقدماتی با تیم فروش ما برنامه ریزی کنید

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر