پیامک کشف حجاب برای شکوهش لواسانی با «چادر و ساق»!


پیامک کشف حجاب برای شکوهش لواسانی با چادر و ساق

دیدارنیوز – اعتراض مردمی به پیامک های افشاگری حجاب اغلب به دلیل کمبود زمان و مکان ذکر شده در پیامک است، اما این بار مهماندار آن زمان و مکان پیامک را با حجاب کامل دریافت کرده است!

نمودار ناظر کلیدواژه ای است که در سال های اخیر در رسانه ها تکرار می شود. پیامک های طرح نظارت برای رانندگانی که روسری وسیله نقلیه آنها شناسایی شده است ارسال می شود.

پلیس می گوید بر اساس تبصره ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی، عدم استفاده از حجاب شرعی در اماکن عمومی و عمومی از سوی زنان جرم محسوب می شود.

همچنین بر اساس ماده ۴ قانون ناجا، پلیس حق پیشگیری از وقوع جرم را دارد و در زمینه حجاب در جامعه نیز پلیس می تواند از اختیارات این ماده برای پیشگیری از وقوع جرم استفاده کند.

بر این اساس، رعایت حجاب در جمهوری اسلامی یک قانون است و همه شهروندان موظف به اجرای قانون هستند و پلیس در مقام کمیسر قضایی باید در صورت وقوع جرائم مشهود برخورد قانونی کند.

وقوع جرم کشف حجاب در خودروی شما به صاحب خودروی شماره ۲ اعلام می شود که دیگر تکرار نمی شود و حداکثر ظرف مدت ۷۲ ساعت به اطلاع شما خواهد رسید.

سردار اشتری: ماشین حریم خصوصی نیست

سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه قانون بی حجابی تخلف است، در این باره می گوید: ما راه اندازی کردیم.

مردم: پیامک اشتباهی برای ما ارسال می شود

بسیاری از افراد جامعه مخالف اجرای طرح نظارت نیستند، اما از ارسال نادرست این پیامک ها گلایه دارند. مرد گفت: “موهای من بلند است” و گفت: “اگر پیامک از طریق صفحه دوربین باشد که دوربین ها آن را اشتباه ارسال کرده اند و اگر شخص متوجه شود که شخص واقعاً متوجه راننده نشده است.” مو حتی به پلیس امنیت هم رفتم، اما از این پیامک های اشتباه حالم به هم می خورد».

رئیس سابق پلیس امنیت پایتخت: گروه های دیگر به پلیس در ارسال پیامک به تبلت های حجاب کمک می کنند

سردار ذوالگادر، رئیس وقت پلیس امنیت تهران در ۲۸ مهر ۱۳۷۸ گفت: گزارش شده که تعدادی از این افراد به سمت خودرو هدایت شده اند و طی مشاوره آنها این گشت های ظاهری توجیه می شود: بسیار چشمگیر.

وی ادامه داد: در طرح ناظر اول علاوه بر مشارکت همکاران در پلیس، رده های دیگری نیز در این زمینه دخیل هستند و گزارش شده که در خودروی مذکور حجاب کشف شده است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی زنده ماند: اشتباهات طرح ناظران اصلاح شد

حجت‌الاسلام علیرضا ادیانی در ۲۰ دی‌ماه ۱۳۹۲ در گفت‌وگو با خبرنگار مهر گفت: طرح ناظر ایراداتی دارد که من و رئیس پلیس کل کشور دستور اصلاحات لازم را داده‌ایم و این شبکه دائما در حال انجام است. نظارت و بررسی شد.»

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی کل کشور خاطرنشان کرد: امروز باید اعلام کنم که پس از اصلاح طرح ناظر، مخالفت ها با طرح ناظر به شدت کاهش یافته است.

پیامک کشف حجاب برای شکوهش لواسانی با چادر و ساق

با گذشت چهار ماه از سخنان رئیس سازمان بازمانده عقیدتی سیاسی مبنی بر رفع ایرادات طرح مانیتور، هنوز مردم تردید دارند و معتقدند که این پیامک ها در زمان و مکانی برای آنها ارسال می شود که این افراد نباشند. کاملا!

اما این بار یکی از صدا و سیما از ارسال این پیامک ها شاکی است. مجدا لواسانی شب گذشته در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «استودیوی برنامه ما در محوطه نمایشگاه بین المللی است و هر شب ساعت ۲۱:۳۰ وارد نمایشگاه می شود و از درب منزل جنب باشگاه الثوره در پیام است و البته با همان کاور؛ شالی که در تصویر می بینید!چادر!پاها!آماده دویدن!

خب دوست عزیزی که این حجاب رو کشف کرده فکر کنم با ما شوخی کرده یا باید بره اپتیک. “وقتی این پیامک را دریافت کردم، خندیدم و پشیمان شدم از بی احتیاطی هایی که هر روز رخ می دهد و ممکن است جریمه های زیادی را به دنبال داشته باشد.”

برای اطلاع از صحت موضوع با این رسانه تماس گرفتیم، مجد لواسانی در گفتگویی با تایید آن گفت: جالب اینجاست که زمان و مکان ذکر شده در پیامک درست است و من دقیقا در همان نقطه بودم اما حجابم. چیزی نیست.» این همان حجابی است که آن شب روی آنتن داشت.

وی افزود: باید نیت مردم از ارسال اینگونه پیامک های اشتباه به مردم مشخص شود و حتما با این عدد ۱۹۷ پیگیری خواهم کرد.

سردار حسینی: شکایت تا ۱۹۷

سردار تیمور حسینی جانشین فرمانده انتظامی رافر ناگا در این خصوص گفت: اولاً پیامک ها به صورت دستی و از طریق افراد ارسال می شود و نه از طریق دوربین و ثانیاً این فرد باید برای رسیدگی به موضوع با شماره ۱۹۷ شکایت کند.

وی افزود: با رسیدن به ۱۹۷ شکایت پرونده تشکیل می شود و موضوع تا رسیدن به نتیجه پیگیری می شود.

طرح ناظر در ایده خوب در اجرای اشتباه

به گفته فرمانده نیروی انتظامی، طرح نظارتی طرح خوبی برای مقابله با کشف روسری در خودرو است، چرا که آبروی مردم حفظ می شود و دیگر شاهد برخورد میدانی و فیزیکی با مردم نیستیم. این طرح ایده خوبی است اما متاسفانه در عمل جواب نداد و در کنار پیامک های اشتباه برای تخلفات رانندگی باعث رنج افرادی می شود که به اشتباه این پیامک برای آنها ارسال می شود.

ارسال پیامک های نادرست که نشان دهنده حجاب و نارضایتی از عملکرد افرادی است که این پیامک ها را در سامانه ضبط می کنند باعث اعتراض رانندگان می شود زیرا اگر این پیامک دو بار برای شخصی ارسال شود و فرد به پلیس مراجعه نکند حتی اگر پیامک اشتباه باشد، ماشین باید توقیف شود و این عمل باعث هدر رفتن وقت زیادی برای مردم می شود.

پیشنهاد می شود پلیس با آموزش نیروهای مورد استفاده در طرح و نظارت مستمر بر رفتار آنها از بروز چنین رفتارهایی جلوگیری کند تا رضایت مردم از خدمات و عملکرد ناگا افزایش یابد.