پوتین هیچ تمایلی برای مذاکره نشان نداده است – Wsnlab


هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید با بیان اینکه رئیس جمهور روسیه تمایلی به مذاکره نشان نداده است، اعلام کرد که طرف های روسی و اوکراینی باید بتوانند با یکدیگر بنشینند و مذاکره کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، جان کربی، هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی در شورای امنیت ملی کاخ سفید، امروز (یکشنبه) گفت که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه هیچ تمایلی برای مذاکره با طرف اوکراینی نشان نداده است.

کربی افزود: طرف های روسی و اوکراینی باید بتوانند با هم بنشینند، مذاکره کنند و راهی برای برون رفت از بحران به صورت مسالمت آمیز و دیپلماتیک بیابند.

هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی در شورای امنیت ملی کاخ سفید ادامه داد: پیونگ یانگ به ما گفت که حاضریم بدون پیش شرط پای میز مذاکره بیایم.

وی گفت: ما می خواهیم شاهد خلع سلاح اتمی کامل و قابل راستی آزمایی شبه جزیره کره باشیم.

کره شمالی روز گذشته دو موشک بالستیک به سمت دریای شرق شلیک کرد.

خبرگزاری دولتی یونهاپ کره جنوبی به نقل از خبرگزاری مرکزی کره (KCNA) گزارش داد که آزمایش های موشکی کره شمالی به بهانه «دفاع از خود» منظم و برنامه ریزی شده انجام شده است.

در این گزارش، اگرچه اشاره شده بود که آزمایش‌های فوق به منظور «حفاظت از امنیت کره شمالی و منطقه در برابر تهدیدات نظامی مستقیم آمریکا» انجام شده است، اما تاکید شده است که تهدیدات مذکور در حال انجام است. برای کمتر از ۵۰ سال

انتهای پیام