چشم انداز تولید روزانه ۴ میلیون بشکه نفت و انباشت گازهای سوزان تا پایان نیمه اول سال آینده


چشم انداز تولید روزانه 4 میلیون بشکه نفت و انباشت گازهای سوزان تا پایان نیمه اول سال آینده

MeetNews | به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز اروندان، دکتر محسن خجشمهر در حاشیه بازدید از سایت شرکت نفت و گاز اروندان به همراه سردار شاهفرپور فرمانده سپاه حضرت و لیزر استان خوزستان و مهندس . عبدالله آذری الاحوازی، مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان. یک شرکت و جمعی از مدیران عامل در نفت جنوب گفت: هدف از سفر به خوزستان دیدار و حضور در تجمع درب النور و آخرین بازدید و بازدید از میادین نفتی به ویژه میادین مشترک غرب کارون بود.

وی افزود: مقام معظم رهبری بر توسعه و استفاده حداکثری از میادین مشترک دریایی و خشکی تاکید ویژه ای داشته اند که به تایید رئیس جمهور و وزیر نفت رسیده است.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: پیش بینی تولید از منطقه غرب کارون حدود یک میلیون بشکه در روز نفت خام عمدتاً از میادین مشترک بود.

وی افزود: مجموع سرمایه گذاری مورد نیاز برای توسعه اولیه در غرب کارون ۱۲ میلیارد دلار است که حداقل ۸ میلیارد دلار برای میادین مشترک است. جنوب و انصراف از قرارداد فاز دو میدان ۴ میلیارد دلاری جوینت ونچر جادوران.

دکتر خجاسمیر با اشاره به توسعه تلفیقی فاز دوم آزادگان شمالی و فاز دوم آزادگان جنوبی که نیازمند سرمایه گذاری حدود ۷.۵ میلیارد دلاری است، گفت: اولویت ما توسعه میادین مشترک و تولید حداکثری آن است.

وی گفت: یکی دیگر از اولویت های منطقه غرب کارون جمع آوری گازهای فلر است که به مردم این نوید را می دهد که تا پایان نیمه اول سال آینده تمامی گازهای فلرهای غرب کارون و آزادگان شمال و جنوب خواهد بود. یادآوری و بخشی از گاز میدان دارخوین جمع آوری می شود.

خجتمر خاطرنشان کرد: در شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب علاوه بر حفظ ظرفیت تولید، ادامه توسعه برخی سازه های نفتی و زمین شناسی در اولویت است.

وی تعهد شرکت های نفتی و تاکید بر ایفای نقش مسئولیت های اجتماعی در استانداری را مهم دانست و گفت: خوشبختانه در شش ماه گذشته با تلاش ویژه در شرکت های تولیدی و تولیدی توانسته ایم حداکثر ظرفیت تولید را به دست آوریم. پروژه ها.”

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: چشم انداز ما در سال ۱۴۰۱ افزایش ظرفیت تولید است که امیدواریم به بیش از ۴ میلیون بشکه در روز برسد.

وی افزود: هیچ منعی برای سرمایه گذاری شرکت های خارجی وجود ندارد، اما اولویت ما استفاده از شرکت های داخلی است.

در حاشیه این دیدار، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و فرمانده لژیون ولصر استان خوزستان و هیئت همراه با آنان گفتگو و به کارکنان شرکت نفت و گاز اروندان در منطقه آزادگان شمالی گل اهدا کردند. . وی از زحمات آنها تشکر کرد. تبریک میگم