کلمبیا بی سر و صدا با دکتر اوز قطع رابطه می کند – دی ال آیتی dl-it


ریکاردو ساوی / گتی ایماژ در اجلاس کنکوردیا

ریکاردو ساوی / گتی ایماژ در اجلاس کنکوردیا

پس از سال ها انتقاد، مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا در نهایت – بی سر و صدا – ارتباط عمومی را با دکتر مشهور، که نامزد جمهوری خواه مجلس سنا مهمت اوز شد، قطع کرد.

بیمارستان آموزشی معروف که اوز سال‌ها به عنوان معاون جراحی و مدیر پزشکی یکپارچه در آن سمت‌های ارشد داشت، در اواسط ژانویه صفحات شخصی خود را از وب‌سایت خود حذف کرد.

این حرکت یک روز پس از آن صورت گرفت که هاف پست در ۱۲ ژانویه اعلام کرد که کلمبیا فاصله جدیدی از اوز ایجاد کرده است و او را به عنوان “پروفسور بازنشسته” تبدیل کرده است. با این حال، حقیقت این بود که کلمبیا سال ها پیش این تغییر را ایجاد کرد، همانطور که هاف پست بعداً در نسخه به روز شده مقاله خود توضیح داد.

اما چیزی که به نظر می رسید HuffPost اشتباه پیش می رود، به طعنه زنجیره ای از رویدادها را آغاز کرد و پست را درست کرد – البته خیلی زود.

جان اولیور فاش می‌کند که چگونه دکتر اوز را برای سال‌ها ترول کرده است

روز بعد، ۱۳ ژانویه، همانطور که صفحه کلمبیا که تغییرات وب سایت را مستند می کند نشان می دهد، دانشگاه نمایه اوز را از سایت حذف کرد و لینک های بیوگرافی را در چندین صفحه با ذکر اوز قطع کرد. (یک صفحه در روز جمعه، اندکی پس از اینکه Daily Beast ایمیلی برای یک افسر ارتباطات ارسال کرد، تغییر کرد.)

نام او دیگر در جستجوهای وب سایت پزشکان مرکز پزشکی ایروینگ دانشکده ظاهر نخواهد شد. فهرست اعضای هیئت علمی کلمبیا همچنان بیان می‌کند که اوز دفتری دارد که نقش یک مدرس را دارد، البته نه «پروفسور ممتاز». با این حال، مانند بسیاری از اسامی دیگر در لیست، سابقه اوزی دیگر به صفحه هیئت علمی او اشاره نمی کند، زیرا یک هفته قبل از راه اندازی کمپین بود. (تقریباً همه معلمان غیرمرتبط دیگر به مرکز پزشکی وابسته نیستند؛ یکی از آنها سال گذشته درگذشت.)

پیام پست صوتی اوز برای شماره ذکر شده کاملاً قدیمی است و هنگامی که اوز چهار سال پیش از پذیرش بیماران خودداری کرد، تماس گیرندگان را به خدمات پزشکی هدایت کرد. این پیام همچنین بلیت های مخاطبان برای برنامه تلویزیونی روزانه او که اکنون منقرض شده است را تبلیغ می کند.

دخالت کلمبیا با اوز مدت‌ها قبل از اینکه او برای انتخابات مجلس سنا در اواخر نوامبر نامزد شود، مورد انتقاد قرار گرفته بود. در سال ۲۰۱۵، زمانی که اوز به سنا اعتراف کرد که از درمان‌های معجزه‌آسا مبهم حمایت می‌کند، گروهی از پزشکان برجسته کشور نامه‌ای تاول‌آمیز به کلمبیا ارسال کردند و خواستار آزادی یک ستاره روز با برکت اپرا از یک دانشکده پزشکی معروف شدند.

پزشکان می نویسند: «دکتر اوز بارها نسبت به علم و پزشکی مبتنی بر شواهد تحقیر شده و همچنین مخالفت بی اساس و بی امان با مهندسی ژنتیک در محصولات غذایی است. بدترین بخش این است که او در به دست آوردن منافع مالی شخصی با ترویج درمان و درمان بلدرچین عدم صداقت زیادی نشان داده است.

دکتر دانیل سامرز، متخصص اطفال و نویسنده در منطقه بوستون، کار پاکسازی کلمبیا را “جوجه” نامید.

سامرز به دیلی بیست گفت: “احساس آنها در مورد وضعیت خود به شدت به اعتبار آنها آسیب می رساند. آنها در مورد چه جوجه ای صحبت می کنند.”

اگرچه ممکن است عصبی به نظر برسد، حرکت کلمبیا پیوند عمومی او با اوز را از بین برد. سامرز خاطرنشان کرد که این بیش از یکی از تأثیرگذارترین نهادهای فرهنگی است: افسانه برنامه گفتگو، اپرا وینفری.

واکنش ترامپ به تایید دکتر اوز نشان می دهد که نگرش وی در دولت در حال لغزش است

او گفت: “اگر اپرا نبود، اوز حرفه خود را به عنوان یک جراح برجسته و شناخته شده قلب و عروق انجام می داد و همه وضعیت بهتری داشتند.” شهرت او و در نتیجه نامزدی او مستقیماً از شهرت و ارتقای او نشات می‌گیرد.»

