چرا کلانتر الکس ویلانووا فراتر از قانون در شهرستان لس آنجلس عمل می کند – Raft25 news


هفته به هفته، ما از کلانتر شهرستان لس آنجلس، الکس ویلانووا، انتظار چیزهای خاصی داشتیم، از جمله اتهامات وحشیانه، تمایل به بدخویی، و بیش از اندکی لاف زدن در مورد رفتار مشکوک قانونی.

او هفته گذشته ناامید نشد.

در یک کنفرانس خبری که ظاهراً برای جلوگیری از رسوایی فزاینده پیرامون معاونی که روی سر یک زندانی با دستبندهای دستبند زانو زده بود، تشکیل شد، ویلانووا اعلام کرد که از همکار ما در تایمز، آلن چکمدیان، به دلیل گزارش در مورد آن تحقیق می کند.

ویلانووا با بیرون ریختن دزدی های سمی معمولی خود، پیشنهاد کرد که “اموال دزدیده شده” را در اختیار دارد زیرا نظارت تصویری به بیرون درز کرده بود.

او با نشان دادن عکس های بزرگ چکمدیان و مخالفان سیاسی اش الی ورا و بازرس ارشد مکس هانتسمن، گفت: «این سه نفر باید به چند سؤال مهم پاسخ دهند.

البته، بازگشت ویلانوف کمتر از ۱۲ ساعت طول کشید – به طور غیرمعمول تسلیم خشم سیاستمداران و رسانه ها به رهبری تایمز شد تا چنین تحقیقات روزنامه نگاری قانون اساسی را نقض کند.

اما یک لحظه تصور نکنید که او درس خود را آموخته است.

برعکس، اگر وقایع هفته گذشته چیزی به ویلانووا آموخت، او واقعاً چقدر در برابر مسئولیت و نظارت آسیب ناپذیر است – درست مانند هر کلانتر کالیفرنیایی دیگر.

برخلاف رؤسای پلیس شهرها که به میل خود منصوب می شوند و می توانند برکنار شوند، طبق قانون اساسی ایالت، کلانترهای شهرستان توسط رأی دهندگان انتخاب می شوند. آنها قدرت فوق العاده ای دارند، اما بین انتخاب، تأیید و تعادل نادر است تا زمانی که خیلی دیر شود. (به کلانتر سابق شهرستان لس آنجلس، لی باکا مراجعه کنید.)

کلانترها در معرض تظاهرات کالیفرنیا و روش اشتباه فراخوان رای دهندگان هستند. بنابراین از نظر فنی آنها فراتر از قانون نیستند.

اما وکلای ایالتی و ناظران شهرستانی که قبلاً قدرت تبدیل این تکنیک را به واقعیت دارند، اغلب این کار را نمی‌کنند، و به مردم اجازه می‌دهند تا برای مسئولیت بیشتر التماس کنند و در عین حال به کلانترها اجازه می‌دهند که به گونه‌ای عمل کنند که گویی قوانین، سیاست‌ها و قواعد مقررات اساسی در مورد آنها صدق نمی کند.

ملانی اوچوا گفت: «به دلایل مختلف سیاسی، هیئت‌های نظارت کالیفرنیا عموماً تمایلی به فشار برای این قدرت ندارند، زیرا کلانترها تمایل دارند هیئت‌های نظارت را به روش‌های مختلفی تحت فشار قرار دهند که این کار را دشوار می‌کند، از جمله … عدم ارائه خدمات از ناحیه‌های نظارتی». مدیر بخش پلیس در اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا در جنوب کالیفرنیا.

این رویکرد سایر مقامات منتخب به کلانترها به همان اندازه نگران کننده است که چقدر خطرناک است – به ویژه اکنون.

زیرا لازم نیست فقط نگران ویلانووا، یک دموکرات شناخته شده با تمایلات ترامپ باشیم. ما باید بیشتر و بیشتر نگران این باشیم که کلانترهای منتخب در برخی از مناطق روستایی کالیفرنیا به افراط گرایی راست افراطی روی بیاورند و قدرت اجرای جهان بینی خود را با کمی رد داشته باشند.

برخی از آنها به اصطلاح کلانترهای مشروطه هستند که به این تصور غلط می چسبند که در شهرستان های خود دارای قدرت سلطنتی هستند. آنها بر این باورند که قانون اساسی آمریکا، که هرگز به کلانترها اشاره نمی کند، به آنها این حق را می دهد که نه تنها قانون را اجرا کنند، بلکه به آنها این حق را می دهد که تصمیم بگیرند که قانون چیست – با امکان غلبه بر دولت فدرال.

