گذشته، حال و آینده مراقبت های بهداشتی؟ انجمن مرکز سلامت جامعه کارولینای شمالی


آلوین کاپیتاکو

در اواخر سال ۲۰۱۹، ویروس جدید کرونا (کرونا ویروس ۲) به تدریج از ووهان چین به سایر نقاط جهان گسترش یافت. قبل از اینکه بدانیم، دنیا قفل شده بود و یک بیماری همه گیر جهانی اعلام شد زیرا هر ثانیه افراد بیشتری به این ویروس کشنده مبتلا می شدند. تعداد کشته شدگان نیز به همان اندازه ویرانگر بود. به آرامی اما مطمئناً هر گوشه از جهان تأثیر این بیماری وحشتناک را احساس کرد. با وجود تعدادی از واکسن‌ها در حال حاضر، دانشمندان و متخصصان بهداشت عمومی امیدوارند که در نهایت زندگی با بستری شدن و مرگ و میر کمتر در بیمارستان به حالت عادی بازگردد. اما این اپیدمی در مورد انسانیت به ما چه آموخته است؟ استواری؟ بله حتما. سلامت از راه دور، که گاهی اوقات به آن پزشکی از راه دور می گویند، مطمئناً یکی از درس ها بود. در طول همه گیری، سلامت از راه دور هم در مراکز بهداشتی اجتماعی (CHC) و هم در بیمارستان ها به عنوان جایگزینی برای ارائه خدمات مراقبت های بهداشتی شخصی تلقی می شد – همه اینها در تلاش برای مهار اپیدمی ویرانگر آن زمان بود.

بهداشت از راه دور به عنوان «استفاده از اطلاعات الکترونیکی و فناوری‌های مخابراتی برای ارائه مراقبت زمانی که بیمار و پزشک همزمان در یک مکان نیستند» تعریف می‌شود. اکنون که زندگی به آرامی به حالت عادی باز می‌گردد، شاید یکی از بزرگترین سوالاتی که در ذهن همه وجود دارد این است که آیا سلامت از راه دور همان توجهی را که پس از همه‌گیری کووید-۱۹ داشت، دریافت خواهد کرد؟

دکتر یوجنی کومیوس، پزشک خانواده که همچنین به طرح سلامت Wellcare وابسته است، گفت: قبل از همه گیری، بسیاری از ارائه دهندگان از سلامت از راه دور استفاده نمی کردند. قبل از همه‌گیری، کومیوز در معرض سلامت از راه دور قرار داشت اما در مقایسه با میزان استفاده از آن در زمان شیوع کووید، چیزی نداشت. در طول همه‌گیری، نحوه نگاه ارائه‌دهندگان و بیماران به سلامت از راه دور تغییر کرده است، عمدتاً به دلیل نیاز به ارائه خدمات از طریق بهداشت از راه دور برای جلوگیری از احتمال انتشار ویروس.

“من فکر می کنم ما آموخته ایم که شما می توانید مراقبت ایمن برای تعداد زیادی از موارد به بیمارانی ارائه دهید که در معرض خطر هستند یا در طول یک بیماری همه گیر به مطب مراجعه می کنند و در حال گذراندن دوران سختی هستند که آیا واقعاً از آمدن می ترسند و یا می ترسند. با انجام این کار، من فکر می‌کنم ما این شکاف دیجیتالی را پیرامون استفاده از مراقبت‌های بهداشتی از راه دور و مجازی مراقبت‌های بهداشتی پر کرده‌ایم و ما واقعاً مشتاقانه منتظریم ببینیم که چگونه این امر ادامه می‌یابد، “NCCHCA) کنفرانس مراقبت‌های اولیه مجازی در آوریل ۲۰۲۱.

CHC ها مجبور شده اند برای جلوگیری از انتشار COVID-19 در محیط خود سازگار شوند. مارگارت کاوینگتون، مدیر عامل Stedman- گفت: تغییر ظاهر تعاملات بیمار با ارائه دهنده خدمات با اصلاح فضاهای فیزیکی، انتقال برخی قرار ملاقات ها به کارکنان بهداشت از راه دور و آموزش کارکنان و بیماران در استفاده از دستگاه های راه دور، برخی از تغییراتی است که باید ایجاد شود. خدمات بهداشتی Wade. مراکز جامع مراقبت های بهداشتی اجرا شده است. .

