پیروزی مارین لوپن اتحادیه اروپا را تهدید می کند – DL-IT DL-IT


پوستر رسمی انتخاباتی آسیب دیده و پاره شده مارین لوپن، رهبر حزب راست افراطی رالی ملی، و پوستر رسمی انتخاباتی رئیس جمهور امانوئل مکرون، نامزد جمهوری La Republique en Marche (LREM)، بر روی بیلبوردهای تبلیغاتی در کنار او. .  در یک شعبه رای گیری در 2 آوریل 2022 در پاریس، فرانسه دستگیر شد.

پوستر رسمی انتخاباتی آسیب دیده و پاره شده مارین لوپن، رهبر حزب راست افراطی رالی ملی، و پوستر رسمی انتخاباتی امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه از La Republique en Marche بر روی بیلبوردهای تبلیغاتی در کنار حوزه رای گیری در ماه آوریل به نمایش گذاشته شد. . ۲، ۲۰۲۲، در پاریس.

معکوس: Chesnot / Getty Images

تقویم انتخابات ریاست جمهوری آتی در فرانسه در حال آماده شدن است که تأثیر زیادی بر امنیت اروپا خواهد داشت، در حالی که قاره بار دیگر در جنگ است. در دور دوم رای‌گیری که قرار بود در ۲۴ آوریل برگزار شود، امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور میانه‌رو کنونی، نزدیک بود در برابر رقیب راست افراطی خود، مارین لوپن، که حزب حاکم در مجلس ملی برای اولین بار در تاریخ خود قدرت را به دست گرفته، از صخره سقوط کند. .

لوپن که به خاطر دیدگاه‌های نامطلوب خود نسبت به مهاجران و اقلیت‌ها در فرانسه شناخته می‌شود، ملی‌گرایی را به پیام کلیدی کمپین تبدیل کرد. اما آنچه ممکن است برای آینده این قاره مهم تر باشد، رابطه گرم لوپن با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه است: مردی که مسئول شروع بدترین درگیری اروپا از زمان فروپاشی یوگسلاوی سابق است.

فرانسه از زمانی که پوتین دو ماه پیش حمله وحشیانه و تحریک آمیز خود به اوکراین را آغاز کرد، یکی از اعضای قدرتمند ائتلاف ضد روسیه بوده است. در دوران مکرون، او به ایجاد یک رژیم تحریم بین‌المللی علیه روسیه کمک کرد و از دفاع اوکراین از طریق ناتو حمایت کرد. اگر لوپن که خصومتش با اتحادیه اروپا و همدردی عمومی با پوتین قدرت را در دست گرفته است، دست به اقدام بزند، احتمالاً این ابتکارات کنار گذاشته خواهد شد.

اگرچه پوتین ثابت کرده است که تهدیدی برای امنیت اروپاست، اما روابط آسان لوپن و پوتین در حال رشد است. لوپن در سال ۲۰۱۷ از کرملین بازدید کرد و در آنجا از تحریم های اتحادیه اروپا علیه روسیه پس از الحاق اوکراین به روسیه انتقاد کرد و آنها را “ناعادلانه و احمقانه” خواند. او بعداً در مقابل رسانه های فرانسوی از پوتین دفاع کرد و مدعی شد که الحاق این کشور قانونی است – ادعایی مشکوک – و منعکس کننده اراده مردم منطقه است. لوپن مدتهاست که به دلایل ایدئولوژیک خواستار روابط نزدیکتر با روسیه شده است. او حتی به دلیل وام گرفتن از یک بانک روسی مرتبط با سیاسی برای تأمین مالی عملیات سیاسی حزبش در فرانسه مورد انتقاد قرار گرفته است.

با توجه به گذشته لوپن، دلیلی وجود ندارد که باور کنیم او از خروج فرانسه از نهادهای چندجانبه اروپایی به روسیه امتناع خواهد کرد. چنین اقدامی احتمالاً شدیدترین تغییر در سیستم امنیتی اروپا از زمان پایان جنگ جهانی دوم خواهد بود، در زمانی که اروپا بیش از هر زمان دیگری در خطر احیای روسیه قرار دارد.

من فکر می کنم اگر لوپن پیروز شود، امنیت ملی ما در خطر خواهد بود.

رم سارا آلفان، وکیل فرانسوی و دانشجوی دکترا می گوید: «فکر می کنم اگر لوپن پیروز شود، امنیت ملی ما به خطر خواهد افتاد. کاندیدای حقوق تطبیقی ​​در دانشگاه تولوز ۱ کاپیتول. “فرانسه در لبه اروپا و در سراسر جهان خواهد بود. اتحادها با متحدان ما در حال تضعیف یا شکسته شدن است و در عوض ما به کشورهای غیر دموکراتیک می پیوندیم که نباید با آنها روابط داشته باشیم.”

