۱۰ نکته از بازی استقلال و میلان


10 نکته برای استقلال دریا

دیدارنیوزسرویس ورزشی: استقلال با درخشش مهدی کایدی توانست دو گل به ثمر برساند تا مشخص شود اصرار آبی ها برای بازگشت این لژیون بی دلیل نبود. بیایید چند نکته بازی را با هم بررسی کنیم:

۱. استقلال در نیمه اول بازی به دلیل سردرگمی و عدم ترکیب مناسب تیم از ملفان یک گل دریافت کرد اما این مربیان ساپینتو بودند که توانستند با تعویض های به موقع به خصوص مهدی کایدی به میدان بروند و تغییر کنند. نتیجه به نفع اوست

۲. دو تیم قبل از بازی استقلال و ملوین در دو بازی قبلی خود مقابل سپاهان و پکان شکست خوردند و هر دو برای کسب هر سه امتیاز وارد این دیدار شدند اما در نهایت استقلال عملکرد بهتری داشت و موفق شد با یک گل به خانه بازگردد. پیروزی

۳. سید حسین حسینی که فصل گذشته با بیشترین گل بهترین دروازه بان لیگ بود، در دو دیدار ابتدایی لیگ به سپاهان و میلوان گلزنی کرد.

۴. هواداران استقلال امیدوارند با بازگشت سربازان این تیم و مرمند و یزدانی خط دفاعی این تیم از سردرگمی هفته های اول بیرون بیاید.

۵. این تیم در دو بازی اخیر استقلال روی ضدحملات گل زده است که نشان می دهد برخلاف پارسال که بیشتر دفاعی بود و روی ضدحملات تمرکز داشت جلو بازی می کند و این می تواند خطرناک باشد. برای آبی ها در آینده

۶. ضربه سابینتو روی برانکارد هلال احمر، چرا بعد از گل استقلال خوشحال می شوند، یکی از اتفاقات عجیبی بود که در بازی با ملوان دیدیم! او اگرچه پس از پایان مسابقه سعی کرد از کادرفنی هلال احمر دلجویی کند اما به دلیل آشفتگی و حرکات انفجاری کنار زمین و در جریان بازی در ادامه لیگ و در دیدارهای حساس مقابل این تیم این کار را دوست نداشت. مثلاً در دربی و مقابل رقبایی مثل گل جوهر، فولاد و… قطعاً با ضرر و دردسر استقلالی ها همراه خواهد بود.

۷. کائدی در انزلی در ۵ فصلی که با پیراهن استقلال بازی کرد برای هشتمین بار موفق به زدن یک ضربه پنالتی برای این تیم شد و از ابتدای لیگ برتر فقط فرهاد مجیدی آمار بهتری نسبت به کائدی داشته است. مجیدی در هفت فصلی که با استقلال در لیگ برتر بازی کرد، توانست ۱۰ ضربه پنالتی به استقلال بزند. پس از قائدی، سیاوش اکبرپور با هفت خطای پنالتی سوم شد.

۸. سابینتو در پایان بازی گفت که ارسلان مطهری و محمد حسینی قطعا از استقلال جدا شده اند اما امانوف که گفته می شد به الوسیلی علاقه دارد در استقلال می ماند. با توجه به اینکه نام سعید ماهری در بین خروجی های استقلال قرار داشت، با ضوابط مشخص نیست که این لیست تایید شده باشد.

۹. سجاد شهبازاده در دو بازی ابتدایی استقلال در محوطه اصلی تیم بود اما در زمانی که در سپاهان بود شاهد بازی های عالی از او نبودیم. ورود بابایی به میدان مقابل ملوین نتیجه مثبتی داشت.

۱۰. ساپینتو در نیمه اول با سه مدافع مقابل دریاها ظاهر شد اما عملکرد ضعیف خط دفاعی و موقعیت های زیاد بازیکنان حریف باعث شد تا این مربی سیستم تیمش را از سه مدافع به چهار مدافع در نیمه دوم تغییر دهد. این موضوع هم نتیجه داد و در نیمه دوم این بود که ملوان کمتر خود را در محوطه جریمه استقلال می دید.