معاون روبان را از صحنه جنایت در کنار رزمناو کلانتری برمی دارد

اریکا دی اسمیت و آنیتا چابریا، ستون نویسان، اریکا دی. اسمیت و آنیتا چابریا می نویسند که دسترسی به کلانترها توسط دیگر مقامات منتخب به همان اندازه که نگران کننده است خطرناک است – به خصوص اکنون.

(مل ملکن / لس آنجلس تایمز)

اگرچه این امر پوچ به نظر می رسد، کلانترهای مشروطه سازمان ملی خود را تأسیس کردند (که توسط کلانتری که یکی از اعضای سوگند نیز بود تأسیس شد). این سازمان فهرست اعضای خود را منتشر نمی کند، اما مورد علاقه گروه های راست افراطی است که این کلانترها را راهی برای اجرای دستور کار مسیحی و ناسیونالیست سفیدپوست می دانند.

بیش از ۹۰ درصد کلانترها در این کشور سفیدپوست هستند، آماری که در کالیفرنیا منعکس شده است، و به نظر می رسد که آنها با قانون اساسی تعهد تزلزل ناپذیری نسبت به کلاه گاوچران و نگرش های کابوی دارند، درست مانند ویلانووا.

البته، آنها مورد علاقه “وطن پرستان”، ماچو استیک و همه هستند. در طول همه‌گیری، بسیاری از حامیان کلانتر از وابستگی به قانون اساسی، از جمله چاد بیانکا از شهرستان ریورساید و بیش از چند نفر در شهرستان‌های کالیفرنیای شمالی، از جمله دل نورته، شاستا و سیسکیو، از اجرای دستورات استتار COVID-19 خودداری کردند، چه رسد به توصیه‌هایی برای سلامت عمومی. تا نمایندگان مجلس واکسینه شوند.

برخی دیگر از قیام ۶ ژانویه در کنگره ایالات متحده حمایت کردند، به اتهامات بی اساس تقلب در انتخابات تسلیم شدند، دیدگاه های قوی ضد مهاجران را ابراز کردند و “قطعنامه ای” در مخالفت با هرگونه ثبت اسلحه ایجاد کردند.

ممیزی اخیر پنج سازمان مجری قانون در کالیفرنیا، از جمله اداره کلانتر شهرستان لس آنجلس، حمایت از گروه‌های افراطی راست افراطی، از جمله پسران مغرور و سه درصد، را در صفوف آنها پیدا کرد.

حسابرسان همچنین شواهدی مبنی بر تعصب علیه افراد رنگ پوست، مهاجران، زنان و جامعه LGBTQ پیدا کردند. علاوه بر این، آژانس‌ها فاقد سیاست مناسب برای ریشه‌کن کردن این سوگیری، بررسی اتهامات در میان مقامات خود و تصحیح پس از شناسایی بودند.

اداره حسابرسی ایالتی در گزارشی گفت: «در نتیجه، این بخش‌ها در معرض خطر بیشتر عدم آگاهی و ناتوانی در رسیدگی مؤثر به روش‌هایی هستند که از طریق آن کارمندان خود سوگیری نشان می‌دهند».

البته همه کلانترها – خیلی کمتر معاونان آنها – دست به افراط گرایی نمی زنند. اما به‌ویژه در این لحظه شکننده برای دموکراسی، برقرار نکردن کنترل‌ها و توازن‌ها برای برخورد با کسانی که این کار را انجام می‌دهند، بسیار خطرناک است.

همین امر در مورد کلانتری هایی که همچنان از اعتماد عمومی سوء استفاده می کنند، صدق می کند، همانطور که ویلانووا در دوره اول ریاست جمهوری خود انجام داد.

تلاش‌ها برای مهار آن تاکنون کم بوده است. ویلانووا به سرپیچی از هرگونه تلاش برای نظارت بر بازرس کل ادامه می دهد و ظاهراً از هفته گذشته به دلیل افشای ویدیویی از زانو زدن یک معاون بر روی یک زندانی به همکارمان چکمدیان، از هانتسمن تحقیق کرده است.

در همین راستا، چند سال پیش، اسکات جونز، کلانتر شهرستان ساکرامنتو، زمانی که تمام تحقیقات توسط ریک برازیل، بازرس ارشد وقت، را متوقف کرد و از دسترسی او به سوابق و کارکنان بخش جلوگیری کرد، دست به یک شیرین کاری زد. جونز که اکنون نامزد کنگره است، از اینکه برزیل از قانونگذاران به خاطر تاکتیک هایی که منجر به مرگ یک مرد سیاه پوست بیمار روانی شده بود، انتقاد کرده بود، ناراحت بود.