دکتر مایکل اوگدن از Healthy Blue، NC، گفت: “تصور اولیه ای که من از پزشکی از راه دور داشتم این بود که این ابزاری است که برای اقدامات پزشکان استفاده نشده است.” او گفت که جذب بهداشت از راه دور فوری نبود و قبل از همه‌گیری کووید-۱۹ «احساس می‌کردیم که در عصر آیفون در حال انجام داروی فکس هستیم».

دکتر جورج شیلی از AmeriHealth Caritas در کارولینای شمالی، همچنین تجربه خود را در استفاده از سلامت از راه دور به اشتراک گذاشت، گفت که قبل از همه‌گیری، پتانسیل برای سلامت از راه دور وجود داشت. با این حال، این روش به عنوان روشی تلقی می شد که اغلب بر ارائه مراقبت های فوری کمکی در شب و اغلب در تعطیلات آخر هفته به افرادی که توانایی پرداخت هزینه خدمات را از جیب خود نداشتند، متمرکز بود.

“من نگاهی اجمالی به تجربیات مثبت و امیدوارکننده از کار با همکاران مغز و اعصابم در دوک گرفتم تا به آنها کمک کنم برنامه های سکته مغزی از راه دور را گسترش دهند. این واقعاً بینشی در مورد نحوه دسترسی به خدمات محدود به من داد. برخی از متخصصان در سراسر ایالت واقعاً می توانند برای ارائه مراقبت گسترش پیدا کنند. بیماران سکته مغزی با کیفیت بالا و من فکر می کنم همه گیری واقعاً بر مفهوم گسترش دسترسی بنا شده است.

سلامت از راه دور اکنون به عنوان ابزاری برای از بین بردن موانع دسترسی به مکان‌هایی که ممکن است افراد مجبور به رانندگی راحت‌تر شوند، دیده می‌شود. دکتر شیلی گفت: «افرادی که در شیفت کار می‌کنند، می‌توانند به جای دوری از محل کار برای ملاقات با پزشک، برای ناهار بیرون رفته و ویزیت خود را دریافت کنند. دکتر چیلی خاطرنشان کرد: به ویژه سلامت رفتاری با سلامت از راه دور مؤثر بوده است. “من فکر می‌کنم ما واقعاً دیده‌ایم که در جایی که ارائه‌دهندگان بهداشت رفتاری ممکن است قبل از راه‌اندازی بهداشت از راه دور با سلامت از راه دور، نرخ عدم نمایش ۲۰ یا ۳۰ درصدی داشته باشند، این نرخ نزدیک به صفر است. این یک راه مهم برای افزایش دسترسی است، مشروط بر اینکه از نزدیک انجام شود. دکتر شیلی گفت که با مراقبت های اولیه هماهنگ شده است.

اما، همانطور که می دانیم، سلامت از راه دور کاملاً جدید نیست. خیلی بیشتر از آن چیزی است که ما احتمالاً تعریف رسمی از آن داشته ایم. دکتر میشل بوچنار از United Health Care تجربه اولیه خود را در مورد بهداشت از راه دور به اشتراک گذاشت. او به کمیته گفت: “اولین تجربه من با سلامت از راه دور در واقع در اواسط تا اواخر دهه ۱۹۹۰ بود.” او به تازگی دوره رزیدنتی پزشکی خود را به پایان رسانده بود و به کانزاس سیتی نقل مکان کرد. او گفت: «دانشگاه کانزاس در واقع دارای بهداشت از راه دور در مدرسه بود…». “دولت مدرسه” بودن، ایده مراقبت از بیماران بدون دیدن آنها ایده او در مطب اطفالش نبود.

استفاده از سلامت از راه دور بعد از کووید-۱۹ را در نظر بگیرید.