او گفت: «لوپن از نظر ایدئولوژیکی شیفته پوتین و همچنین روابط مالی روسیه است. این یک اروپای بدبین است، بنابراین فرانسه به طور طبیعی جایگاه خود را به عنوان یکی از رهبران اتحادیه اروپا از دست خواهد داد. اگر او پیروز شود، باید انتظار داشته باشیم که فرانسه بهای سنگینی در روابط خارجی خود بپردازد.

این یک چیز است کشورهای کوچک اروپای شرقی مانند مجارستان یا صربستان طرفدار روسیه هستند. برای یک ابرقدرت اتحادیه اروپا مانند فرانسه، موضوع کاملاً متفاوت خواهد بود. لوپن در مورد اقدامات خاص محتاط بود، اما اگر دیدگاه‌های او به عنوان رئیس‌جمهور سیاست‌های او را هدایت می‌کرد، اتحادهای اصلی فرانسه تحت رهبری او تغییر می‌کردند.

مانند بسیاری دیگر از رهبران راست افراطی در این قاره، لوپن با اتحادیه اروپا دشمنی دارد و آن را مانعی برای حاکمیت فرانسه می داند. لوپن قبلاً اشاره کرده است که نیروهای فرانسوی را از فرماندهی مشترک ناتو – جایی که ارتش های ملی مختلف به نیروهای تحت رهبری ژنرال های متفقین کمک می کنند – خارج خواهد کرد. اگرچه او تاکنون هرگونه قصد برای حذف کامل فرانسه از ناتو یا اتحادیه اروپا را رد کرده است، ناظران می گویند لوپن تنها منتظر است تا افسار قدرت را در پاریس به دست بگیرد.

بدبینی این اتحادهای بزرگ بخشی از روابط آن با روسیه است. این بیانیه خواستار آشتی بین اروپا و پوتین شد، برخلاف دیگر رهبران اروپایی که با تهاجم روسیه به اوکراین شعله ور شد. لوپن درخواست‌ها برای توقف خرید گاز روسیه را رد کرده و هشدار داده است که چنین اقدامی برای شرکت‌های فرانسوی خودکشی خواهد بود، هرچند دیگر کشورهای اروپایی برنامه‌های خود را برای توقف خرید گاز از روسیه در سال‌های آینده اعلام کرده‌اند.

افکار عمومی او با دیگر رهبران اروپایی که یک جبهه تقریباً متحد علیه تجاوز روسیه داشتند، در تضاد بود. در زمانی که اتحادیه اروپا به دلیل جنگ با چالش‌های شدیدی مواجه است، شانس شکست یکی از اعضای کلیدی اتحادیه اروپا در برابر روسیه یک پیروزی استراتژیک بزرگ برای پوتین خواهد بود.

پیروزی لوپن ممکن است در راه های ظریف دیگر برای دستیابی به اهداف ژئوپلیتیک روسیه مفید باشد. جامعه فرانسه نه تنها از نظر سیاسی بلکه از نظر قومی نیز به شدت دو قطبی شده است. انتخاب لوپن قطعا این تناقضات را عمیق تر خواهد کرد. اینها انواع پویایی هایی است که بازیگرانی مانند روسیه اغلب سعی کرده اند از آنها برای اهداف خود، به ویژه برای تضعیف اروپای غربی استفاده کنند. پیروزی لوپن ممکن است با تقسیم فرانسه در مراحل اجتماعی فرصتی برای پوتین فراهم کند.

شانس شکست دادن یکی از اعضای کلیدی اتحاد اروپایی در برابر روسیه یک پیروزی استراتژیک بزرگ برای پوتین خواهد بود.

برای ناظرانی مانند آلفان، شروع ناآرامی های داخلی در فرانسه می تواند کشور را به سمت یک سیاست جناح راست سوق دهد، چیزی که در مجارستان می بینیم، جایی که ویکتور اوربان رئیس جمهور طرفدار پوتین از سیاست های ارتجاعی برای تحکیم قدرت خود استفاده کرده است. .

آلوین لوپن گفت: «اگر او پیروز شود، مطمئناً اعتراضات گسترده ای وجود خواهد داشت. در حال حاضر اعمال وضعیت اضطراری در فرانسه کار سختی نیست و این امکان وجود دارد که پس از انتخاب ما به کشوری غیرلیبرال به الگوی ویکتور اوربان تبدیل شویم.

در حالی که ماکرون همچنان در نظرسنجی ها کمی جلوتر از لوپن است، پیروزی او نامشخص است. بهتر است فرانسوی ها بدانند که نه تنها آینده فرانسه بلکه آینده اروپا نیز در خطر است.