همه اینها قرار بود با قانونی که در سال ۲۰۲۰ تصویب شد، اصلاح شود. قانون مجمع ۱۱۸۵ که توسط نماینده پارلمان کوین مک کارتی (D-Sacramento) تألیف شده است، به بازرسان کل و هیئت‌های نظارت اختیارات تحقیقی واقعی با امکان صدور احضاریه داد.

ظاهراً کار زیادی انجام نداد.

در پاسخ به سر و صدای هفته گذشته در مورد ادعای “نشت جنایی” نظارت تصویری، هیلدا سولیس، سرپرست کانتی لس آنجلس، از شورای شهر خواست تا نامه ای به یک وکیل کالیفرنیا بفرستد. ژنرال راب بونتا برای بررسی “الگوی اقدامات بی پروا و خطرناک” ویلانوف.

احتمالاً کار زیادی هم نخواهد کرد. از این گذشته، دفتر Bont در حال حاضر تحقیقات باز حقوق مدنی در بخش کلانتر دارد.

در حالت ایده‌آل، قانون‌گذار اراده سیاسی برای تحمیل مسئولیت واقعی با اصلاح قانون اساسی ایالت برای قرار دادن کلانترها در سمت‌هایی مانند روسای پلیس تشکیل می‌دهد. این فرآیند به احتمال زیاد سال ها طول می کشد، اما به هیئت های نظارت این امکان را می دهد که نظارت فوری و عواقب رفتار متقلبانه را اعمال کنند.

اما به جای آن تصمیم قانونی طولانی، شهرستان لس آنجلس همچنان می تواند رهبر بقیه ایالت باشد.

الکس ویلانووا به صفحه ای با تصاویری روی آن اشاره می کند

الکس ویلانووا، کلانتر شهرستان لس آنجلس، به عکسی از خبرنگار تایمز، آلنا چکمدیان در طی یک کنفرانس خبری در روز سه شنبه اشاره می کند.

(دامیان دوارگانس / آسوشیتدپرس)

در ماه فوریه، ACLU، Black Lives Matter و چندین سازمان دیگر کمپینی را راه‌اندازی کردند و از ناظران شهرستان خواستند تا اصلاحیه‌ای را اجرا کنند که به آنها اجازه می‌دهد کلانتر را به دلیلی برکنار کنند. نه فقط ویلانووا، که در ۷ ژوئن دوباره انتخاب خواهد شد، بلکه هر کلانتری که در آینده دوباره انتخاب خواهد شد.

این به سختی یک ایده جدید است. این گزینه ای است که با تأیید رأی دهندگان، برای همه مناطق منشور در کالیفرنیا، از جمله شهرستان سن برناردینو، جایی که هیئت نظارت آن در سال ۲۰۰۲ از آن استفاده کرد، در دسترس است.

اما در لس آنجلس، در میان برخی از ناظران برای انجام همین کار – یا حتی برای ایفای نقش فعال‌تر، مثلاً در استخدام و اخراج داخلی، و اقدامات انضباطی که می‌تواند به دادخواهی ختم شود، بی‌میل است.

اوچوآ از ACLU گفت: “هنوز تمایلی به به چالش کشیدن مستقیم کلانتر و ادعای قدرت کامل هیئت مدیره بر بخش کلانتر وجود دارد.” تعامل مستمر با این وزارتخانه و اعمال اختیارات آنها در نهایت مهمتر از صرفاً اختیارات حذف خواهد بود.»

این در حالی است که هیچ چیز برای ویلانووا تغییر نکرده است.

او مثل همیشه دوشنبه به دفتر بازخواهد گشت. در هفته‌های آینده، ما مطمئناً اتهامات دیوانه‌کننده‌تر، عبوس‌تر و وقاحت بیشتری را وارد خواهیم کرد.

او قوانین بیشتری را زیر پا می گذارد، اتهامات زور بیش از حد را رد می کند و نزاع های بیشتری با بازرس کل، ناظران و رسانه ها انتخاب می کند، به ظاهر مطمئن است که هیچ اتفاقی برای او نخواهد افتاد.

ما می توانیم در مورد نیاز به اصلاحات پلیس در کالیفرنیا صحبت کنیم. اما تا زمانی که مقامات منتخب با کلانترها صحبت نکنند، این اتفاق نخواهد افتاد.