من واقعاً طرفدار کلینیک‌های بهداشت از راه دور مدرسه نبودم، اما در آن زمان برای یک مرکز آکادمیک اطفال نیز کار می‌کردم که بیشتر در حال تبدیل شدن به یک برنامه بهداشت از راه دور بود، و زمانی که به کارولینای شمالی نقل مکان کردم، آن‌ها A او گفت که برنامه قوی از راه دور عمدتاً بازدیدهای تخصصی دارد. من متوجه شده ام که این تجربه اولیه در طول همه گیری بسیار مفید بوده است. من فکر می کنم مهم این است که رابطه مراقبت های اولیه را مختل نکنیم. با وجود اینکه راه طولانی را پیموده ام، می خواهم رابطه مراقبت های اولیه را حفظ کنم، به همین دلیل است که من واقعاً می خواهم مراقبت های اولیه این خدمات را ارائه دهد و فکر می کنم کووید واقعا ما را به جلو سوق داده است. دکتر چیلی گفت: در حالی که کووید وحشتناک است و واقعاً زندگی ما را مختل کرده است، من فکر می کنم مزایایی وجود دارد که از آن حاصل می شود و امیدوارم سلامت از راه دور یکی از آنها باشد.

آینده سلامت از راه دور

دکتر اوگدن بر این باور است که سلامت از راه دور مکملی است که در رابطه رو در رو برای ارائه مراقبت های بهداشتی استفاده نشده است. “توازن در استفاده از این پلت فرم به عنوان یک عامل تقویت کننده در آن رابطه، در واقع جایی است که من آینده پزشکی از راه دور را در کارولینای شمالی و فراتر از آن می بینم. من فکر می کنم پزشکی از راه دور راه مهمی است و یکی از [Blue Cross Blue Shield North Carolina’s Medicaid Insurance Program] دکتر اوگدن گفت: «یک چشم‌انداز سالم آبی می‌خواهد این روش دسترسی را به‌عنوان کمکی و نه جایگزینی برای مراقبت‌های اولیه حفظ کند».

در حالی که سلامت از راه دور ثابت کرده است که در طول همه گیری همه گیر موثر است، نگرانی های مطرح شده در طول بحث میزگرد چالش های دسترسی و مقرون به صرفه بودن را نشان می دهد. برای مثال، همه افراد در آمریکا تلفن همراه یا اتصال پهنای باند ندارند، که می‌تواند دسترسی از راه دور سلامت را دشوارتر کند.

دکتر اوگدن گفت: “هر کاری که بتوانیم برای کاهش موانع دستیابی به این دسترسی انجام دهیم، تا زمانی که به آن منتج شود و به نفع بیمار باشد، یک مزیت بزرگ خواهد بود.” دکتر اوگدن خاطرنشان کرد، علاوه بر این، محرمانه بودن و حفاظت از اطلاعات بیمار مهم است. دکتر اوگدن گفت که نگاه کردن به آینده سلامت از راه دور همچنین مستلزم روشن شدن این موضوع است که چه چیزی بهداشت از راه دور نیست. “مشاوره های پزشکی از راه دور، درست به عنوان تعریفی از پزشکی از راه دور، شاید باید کمی کمرنگ شود. متأسفانه فکر نمی کنم این همان ویزیت از راه دور باشد و اکنون با نرخ مشخصی پوشش داده شده است، اما این یکی از چیزهایی است که ما احساس می کنیم احتمالاً اینطور نیست. دکتر اوگدن گفت. اعضای کمیته یکی دیگر از چالش ها را یافتن راه هایی برای جلوگیری از بهره برداری مالی از ادعاهای سلامت از راه دور عنوان کردند.

دکتر اوگدن گفت: “برای جلوگیری از تقلب، ما باید داده ها را در طول زمان نظارت کنیم و اطمینان حاصل کنیم که وقتی انحرافات از هنجار را می بینیم، به جای فرضیات، سؤال می پرسیم.” بلو صلیب و سپر آبی از کارولینای شمالی در آوریل اعلام کردند که تا سال ۲۰۲۱ سیاست های بهداشت از راه دور همه گیر خود را حفظ خواهند کرد. بر اساس گزارش منتشر شده توسط The News & Monitor، استفاده از ۳.۹ میلیون عضو بلو کراس بیش از ۷۵۰۰ نفر در سال ۲۰۲۰ افزایش یافته است. . اطلاعات بیشتر در مورد آن را اینجا بخوانید: https://www.newsobserver.com/news/local/article251718023.html.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر