کوین مک کارتی می خواهد در صورت ریاست جمهوری سه دموکرات را از عضویت در کمیته ها جلوگیری کند.


کوین مک کارتی، رهبر جمهوری خواه مجلس نمایندگان، روز یکشنبه گفت که ریاست جمهوری او از نظر سیاسی بی ثبات خواهد بود و گفت که او تلاش خواهد کرد سه دموکرات ارشد را از برخی کمیته ها حذف کند.

دموکرات‌ها گفتند مک کارتی هر کاری می‌خواهد انجام می‌دهد، زیرا او هنوز رای لازم برای کسب کرسی مجلس را ندارد.

در رقابت برای این سمت، مک کارتی بر نماینده ایلهان عمر، نماینده دموکرات که در کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان حضور دارد، تمرکز کرده است. نمایندگان آدام شیف، دی-کالیفرنیا، و اریک سوالول، دی-کالیفرنیا، در کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان هستند.

مک کارتی و دیگر جمهوری خواهان برای ماه ها استدلال کرده اند که اظهارات و اقدامات گذشته اعضا در مورد موضوعاتی مانند اسرائیل، چین و روسیه باید آنها را از عضویت در کمیته محروم کند.

مک کارتی به “Sunday Morning Futures” شبکه فاکس نیوز گفت: “من به این قول وفا خواهم کرد.”

نظرسنجی USA TODAY/Ipsos: حمایت دموکرات ها از بایدن در سال ۲۰۲۴ پس از انتخابات میان دوره ای افزایش خواهد یافت. ترامپ ضربه می زند

رهبر اقلیت مجلس نمایندگان، کوین مک کارتی از کالیفرنیا در یک رویداد مبارزاتی در 9 نوامبر 2022 در واشنگتن سخنرانی می کند.  نتایج انتخابات میان دوره ای سوالاتی را در مورد آینده حمایت آمریکا از اوکراین ایجاد می کند.  مک کارتی ماه گذشته هشدار داد که حزبش از نوشتن سخنرانی حمایت نخواهد کرد "توقعات توخالی" برای اوکراین، اگر اکثریت را در سجم به دست آورد.

رهبر اقلیت مجلس نمایندگان، کوین مک کارتی از کالیفرنیا در یک رویداد مبارزاتی در ۹ نوامبر ۲۰۲۲ در واشنگتن سخنرانی می کند. نتایج انتخابات میان دوره ای سوالاتی را در مورد آینده حمایت آمریکا از اوکراین ایجاد می کند. مک کارتی ماه گذشته هشدار داد که حزبش در صورت کسب اکثریت در مجلس نمایندگان از نوشتن “چک سفید” برای اوکراین حمایت نخواهد کرد.

شیف و دیگر دموکرات‌ها گفتند که مک کارتی در تلاش برای جلب حمایت جناح راست‌هایی مانند نماینده مارجوری تیلور گرین، R-GA بود. – که در جریان رای گیری مجلس نمایندگان در سال ۲۰۲۱ به دلیل اظهارات تحریک آمیز خود در مورد دموکرات ها از کمیته ها اخراج شد.

شیف در برنامه “این هفته” شبکه ABC گفت: “من فکر می کنم او کاری را که مارجوری تیلور گرین می خواهد انجام دهد.” او یک رهبر بسیار ضعیف در کنفرانس خود است، به این معنی که او به خواسته های کمترین مخرج مشترک تن خواهد داد.

زمانی که جمهوری خواهان کنترل مجلس نمایندگان را در سال آینده به دست بگیرند، مک کارتی برای رئیس مجلس نامزد خواهد شد – اما هنوز تمام نشده است.

دیسانتیس، پنس، هیلی: رقبای احتمالی ترامپ در سال ۲۰۲۴ خونسردی خود را در کنفرانس اهداکنندگان حفظ می کنند

جمهوری خواهان محافظه کار مانند اندی بیگز از آریزونا و مت گتز از فلوریدا گفتند که با مک کارتی مخالفت خواهند کرد. هر رأی مهم است زیرا اکثریت جمهوری خواه بعید است که بیش از ۱۰ کرسی را در اختیار داشته باشد.

حکیم جفریس، نماینده دموکرات که انتظار می‌رود رهبری دموکرات‌ها را در کنگره بعدی بر عهده بگیرد، گفت: «به‌نظر می‌رسد که او واقعاً در تلاش است تا ۲۱۸ رأی لازم برای کسب ریاست‌جمهوری را به دست آورد».

جفریس در برنامه “State of the Union” شبکه سی ان ان گفت: “بیایید ببینیم در ۳ ژانویه چه اتفاقی می افتد.”

آدام کینزینگر، نماینده جمهوری خواه، که از کنگره بازنشسته شده و به دلیل حمایت مک کارتی از دونالد ترامپ مورد انتقاد قرار گرفته است، به سی ان ان گفت که رئیس مجلس بالقوه وعده های زیادی به گرین و دیگر محافظه کاران راست گرا داده است.

کینزینگر گفت که جمهوری‌خواهان در جناح راست خوشحال نخواهند شد اگر مک کارتی مجبور شود با دموکرات‌ها در مورد کارهای اساسی قرارداد ببندد و بتواند به گروگان سیاسی آنها تبدیل شود.

کینزینگر گفت: «راستش را بخواهید، فکر نمی‌کنم مدت زیادی طول بکشد. شاید او به من ثابت کند که اشتباه می‌کنم. اما دیدن مردی که فکر می‌کنم پتانسیل زیادی داشت، غم‌انگیز است.»

مک کارتی کلوز:جمهوری خواهان مجلس نمایندگان مک کارتی را برای رهبری حزب جمهوری خواه و اسکات مک کانل را برای رهبری حزب جمهوری خواه در سنا انتخاب کردند: خلاصه:

مشکلات مک کارتی:عملکرد ضعیف حزب جمهوری خواه در انتخابات میان دوره ای می تواند مسیر کوین مک کارتی را برای رسیدن به رئیس مجلس منحرف کند.

این مقاله در ابتدا در USA TODAY منتشر شد: مک کارتی می خواهد ۳ دموکرات را در کمیته ها دور نگه دارد – اگر رئیس جمهور شود