یک سال پس از ناپدید شدن Gillan Day، خانواده زندگی یک دانشجوی فارغ التحصیل را جشن می گیرند – NBC Chicago


از آنجایی که یک سال از ناپدید شدن روز گیلانی دانشجوی فارغ التحصیل دانشگاه ایالتی ایلینویز می گذرد و سؤالات زیادی باقی مانده است، خانواده او در جستجوی پاسخ خستگی ناپذیر هستند.

در پردیس دانشگاه ایالتی ایلینویز این آخر هفته، بستگان دی مراسمی را برای گرامیداشت زندگی او برگزار کردند و بنیادی را به نام عزیزان خود تأسیس کردند.

دی در ۲۴ آگوست ۲۰۲۱ ناپدید شد و پس از چند روز عدم حضور در کلاس، به سرعت توسط خانواده و معلمش پیدا شد. خودروی دی روزها بعد در یک منطقه جنگلی در نزدیکی جایی که جسد او در نهایت در رودخانه ایلینویز در نزدیکی پرو پیدا شد، کیلومترها دورتر از جایی که آخرین بار دیده شده بود، پیدا شد.

علت مرگ در روز غرق شدن اعلام شد و روش مرگ – قتل عمد، خودکشی یا تصادف – مشخص نشد.

صبح ناپدید شدنش، دی یک قهوه استارباکس در اتحادیه دانشجویی خورد و به بیرون رفت. سپس ناگهان چیزی او را مجبور به ترک دانشگاه کرد. او به خانه اش در بلومینگتون آمد و عوض شد.

در ساعت ۹:۱۲ صبح دی در حال ورود به داروخانه Beyond Hello با شورت آبی و تی شرت جیمی هندریکس دیده می شود. یک مفصل خرید و رفت.

بستگان می گویند متقاعد شده اند که دی کشته شده است.

مادرش، کارمن بولدن دی، می‌گوید: «تا زمانی که بفهمم چه بر سر پسرم آمده است، دست از کار نمی‌کشم.

این تحقیقات توسط یک کارگروه چند رشته ای متشکل از چندین بخش پلیس، کلانتر، FBI، پلیس ایالت ایلینویز و دفتر دادستان کل ایلینویز هدایت می شود.

FBI برای “اطلاعات مهم” در مورد مرگ دی تا ۱۰۰۰۰ دلار پیشنهاد داد و بستگان وی ۲۵۰۰۰ دلار جایزه اضافی را اعلام کردند. مشاوره را می توان به صورت ناشناس در ۱-۸۰۰-CALL-FBI ارائه کرد.