یک تاجر شیکاگو ۱.۶ میلیارد دلار به یک سازمان غیرانتفاعی محافظه کار اهدا کرد – NBC Chicago


این تاجر سطح پایین از شیکاگو بزرگترین کمک مالی تا کنون را به یک سازمان غیرانتفاعی سیاسی انجام داد که در مجموع بیش از یک میلیارد دلار بود.

بار سعید، ۹۰ ساله، بی سر و صدا ۱.۶ میلیارد دلار به گروهی به رهبری مردی که به طور گسترده در پر کردن دادگاه عالی با نامزدهای دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق، اعتبار دارد، اهدا کرده است.

Seid Tripp Lite بیش از ۵۰ سال است که در منطقه Bridgeport شیکاگو در حال اجرا است. این شرکت دستگاه های حفاظت از نوسانات و سایر تجهیزات را برای مراکز داده تولید می کند.

سید اخیراً تمام سهام این شرکت ۱.۶ میلیارد دلاری را به یک گروه مدافع سیاسی فروخته است.

این پول به Marble Freedom، یک سازمان غیرانتفاعی محافظه کار که توسط لئونارد لیو، که همچنین رئیس مشترک مجمع فدرال است، گذاشته شد.

چیزی که چنین حرکتی را غیرعادی می کند این است که سید در نقش سلطنتی به لئو خدمت کرد و او را به “یکی از قدرتمندترین مردان” در سیاست ملی تبدیل کرد.

ای جی فاگان، استاد علوم سیاسی در دانشگاه ایلینویز در شیکاگو، گفت: «چیز بی‌سابقه این است که او آن را به یک مرد داد. او به بنیادی کمک نکرد که هیئت مدیره آن مانند بنیاد کمک مالی کند. لئونارد لیو به یکی از قدرتمندترین افراد در سیاست تبدیل خواهد شد.”

فاگان همچنین خاطرنشان می کند که لیو معمار دادگاه عالی ترامپ در نظر گرفته می شود و انجمن فدرال به معرفی قاضی نیل گورسوش، برت کاوانا و امی کانی بارت کمک می کند.

این قضات به دادگاه عالی موازنه ای به نفع مواضع محافظه کارانه داد، که در نهایت منجر به تصمیم گیری در اوایل سال جاری برای لغو سابقه مندرج در Roe v. رویداد دره رهبری شد.

آنها می توانند در Roe v. وید ادعای پیروزی کرد. آنها کسانی بودند که Roe v. وید کنسل شد

در داخل، NBC 5 Investigates دریافته است که سید بیش از ۴۵۰۰۰ دلار به سناتور جمهوری خواه سابق کریس لوسین اهدا کرده است. از آنجایی که Tripp Lite در بریجپورت واقع شده است، این شرکت در سال های اخیر فقط ۲۵۰ یا ۳۰۰ دلار درآمد داشته است.هفتم کمیته مبارزات انتخاباتی دموکراتیک جناح، در رابطه با افشای اطلاعات در مورد تامین مالی کمپین.

با وجود ثروت، سید تا حد زیادی نادیده گرفته شد تا اینکه سهم قابل توجهی داشت.

برندان فیشر، کارشناس امور مالی کمپین انتخاباتی، گفت: «هر زمان که یک سیاستمدار فردی دارید که بیش از یک میلیارد دلار دارد، باعث نگرانی است. تعجب نخواهم کرد اگر مقداری از این پول به انتخابات میان دوره ای اختصاص یابد، احتمالاً بخش خوبی از آن پول صرف ساختن نهادها می شود (طراحی شده برای حرکت دادن سیاست آمریکا به سمت راست).

این کمک مالی همچنین درخواست‌های گروه‌هایی مانند Reform for Illinois را افزایش داد که خواستار افزایش افشای کمک‌های مالی سیاسی شده‌اند.

آلیس کاپلان می‌گوید: «امیدوارم این زنگ بیداری نه تنها در سطح ملی، بلکه در سطح ایالتی برای توجه بیشتر به خرج کردن پول سیاه باشد.»

پس از اهدا، لیو بیانیه ای را برای نیویورک تایمز منتشر کرد.

او می گوید: «زمان آن فرا رسیده است که جنبش محافظه کار به صف جورج سوروس، هانسورگ وایس، مشاوران آرابلا و دیگر نیکوکاران جناح چپ بپیوندد.