چگونه فرهنگ شرکت های بهداشت حرفه ای استانداردهای صنعت را شکست


مدیر منابع انسانی یا OSHA افسر انطباق که به خدمات بهداشت حرفه ای نیاز دارد، اولین چیزی که انتظار دارند فناوری قدیمی و غیرقابل استفاده است. فرهنگ شرکتی ما از نوآوری بی امان از اینجا سرچشمه می گیرد. تیم فناوری ما همیشه بر روی جدیدترین و بهترین ها کار می کند. پلتفرم بی پایان همه چیز دائما در حال تغییر است. هر کاری که برای کمک به شرکایمان انجام می دهیم تا امروز سریعتر عمل کنند، به آنها کمک می کنیم فردا آن را سریعتر انجام دهند. Mobile Health به دلایلی دارای پورتال های مشتریان و بیماران برنده جایزه است. ما به کارفرمایان این امکان را می دهیم که در کمتر از ۳۰ ثانیه قرار ملاقات های خود را برای خدمات جامع برنامه ریزی کنند. در Mobile Health، ما یک قدم جلوتر می‌رویم و به یک کارمند این امکان را می‌دهیم تا از طریق پورتال بیماران خود، قرار ملاقات‌های خود را برنامه‌ریزی کند. زمانی که نقطه A تا نقطه B بازرسی و رعایت یک سفر طولانی به نظر می رسد، ما نوآوران خستگی ناپذیری هستیم که به شرکای خود یک جت پک سلامت شغلی ارائه می دهیم.

یکی از اعضای خانواده Mobile Health اخیراً پرسید: “اگر شرکای ما نتایج را مستقیماً به HRIS یا ATS ارسال کنند چه می‌شود؟” برای اکثر شرکت ها، این ممکن است ایده خوبی باشد، اما بالا رفتن از کوه ها سخت است. در Mobile Health، وقتی ایده‌های خوب مطرح می‌شود، این فرهنگ شرکتی ما است که عمل کنیم. زمانی یک نفر گفت “ما باید به این موضوع دست پیدا کنیم” به عنوان راهی برای درک اینکه قبل از اینکه هر یک از ما بتوانیم کاری انجام دهیم، همه باید همسو باشیم. او از آن زمان با ما گیر کرده است.

امسال، ما شروع به ارسال نتایج به طور مستقیم به سیستم های HRIS و ATS شریک خود کردیم تا نگهداری سوابق را ساده کنیم و به کارفرمایان اجازه دهیم نتایج را سریعتر از همیشه دریافت کنند. Mobile Health اولین شرکتی در صنعت است که فناوری را برای ادغام یکپارچه نتایج منتشر می‌کند، که یکی از دلایلی است که ما ارائه‌دهنده شماره یک غربالگری بهداشت حرفه‌ای و اشتغال هستیم.