یکی از افسران سابق پلیس نیویورک می گوید که او به دلیل تعلق داشتن به راجر استون از گروه Proud Boys اخراج شد.


یک افسر پلیس نیویورک که به دلیل روابط نزدیکش با شخصیت های راست افراطی اخراج شد، رهبران پلیس را به نقض حق قانونی او برای حمایت از دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا متهم کرد.

سالواتوره گرکو در شکایتی که روز یکشنبه ارائه شد، مدعی شد که او به دلیل “روابط شخصی، خانوادگی و سیاسی” خود با راجر استون و همچنین سایر اعضای راست افراطی Proud Boys و OATH Keepers به ​​طور ناعادلانه اخراج شده است.

گرکو کهنه کار ترافیک اولین بار سال گذشته به عنوان محافظ بدون مزد برای استون، مشاور مشهور ترامپ که قبلاً به دروغگویی به کنگره محکوم شده بود، مورد توجه قرار گرفت.

در حالی که او به شرکت در حمله ۶ ژانویه به ساختمان کنگره متهم نشده بود، عکس‌ها جریکو را در اتاق هتل استون در روز شورش نشان می‌دادند که یک نشان پلیس نیویورک و یک تفنگ در دست داشت.

کمیسر پلیس کیشانت سیول اوایل این ماه پس از محاکمه در این بخش، جریکو را اخراج کرد. این وزارت اطلاعات بیشتری در مورد فسخ ارائه نکرد، اما یک مقام پلیس نیویورک که با این پرونده آشنا است گفت که گرکو خط مشی وزارت را که افسران را از گذراندن وقت با مجرمان محکوم منع می کند، نقض کرده است.

علاوه بر استون، گرکو با کریستن دیویس، “مادام منهتن” دوست شد که قبلاً در حال اداره یک حلقه فحشا دستگیر شده بود.

گرکو در دادخواست اخراج نادرست خود، رابطه خود با استون و دیویس و همچنین “پسران قسم خورده و مغرور و دیگرانی که بار دیگر از آمریکای ترامپ و مدل سیاسی آمریکای بزرگ حمایت می کنند” را تصدیق می کند.

اما این دادخواست می گوید که سیاست اداره پلیس شهر نیویورک در ممنوعیت ارتباط با مجرمان و گروه های نفرت پراکنده “بیش از حد” است و حقوق بشر برای آزادی بیان را نقض می کند. در مورد گرکو، در این شکایت آمده است که، علیرغم ارتباطاتش، او “با آنها یا هیچ کس دیگری برای سرنگونی دولت ایالات متحده درگیر هیچ گونه فعالیت جنایتکارانه یا خرابکارانه ای نبوده است.”

این شکایت مربوط به شهردار اریک آدامز است که به عنوان افسر پلیس نیویورک در مورد رابطه او با مایک تایسون تحقیق کرده است. نقش آدامز به عنوان اسکورت بوکسوری که قبلاً به اتهام تجاوز به عنف محکوم شده بود، علیرغم اینکه اجازه داشت شغلش را حفظ کند، باعث تحقیقات داخلی پلیس نیویورک شد.

استون، که در محاکمه انضباطی چند روزه گرکو شرکت داشت، در اوایل این ماه به Gothamist گفت که پلیس شهر نیویورک نمونه ای برای دوست آنها قرار می دهد – رابطه آدامز با تایسون را به عنوان مدرکی برای حمایت از ممنوعیت جنایی ذکر کرد. انتخاب انجام شده است.

استون در مصاحبه قبلی خود گفت: “من مانند بسیاری از دوستان و خیرین اریک آدامز، یک جنایتکار محکوم هستم.” مسئله این است که آیا آنها با آدامز متفاوت از جریکو رفتار می کنند یا خیر.

سخنگوی دولت آدامز به سوالات پاسخ نداد. سخنگوی پلیس نیویورک گفت که این آژانس در مورد این شکایت در حال انتظار اظهار نظری نمی کند.