چین از کشتی های غیرنظامی برای گسترش دامنه نظامی خود استفاده می کند – DL-IT


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

گفته می شود چین از کشتی های غیرنظامی برای حمایت از ادعاهای ارضی خود و افزایش قدرت نظامی خود استفاده می کند.

کارشناسان و مقامات گفتند که صدها قایق و کشتی ماهیگیری که ماه ها در دریای مورد مناقشه چین جنوبی پهلو گرفته اند، به چین کمک می کنند تا وظایف سختی را برای ارتش خود انجام دهد.

گرگوری پاولینگ، مدیر ابتکار شفافیت دریایی در آسیا در مرکز مطالعات استراتژیک و بین‌المللی، به آسوشیتدپرس گفت که این کشور بیشتر از آنکه بتواند با ماهیگیری در آنجا لنگر بیاندازد، به تورهای ماهیگیری تجاری پرداخت می‌کند.

او گفت: «چین اسماً می‌تواند از کشتی‌های غیرنظامی که آشکارا تحت کنترل دولت هستند و توسط دولت پرداخت می‌شود برای تهدید حاکمیت همسایگان خود استفاده کند، اما پس از آن به طور قابل اعتمادی مسئولیت دولت را انکار کند».

مقام تایوان به چین هشدار داد: ما هرگز از آزادی خود دست نخواهیم کشید

پاولینگ گفت، از زمانی که چین چند سال پیش زیرساخت های بندری را در جزایر مصنوعی در جزایر اسپراتلی ساخت، تعداد چینی ها در آنجا افزایش یافته و کشتی ها “یک شبه” ظاهر شده اند.

او گفت که در حال حاضر حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ کشتی در هر زمان در حال استفاده هستند.

تعداد آنها با ایجاد “ناوگان مهره داران Spratly” از برنامه کمک های دولتی افزایش یافت.

به گفته جی پاتونگ پاکال، مدیر مؤسسه امور دریایی و حقوق دریایی در دانشگاه فیلیپین، در حالی که فیلیپین، ویتنام و سایر کشورها نیز ادعاهایی در Spratly دارند، کشتی های چینی از ماهیگیری کشتی های ماهیگیری در این منطقه جلوگیری می کنند.

او گفت: «از آنجایی که آنها ظاهراً کشتی‌های ماهیگیری غیرنظامی هستند، نیروی دریایی نمی‌تواند با آنها برخورد کند، مبادا چین فیلیپین را به تحریک این حادثه و استفاده از زور علیه غیرنظامیان متهم کند.» آنها از مناطق خاکستری پایین تر برای ایجاد یک واکنش دفاعی استفاده می کنند.”

گزارش می گوید چین برای کمک به آزمایشگاه ملی لوس آلاموس علم می خرد

ریدوان رحمت، تحلیلگر مستقر در سنگاپور در اطلاعات دفاعی گینس، گفت که چین همچنین از کشتی‌های تحقیقاتی غیرنظامی برای انجام مأموریت‌های نظامی در مناطقی استفاده کرده است که نیروی دریایی این کشور نمی‌تواند بدون پاسخ عمل کند.

به گفته او، چین با ساخت کشتی‌های غیرنظامی می‌تواند محدودیت‌های صادرات غرب را که ارسال فناوری حساس به چین برای استفاده نظامی را ممنوع می‌کند، دور بزند.

ویدئوهای تلویزیونی دولتی خودروهای نظامی و سربازان را در کشتی‌های اقیانوس پیما نشان می‌دهند و می‌گویند که در حال آزمایش نحوه استفاده از منابع حمل‌ونقل غیرنظامی برای انجام مأموریت‌های نظامی هستند.

Dahm گفت که چنین ویدئوهایی برای ارعاب تایوان است و پکن فعالیت نظامی خود را در اطراف جزیره خودمختار افزایش داده است.

برای دریافت FOX NEWS برنامج اینجا را کلیک کنید

به گفته رحمت، اگرچه نیروی دریایی چین از نظر کشتی‌ها بزرگترین نیروی دریایی جهان است و در حال گسترش است، اما در حال حاضر تعداد کافی کشتی آبی خاکی برای انتقال نیروی لازم از طریق تنگه تایوان در اختیار ندارد.

وی خاطرنشان کرد که همیشه این احتمال وجود دارد که ارتش آزادیبخش خلق در یک عملیات پرخطر علیه تایوان شرکت کند و تعداد زیادی از کشتی های غیرنظامی را از دست بدهد.

آسوشیتدپرس در این گزارش مشارکت داشته است.