کارشناسان حقوقی آخرین روز جلسات جکسون – DL-it را بررسی می کنند


** WGN به صورت زنده در روز چهارم ساعت ۸ صبح CST پخش خواهد شد

واشنگتن (AFP) – کارشناسان حقوقی و ذینفعان، کاتانگی براون جکسون را به عنوان کمیته قضایی سنا می دانند که در اولین انتصاب مهم خود در دیوان عالی چهار روز جلسات استماع را تکمیل کرده است.

جکسون دو روز با بازجویی جمهوریخواهان از مجرمان محکوم روبرو شد، از مسائل مهم قانون اساسی گرفته تا حمله به انگیزه های او.

روز پنجشنبه، آخرین روز جلسه، سهامداران، از جمله انجمن وکلای آمریکا و سازمان های حقوق مدنی، در مورد صلاحیت جکسون برای شکایت شهادت خواهند داد. شاهدان منتخب از سناتورهای جمهوری خواه نیز سخنرانی خواهند کرد.

انجمن وکلای آمریکا که نامزدهای قضات را ارزیابی می کند، هفته گذشته به جکسون بالاترین امتیاز را داد که به اتفاق آرا “مطابق” بود.

روز چهارشنبه، آخرین روز بازجویی خود در سنا، جکسون اعلام کرد که اولین قاضی سیاه‌پوست دیوان عالی خواهد بود که «بدون هیچ برنامه‌ای» رای می‌دهد و تلاش‌های جمهوری‌خواهان برای تبرئه او از جنایتی را در دوران تصدی وی در دادگاه فدرال رد می‌کند. .

دموکرات‌ها و تفکرات در مورد ماهیت تاریخی نامزدی او منعکس‌کننده انتقاد حزب جمهوری‌خواه از تایید او است – جالب‌تر از کوری بوکر، سناتور نیوجرسی، که وقت خود را صرف سؤال نکردن نکرد، بلکه برای جکسون اشک ریخت.

بوکر که سیاه پوست است، گفت که “پدربزرگ و مادربزرگ من و پدربزرگ شما” را دید که به او نگاه می کردند. او گفت: “من می دانم که برای نشستن اینجا باید چه کار کنید.” “من این مکان را دارم.”

جکسون وقتی بوکر صحبت می کرد ساکت بود، اما وقتی خانواده پشت سر او نشستند، اشک از صورتش جاری شد.

جکسون پس از ادای احترام مشابهی از سوی سناتور الکس پادیلا، برای بار دوم اشک ریخت و به دموکرات کالیفرنیا گفت که امیدوار است الهام بخش باشد زیرا “من این کشور را دوست دارم زیرا عاشق قانون هستم.”

اگرچه تایید او قطعی به نظر می رسد – دموکرات ها خواستار رای گیری قبل از عید پاک هستند – جمهوری خواهان سعی کرده اند سابقه او را رد کنند.

در طول بیش از ۲۲ ساعت، سناتورهای جمهوری خواه جکسون را به خاطر محکومیت هایش به عنوان مجرمان پورنوگرافی کودکان در طول ۹ سال حضورش در قاضی فدرال، دفاع از مظنونان تروریسم در خلیج گوانتانامو و زیر سوال بردن ایده هایش در مورد نژاد انتقادی مورد سرزنش قرار دادند. نظریات و حتی نظرات دینی او.

با پیشروی جلسه چهارشنبه، ناامیدی زمانی تشدید شد که رئیس کمیته قضایی در یک نقطه با چاقو به دوربین (دوربین) ضربه زد زیرا کروز پس از بازجویی از جکسون از تسلیم خودداری کرد.

کروز با فریاد زدن که فقط می‌خواهد جکسون به سؤالش پاسخ دهد، گفت: «شما می‌توانید هرچه می‌خواهید آن را منفجر کنید».

دوربین پاسخ داد: “گاهی باید قوانین را رعایت کنی.”

تمرکز بر صدور حکم بخشی از تلاش بزرگ‌تر جمهوری‌خواهان – که بسیاری از آنها نامزدهای بالقوه ریاست‌جمهوری هستند – برای توصیف تاریخ و فلسفه جکسون به‌عنوان دلسوزتر و مهربان‌تر با جنایتکارانی بود که مرتکب بدترین جنایات می‌شوند. همچنین نشان دهنده افزایش تمرکز بر جرم و جنایت در انتخابات میان دوره ای جمهوری خواه است.

سناتور تام تلس، رئیس. از اجرای عدالت خوشحال باشید».

تمرکز مداوم او بر کارنامه اش، برخلاف امید دموکرات ها، به این معنی است که رای جکسون در سنا بعید است که حمایت جمهوری خواهان را جلب کند. با این حال، بسیاری از جمهوری خواهان اعتراف کردند که او ممکن است روی زمین بوده باشد. دموکرات ها می توانند بدون حمایت متقابل در سنا ۵۰-۵۰ آن را تصویب کنند، زیرا معاون رئیس جمهور کامالا هریس می تواند نتیجه نهایی را ارائه دهد.

جکسون، با حمایت دموکرات‌ها در کمیته، گفت که جمهوری‌خواهان تصمیمات او را «نادرست» می‌خوانند. او روز سه شنبه در پاسخ به این سوال که آیا تصمیمات او کودکان را در معرض خطر قرار می دهد، به کمیته گفت: “هیچ چیز نمی تواند دور از واقعیت باشد.”

او گفت که در احکام خود بر عوامل بسیاری تکیه کرده است، نه فقط دستورالعمل های فدرال. او با اشاره به اینکه مجازات اجباری برای مجرمان جنسی وجود ندارد، گفت: تنبیه یک بازی اعداد نیست و جنجال های قابل توجهی وجود داشته است.

او گفت که برخی از تصادفات کابوس ایجاد کردند و این یکی از بدترین تصادفاتی بود که تا به حال دیده ام.

وی یادآور شد: برادر و دو عمویش به عنوان نیروی انتظامی فعالیت می کردند و جرم و تاثیر آن بر جامعه و ضرورت اجرای قانون برای من مفاهیم انتزاعی یا شعار سیاسی نیست.

پرزیدنت جو بایدن در ماه فوریه جکسون را انتخاب کرد و به وعده انتخاباتی خود مبنی بر آوردن یک زن سیاهپوست به دادگاه عالی عمل کرد. او جایگزین قاضی استفن بریر خواهد شد که در ژانویه اعلام کرد پس از ۲۸ سال تابستان امسال بازنشسته خواهد شد.

جکسون سومین قاضی سیاه پوست و ششمین همسر او پس از تورگود مارشال و کلارنس توماس خواهد بود. تایید او اکثریت فعلی ۶-۳ محافظه کار را در این زمینه دارد. او همچنین اولین دادستان کل سابق دادگاه و اولین قاضی باتجربه خواهد بود که از زمان مارشال به عنوان وکالت متهمان جنایی کم درآمد را بر عهده دارد.

برخی از جنگ طلبانه ترین نظرسنجی ها در طول جلسات استماع توسط نامزدهای بالقوه جمهوری خواه ریاست جمهوری از جمله کروز، جاش هویل، سناتور میسوری و سناتور تام کاتن از آرکانزاس انجام شد. همه اینها به مشکلات رایج در پایگاه حزب جمهوری خواه، از جمله حمله به نظریه انتقادی نژادپرستانه، و این ایده که نژادپرستی در نهادهای دولتی سیستمی است، مربوط می شود. جکسون گفت که این ایده در کار قضایی او کارساز نخواهد بود و در صورت تایید، “من روی آن حساب نمی کنم.”