یافته های تحقیق، نژاد سگ ها شخصیت آنها را تعیین نمی کند – دی ال آیتی dl-it


واشنگتن (AP) – تحقیقات آنچه را که دوستان سگ می دانند تأیید می کند – هر توله سگ واقعاً یک فرد است.

بر اساس یک مطالعه جدید، بسیاری از کلیشه های رایج در مورد رفتار، به عنوان مثال، گلدن رتریور، پودل، یا اسکناوزر از علم پشتیبانی نمی کند.

علم از برخی کلیشه های رایج در مورد نژادهای سگ پشتیبانی نمی کند.
علم از برخی کلیشه های رایج در مورد نژادهای سگ پشتیبانی نمی کند.

casacristal / 500px از طریق Getty Images

الینور کارلسون، نویسنده دیگر این مطالعه و متخصص ژنتیک در دانشگاه ماساچوست، می‌گوید: «تغییرات رفتاری زیادی در هر نژاد وجود دارد، و بالاخره هر سگی واقعاً یک فرد است.

او گفت که صاحبان حیوانات خانگی دوست دارند در مورد شخصیت سگ خود صحبت کنند، همانطور که برخی از صاحبان آنها در پارک سگ های نیویورک پیدا کرده اند.

الیزابت کلی گفت اسپرینگر اسپانیل انگلیسی او “دوستانه بود، اما او همچنین نوعی ملکه زنبور عسل است.” سولی اورتیز آزمایشگاه زرد رنگ خود را “واقعا آرام، تنبل و خجالتی” توصیف کرد.

الیزابت کلی با اسپانیل انگلیسی اش لوئیز بازی می کند "دوستانه،" ولی "همچنین نوعی ملکه زنبور عسل"

الیزابت کلی با اسپانیل انگلیسی اش لوئیز بازی می کند که “دوستانه” اما “همچنین یک ملکه زنبور عسل” است.

و Rachel Kim’s Mixed Breed “سگ های مختلف زیادی هستند، شخصاً عاقل هستند – بسیار مستقل، واقعاً من و شوهرم را دوست دارند، اما زیبا هستند، نسبت به افراد دیگر و سگ های دیگر کاملاً بدبین هستند.”

چنین شور و شوقی برای صاحبان حیوانات خانگی الهام بخش آخرین تحقیقات علمی کارلسون است. او می خواست بداند که الگوهای رفتاری تا چه حد به ارث می رسند – و چقدر نژادهای سگ با رفتارهای متمایز و قابل پیش بینی مرتبط هستند؟

پاسخ: اگرچه ویژگی های فیزیکی مانند پاهای دراز سگ تازی یا لکه های دالماسی به وضوح به ارث رسیده است، این نژاد پیش بینی کننده قوی شخصیت یک سگ نیست.

آدام بویکو، متخصص ژنتیک در دانشگاه کرنل که در این مطالعه شرکت نداشت، گفت: کار محققان، که روز پنجشنبه در مجله Science منتشر شد، مجموعه عظیمی از داده‌ها را برای این نتیجه‌گیری تشکیل می‌دهد – بزرگترین یافته تا کنون.

سگ ها بیش از ۱۴۰۰۰ سال پیش به بهترین دوست بشر تبدیل شدند زیرا تنها حیوانی بود که قبل از ظهور کشاورزی اهلی شد.

سامویدی که در زمستان از نیمکت نشینی لذت می برد.
سامویدی که در زمستان از نیمکت نشینی لذت می برد.

زنا پسنینا / ۵۰۰ پیکسل از طریق گتی ایماژ

اما مفهوم نژاد سگ بسیار جدیدتر است. حدود ۱۶۰ سال پیش، مردم شروع به پرورش انتخابی سگ‌ها کردند تا ویژگی‌های فیزیکی یکنواختی مانند بافت، رنگ و شکل گوش‌هایشان داشته باشند.

محققان بیش از ۱۸۰۰۰ صاحب سگ را مورد مطالعه قرار دادند و ژنوم حدود ۲۱۵۰ سگ آنها را برای جستجوی مدل مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند.

آنها دریافتند که برخی از رفتارها – مانند زوزه کشیدن، نشان دادن و نشان دادن مهربانی به غریبه ها – حداقل پایه ژنتیکی دارند. اما این میراث به شدت بر اساس نژاد منتقل نمی شود.

نویسنده دیگری به نام کاترین لرد که رفتار حیوانات را با کارلسون مطالعه می کند، می گوید، برای مثال، آنها رتریورهای طلایی را پیدا کردند که بازیابی نمی کنند.

برخی از نژادها، مانند هاسکی و بیگل، ممکن است تمایل بیشتری به زوزه کشیدن داشته باشند. اما بسیاری از این سگ ها این کار را نمی کنند، همانطور که هم بررسی مالک و هم داده های ژنتیکی نشان داد.

برخی از نژادهای سگ تمایل به رفتارهای خاصی مانند هاسکی و زوزه کشیدن از خود نشان می دهند.
برخی از نژادهای سگ تمایل به رفتارهای خاصی مانند هاسکی و زوزه کشیدن از خود نشان می دهند.

FAILY BISHT / 500px از طریق Getty Images

محققان هیچ مبنای ژنتیکی برای رفتار پرخاشگرانه یا ارتباطی با نژادهای خاص پیدا نکردند.

جف کید، متخصص ژنتیک در دانشگاه میشیگان که هیچ نقشی در این مطالعه نداشت، گفت: “همبستگی بین رفتار سگ و نژاد سگ بسیار کمتر از حد انتظار است.”

سردبیر AP اما H. Tobin از نیویورک در این گزارش شرکت کرد.

کریستینا لارسون را در توییتر دنبال کنید: @larsonchristina

دپارتمان بهداشت و علوم آسوشیتدپرس از سوی دپارتمان آموزش علوم در موسسه پزشکی هوارد هیوز حمایت می شود. AP تنها مسئول تمام محتوا است.