چگونه یک شانس نادر برای دیدن شفق های شمالی بر فراز دره دلاور در پنجشنبه شب مشاهده کنیم – CBS Philly


فیلادلفیا (CBIAS) – پیش‌بینی طوفان ژئومغناطیسی قدرتمندی که روز پنجشنبه به زمین خواهد رسید، می‌تواند تصاویر کوری از قطب شمال یا شفق‌های شمالی در جنوب ایالات متحده ایجاد کند.

تماشاگران آسمان دره دلاور شانس بسیار نادری برای ما دارند که از پنجشنبه شب تا اوایل صبح جمعه شاهد آب و هوای عالی باشیم.

بیشتر بخوانید: هزاران نفر در شهرستان باکس برای تشییع جنازه سرباز پنسیلوانیا مارتین مک گرد هم می آیند

پیش‌بینی‌های نوری دانشگاه آلاسکا فیربنکس نشان می‌دهد که نیمه شمالی منطقه توانایی دیدن گروه‌های رقص بنفش، سبز، قرمز و/یا آبی را از بالا دارد و نیمه جنوبی منطقه دارای یک شات مشاهده است. نمای نزدیک به افق

نوار سبز ضخیم نشان می دهد که کجا می توانید شفق شمالی را از بالا مشاهده کنید. شمال خط سبز نازک جایی است که شعله در نزدیکی افق ظاهر می شود.

(اعتبار: موسسه ژئوفیزیک فیربنکس آلاسکا)

شفق زمانی شکل می گیرد که ذرات باردار ساطع شده از خورشید در باد خورشیدی حرکت می کنند تا میدان مغناطیسی زمین را ببینند.

فوران‌های باد خورشیدی به طور گسترده‌ای به نام پرتاب جرم تاجی یا CME شناخته می‌شوند. ظاهر CME ممکن است با ارسال مقادیر زیادی از ذرات خورشیدی به میدان مغناطیسی زمین، پتانسیل شراره را افزایش دهد.

این ذرات سپس به قطب ها می روند و در آنجا با اتم های موجود در جو فوقانی زمین برخورد می کنند تا اثرات شگفت انگیزی از نور ایجاد کنند. این فعل و انفعال را طوفان ژئومغناطیسی می نامند.

بیشتر بخوانید: انحصاری: کشیش رابرت برنان، فیلی پس از محکوم شدن به دروغ گفتن به اف‌بی‌آی در جریان تحقیقات تجاوز جنسی، «قطعاً» ممنوع الکار نشد.

مرکز پیش بینی فضایی NOAA ساعت طوفان ژئومغناطیسی G3 (قوی) را در پاسخ به بیش از یک فوران آتشفشان CME از خورشید در روز دوشنبه منتشر کرد.

رنگ تابش به نوع اتم های جوی که ذرات خورشید به آن برخورد می کنند و همچنین ارتفاعی که برخورد در آن رخ می دهد بستگی دارد.

رنگ‌های شفق قطبی اتم‌های اکسیژن تا ارتفاع ۱۵۰ مایلی از سطح دریا، قرمز حاصل بیش از ۱۵۰ مایل اکسیژن، آبی حاصل اتم‌های نیتروژن تا ارتفاع ۶۰ مایلی از سطح دریا، و بنفش حاصل از نیتروژن بیش از ۶۰ مایل بالاتر از سطح سطح دریا. سطح دریا

محتمل‌ترین لحظه شکل‌گیری شفق‌های شمالی بین ساعت ۹ بعد از ظهر تا ۲ بامداد است، اما مشاهده‌ها احتمالاً با تمام ساعات تاریک شب همزمان هستند.

رصد در یک شب بدون ماه بهینه است، خوشبختانه ماه در پنجشنبه شب تنها ۱٪ یا یک هلال کوچک می درخشد.

ما چندان خوش شانس نیستیم، پنج شنبه شب با ابرها همراه با رعد و برق شدید مبارزه خواهیم کرد، اما به نظر می رسد پاکسازی جزئی بعد از نیمه شب امکان پذیر باشد.

اخبار بیشتر: آب و هوا در فیلادلفیا: شهرستان برگزیت، دره لیهی، پوکونوس پنجشنبه شب در معرض خطر آب و هوای شدید قرار دارند.

در نهایت، برای بهترین شانس برای مسحور شدن، یک نقطه دید دور از نورهای شهر را انتخاب کنید. پیدا کردن خوب!