گزارش عملکرد شورای راهبردی به صورت شفاف و منظم به مردم ارائه می شود


مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی:

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی گفت: شفاف سازی عملکرد شورای راهبردی و اطلاع رسانی به مردم از مهم ترین رویکردهای این شورا است و مسئولان شهرستان با این رویکرد موافق هستند.

گزارش عملکرد شورای راهبردی به صورت شفاف و منظم به مردم ارائه می شود

دیدارنیوز – سرویس خوزستان: به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، دکتر برزگر رئیس شورای راهبردی شرکت های پتروشیمی در نود و ششمین جلسه این شورا، با تقدیر و تشکر از مدیران عامل شرکت های پتروشیمی از حمایت همه جانبه این شورا و اقدامات موثر در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی شرکت‌ها در سطح شهرستان ماهشهر گفت: بدون تردید اقدامات موثر در این زمینه باعث بهبود ارتباط صنعت با جامعه پیرامونی می‌شود، به طوری که چشم‌انداز مثبتی برای آن به همراه خواهد داشت. مردم می توانند در کنار صنعت در آرامش و آسایش زندگی کنند و از صنعت در منطقه حمایت کنند.» با اشاره به اینکه شورای راهبردی همواره به مسائل اساسی، نیازهای زیرساختی و رفع محرومیت ها در سطح منطقه توجه زیادی داشته است. وی گفت: مصوبات بسیار خوبی و برنامه های اولویت دار مناسب در سال ۱۴۰۱ در شورای راهبردی تصویب شد.

در این جلسه که با حضور مدیران عامل شرکت های پتروشیمی برگزار شد، دکتر برزگر با تاکید بر اینکه برخی از مدیران عامل باید نسبت به بازپرداخت به موقع سهام خود توجه بیشتری داشته باشند، اظهار داشت: مدیران عامل اکثر شرکت های منطقه پیشرو هستند مسائل مرتبط با مسئولیت های اجتماعی سعی داریم با برنامه ریزی بهتر در قالب مصوبات هیات مدیره راهبردی و ارائه روند پیشرفت کار به مدیران عامل و بزرگواران منطقه با ارائه گزارش های فصلی منظم حرکت رو به جلو و جدید داشته باشیم و این راهی برای عملکرد آینده است. یک هیئت استراتژیک انتخاب کرد.
وی با تاکید بر شفاف سازی و ارائه گزارش عملکرد شورای راهبردی گفت: مردم باید از اولویت برنامه ها، مصوبات و هزینه های پرداختی این شورا و هر شرکتی که هر درصدی پرداخت می کند و یا کدام شرکت پرداخت می کند، آگاه باشند. مردم مطمئناً با این رویکرد و ارائه گزارش عملکرد می‌توانیم نگاه اهالی صنعت پتروشیمی را تغییر دهیم.
رئیس شورای راهبردی شرکت های پتروشیمی با بیان اینکه ۲۰ درصد بودجه مصوب سال ۱۴۰۱ شهرستان بودجه جاری و ۸۰ درصد آن بودجه عمرانی است، گفت: طرح های اولویت دار سال ۱۴۰۱ باید به این شورا اعلام شود. توسط فرماندار از شهرستان تا هفته آینده تا پس از بررسی و تایید شورای راهبردی وارد فاز اجرایی شوند.
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با بیان اینکه بودجه مصوب جاری به مبلغ ۸۰ میلیارد تومان در اختیار فرمانداری شهرستان است تا هزینه های جاری شهرستان در ادارات مختلف و یا در اختیار برخی از معتمدین هزینه شود. از این بخش ها وی بیان کرد: با حمایت مدیران عامل شرکت های پتروشیمی توانستیم بودجه های مربوط به حوزه های صنعتی را از بودجه های مسئولیت اجتماعی حذف کنیم تا بودجه های مسئولیت اجتماعی هزینه نشود. در بخش‌های مشترک با صنعت و با برنامه‌ریزی بهتر، تمام بودجه‌های مسئولیت اجتماعی صرف امور شده است تا به مردم در حوزه مسئولیت اجتماعی مربوط شود.
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی و فرمانده کل پدافند غیرعامل و مدیریت بحران منطقه گفت: به پیشنهاد شورای سیاستگذاری شهر و تصویب شورای راهبردی منطقه، شورای فعلی در حال انجام است. شکل گرفت. بودجه شهرستان در نود و ششمین جلسه شورای راهبردی در قالب حوزه ها و مبالغ زیر تعیین شد: به تصویب رسید:
بودجه امنیتی: ۱۰%
بودجه ورزشی: ۲۵%
بودجه فرهنگ و مذهب: ۲۰ درصد
بودجه تعمیرات اداری و تجهیزات: ۱۵%
بودجه آموزش و پرورش: ۱۵%
بودجه حمل و نقل و اقامت: ۵%
سایر هزینه ها: ۱۰%
که این بودجه ها در اختیار فرماندار بندرماهشهر قرار می گیرد و بر اساس اولویت ها هزینه می شود.
از دیگر تصمیمات این جلسه رسیدگی به شرایط سربازان ۸۹ روزه بیمارستان نفت ماهشهر است که با کمک مدیران شرکت های پتروشیمی مصوب شد تا پایان آبان ماه حقوق آنها پرداخت شود و مقرر شد. که موضوع جذب آنها از طریق مسئولان بهداشت و درمان نفت پیگیری شود. همچنین مقرر شد تا پایان سال جاری کادر درمانی درمانگاه جمران از سوی بهداشت و ایمنی صنعت نفت با بودجه شورای راهبردی در حوزه صنعت تامین شود.
همچنین در این جلسه مقرر شد با توجه به بودجه های مصوبی که در اختیار فرمانداری قرار گرفته است، کلیه درخواست های تشکل ها و نهادهای مردمی تنها از طریق فرمانداری شهرستان دریافت، بررسی و اولویت بندی و در قالب مصوبه اجرایی شود. بودجه ها