از آنجایی که اوز به کم اهمیت جلوه دادن نامزدی خود برای حزب جمهوری خواه در پنسیلوانیا ادامه می دهد، سامرز گفت که مدت هاست که زمان دارد تا نقش خود را در تبدیل کردن او به این شکلی که هست تصدیق کند و تلاش کند آسیبی که به بار آورده است را متوقف کند. رد کردن او.”

اوز که قبلا یک جراح برجسته قفسه سینه بود، مدت هاست که به یک چهره عمومی بحث برانگیز تبدیل شده است – عمدتا ساعت اپرا.

او تأیید اپرا و حضور مهمان را به برنامه روزانه خود اضافه کرد، جایی که او یک برند چند میلیون دلاری به عنوان یک پزشک مشهور ایجاد کرد. و امسال، او موفق شد – توسط رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ، که اوایل این ماه از درخواست سنای اوز در پنسیلوانیا حمایت کرد.

اما در همان زمان، اوز توسط جامعه پزشکی مورد انتقاد قرار گرفت، از جمله اتهامات مربوط به “تولید” غذاهای اصلاح شده ژنتیکی، ادعاهای نادرست و مکمل های کاهش وزن “جعلی” برای چاق کردن کیف پول او.

اوز درباره برنامه خود در سال ۲۰۱۲ گفت: “شاید فکر کنید جادو یک ساختگی است، اما محققان این لوبیا می گویند که یک داروی جادویی کاهش وزن برای هر نوع بدنی پیدا کرده اند.” راز: “این عصاره قهوه سبز است.”

سه سال بعد، زمانی که او به دلیل خرد کردن این محصول در میان چندین معجزه ساختگی به سنا پاسخگو بود، این نقل قول دقیق در چهره او پرتاب شد.

با این حال، اوز در آن جلسه پاسخ چندانی نداد. فروتنی او سناتور کلر مک کاسکیل (D-MO)، رئیس کمیته فرعی سنا در مورد حمایت از مصرف کننده، ایمنی محصول و بیمه را گیج کرد.

مک کاسکیل گفت: “من سعی کردم تحقیقات زیادی برای آماده شدن برای این آزمایش انجام دهم، و جامعه علمی برای شما تقریباً یکپارچه است.”

“خارجی” بی وقفه ادامه یافت.

وقتی همه‌گیری کووید در بهار ۲۰۲۰ شروع شد، اوز اخبار تلویزیونی را برای استفاده از هیدروکسی کلروکین منتشر کرد، یک درمان اثبات‌نشده و گهگاه خطرناک که در آن زمان به یکی از موارد مورد علاقه رئیس جمهور ترامپ تبدیل شد.

دنیای ترامپ پس از تایید دکتر اوز توسط ترامپ در حال فروپاشی است

دیلی بیست گزارش داد که از ۲۴ مارس تا ۵ آوریل، این پزشک ۲۱ بار در فاکس نیوز ظاهر شد، از جمله در یک انجمن مجازی که در آن هیدروکسی کلروکین پمپ می کرد و با ترامپ و معاون رئیس جمهور مایک پنس صحبت می کرد. او همچنین به مقامات کاخ سفید، ظاهراً به درخواست شخصی ترامپ، مشاوره داد.

در پایان مارس همان سال، او مشارکت خود را در مطالعه هیدروکسی کلروکین در Fox & Friends منتشر کرد.

او گفت: “بزرگترین چالش من تهیه قرص بود و خوشبختانه ما در نهایت به اندازه کافی برای انجام آزمایش و چند صد نفر به دست آوردیم، اما آمریکا قرص می خواهد.”

در اوایل این ماه، نیویورک پست گزارش داد که اوز ۲۰۷۰ دوز داروی ضد مالاریا را از جیب خود خریداری کرده است تا در این مطالعه ناشناس مشارکت کند. یکی از سخنگویان کمپین به این نشریه گفت که اوز در ابتدا مبلغ ۲۵۰۰۰۰ دلار برای تأمین مالی یک کارآزمایی بالینی در دانشگاه کلمبیا پیشنهاد کرده بود، اما پس از اینکه کارفرمای خودش این پیشنهاد را رد کرد، اوز گفت که این قرص ها را به بیمارستانی که نامش را نبرده داده است.

اوز از این همه گیری به عنوان انگیزه خود برای اجرا نام برد و در بیانیه ای نوشت که تعداد بالای مرگ و میر ناشی از کووید در ایالات متحده – بیش از ۷۵۰,۰۰۰ نفر در آن زمان – “قابل پیشگیری” بود.

اوز نوشت: “نظرات مخالف دانشمندان برجسته مورد تمسخر و رد قرار گرفت تا ایده های آنها قابل انتشار نباشد.”

دو سال و نیم قبل از آن، در بحبوحه موج اول همه‌گیری، اوز در فاکس نیوز پیشنهاد کرد که افزایش ۲ تا ۳ درصدی مرگ و میر ناشی از کووید در کشور می‌تواند توافق قابل قبولی برای بازگشایی همه مدارس ایالات متحده باشد.

دیلی بیست به کمپین اوز، دانشگاه کلمبیا و اپرا نزدیک شد، اما هیچ پاسخی دریافت نکرد.

درباره The Daily Beast بیشتر بخوانید.

بزرگترین نکات و رسوایی ها را از Daily News مستقیماً در صندوق ورودی خود دریافت کنید. ثبت نام کن.

به روز باشید و به گزارش های روزانه بی نظیر Daily Beast دسترسی نامحدود داشته باشید. اکنون سفارش دهید.