یک اتحادیه و تعدادی از روسا؛ مجیدی کجاست؟


یک اتحادیه و تعدادی از روسا؛  مجیدی کجاست؟

دیدارنیوز: تغییرات اخیر در فدراسیون فوتبال و حضور جریان های مختلف برای در اختیار گرفتن هدایت این گروه می تواند تیم ملی فوتبال ایران را در سال منتهی به جام جهانی از مسیر خارج کند و عواقب جبران ناپذیری را در پی داشته باشد.

تیم ملی فوتبال ایران در یکی از مهم ترین مقاطع تاریخی قبل از حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با شرایط اداری نامساعدی در فدراسیون فوتبال مواجه است. به این ترتیب در این روزهایی که تیم ملی ایران نیاز به برگزاری، تعریف و تخصیص اردوها و دیدارهای تدارکاتی دارد، همه ابزار خود را در این اتحادیه بازی می کنند و نقل قول های مختلف از ارکان اتحادیه حذف می شود. اتحادیه ای که به نظر می رسید نفرین شده بود، زیرا این اتحادیه بیش از یک دهه نمی توانست روی دستاوردهای خود حساب کند.

مرشد مجیدی که در اواخر بهمن ماه ۱۴۰۰ و پس از برکناری موقت شهاب الدین عزیزی خادم، به طور عجیب و غیرمنتظره ای به ریاست این فدراسیون رسید، از آن زمان با تدبیری قوی، ورزشی و ظاهری کروی آن طور که انتظار می رفت پا به عرصه گذاشت. مدیریت فدراسیون و عبور فوتبال از وادی ایران در این دوره از دره عمیقی از مشکلات، اما به نظر می رسد مسیر مربیان پرحاشیه فوتبال را نیز در گذشته در پیش گرفت و به جای تمرکز بر مشکلات فوتبالی. ، با حضور در برخی از قسمت های ورزشی بی اهمیت و در عوض فاصله گرفتن از رسانه ها و مردم را در دستور کار قرار داد.

تعریف راهبردهای درآمدزایی، اجرای برنامه های تیم ملی در سال منتهی به جام جهانی، جلوگیری از بحران های جدید با برخورد با دولت، کاهش اختلافات درونی فدراسیون و ادغام مدیران در برنامه های اجرایی می تواند از اقداماتی باشد که مجیدی انجام خواهد داد. و همکار او در این فدراسیون باشد، اما در عوض متأسفانه در فدراسیون فوتبال شاهد سوءمدیریت، جنگ قدرت و گروه های فشار متضاد هستیم که تنها هدفشان منفعت شخصی است.

سکوت مجیدی در مورد بازی ایران و لبنان، روی کار آمدن برخی اعضای انجمن، جریان ناگوار اتفاقات در ماه های آینده و نقل قول های ضد و نقیض در مورد بازی های تیم ملی از جمله مواردی است که بارها مطرح شده است. .

جالب اینجاست که مرشد مجدی به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال از اظهارات دبیرکل در خصوص بازی تیم ملی مقابل برزیل یا آرژانتین بی اطلاع است، دبیرکلی که باید زیر نظر او کار کند!

به نظر می رسد فعالیت اصلی مجیدی در این روزها دیدار با دوستان است! طول می کشد. مدیری از رسانه ها دوری می کند و با چراغ خاموش و بدون اظهار نظر اجرایی کاپیتان فوتبال ایران می شود.

در ماه دوم مدیریت الماجدی در این فدراسیون، روند مدیریتی به سمتی رفت که به نظر می رسد فدراسیون فوتبال چندین رئیس دارد و المجیدی برخلاف روسای قبلی این دوره را می گذراند، ظاهراً از چند مدیریت بدش نمی آید. . هیچ کس نباید ناامید شود! برنامه های بالقوه را تضعیف نکنید و آنها را تضعیف نکنید.

امروز فدراسیون فوتبال هیچ تفاوتی با دولت های قاجار ندارد که در پی ضعف سلاطین زمان، افراد مختلف داخلی و خارجی زمام امور کشور را در دست گرفتند و در نهایت شاهد تجزیه کشور و افول روزافزون آن بودیم. . دولت های مشکل دار قطعا ادامه چنین شرایطی در فدراسیون فوتبال به ویژه در این برهه که ایران باید با قدرت خود را برای جام جهانی آماده کند، می تواند در آستانه جام جهانی ۲۰۲۲ فجایع غیرمنتظره ای را رقم بزند.

امید است وزارت ورزش و دلسوزان منافع ملی مراقب فدراسیون فوتبال و آینده آن باشند تا زمانی که اتحادیه حداقل یک وزارتخانه پس از آن در ۹ خرداد ۱۴۰۱ آرام بگیرد. سالها گرفتگی و کشمکش.