پلیس نیویورک پس از تیراندازی دسته جمعی در یک باشگاه همجنس گرایان در کلرادو در حالت آماده باش است


پلیس نیویورک پس از تیراندازی دسته جمعی در کلوپ شبانه همجنس گرایان در کلرادو در شنبه شب، نظارت بر جوامع LGBTQ را تشدید می کند.

در یک جلسه توجیهی یکشنبه، فرماندار کتی هوچول گفت که پلیس ایالت و پلیس نیویورک در حال نظارت بر رسانه های اجتماعی برای تهدیدات احتمالی و همچنین تماس با سازمان های LGBTQ هستند. مقامات لانگ آیلند گفتند که آنها همچنین قصد دارند گشت زنی ها را افزایش دهند.

هوچول در بیانیه ای گفت: نیویورک زادگاه جنبش حقوق دگرباشان جنسی است و ما به حمایت از جامعه ادامه خواهیم داد تا همه نیویورکی ها بتوانند با کرامت و برابری که شایسته آن هستند زندگی کنند. دولت من به تلاش های خود برای جلوگیری از جنایات ناشی از نفرت و سخن گفتن علیه نفرت و تعصب ادامه خواهد داد.”

پلیس اعلام کرد تیراندازی در باشگاه کیو پنج کشته و ۲۵ زخمی برجای گذاشت. بر اساس گزارش ها، مهاجم مظنون که مردی ۲۲ ساله با اسلحه بلند بود، توسط حداقل دو نفر از مشتریان کلوپ شبانه مهار شد.

یک سخنگوی هوچول گفت که واحد ضد تروریسم این ایالت با آژانس های مختلف در تماس است، اما نمی تواند جزئیات بیشتری در مورد افزایش تلاش های نظارتی ارائه کند. این اقدامات یک اقدام پیشگیرانه است و در حال حاضر هیچ تهدید شناخته شده ای در نیویورک وجود ندارد.

این تیراندازی ساعاتی قبل از آماده شدن جامعه LGBTQ برای جشن گرفتن روز تراجنسیتی در روز یکشنبه رخ داد، رویدادی سالانه برای ادای احترام به کسانی که در اعمال خشونت آمیز علیه تراجنسیتی ها کشته شدند. قرار بود باشگاه هدف تیرانداز برای این مراسم برانچ برگزار کند.

بناهای شهر و ایالت به مناسبت روز آگاهی از تراجنسیتی‌ها در روز یکشنبه به رنگ‌های آبی، صورتی و سفید روشن می‌شوند. هوچول همچنین دستور داد پرچم های ایالتی به حالت نیمه افراشته درآیند.

گروه های LGBTQ نیز ملاقات در خارج از بنای یادبود استون وال، بعدازظهر یکشنبه برای گرامیداشت کسانی که در کلرادو جان خود را از دست دادند، در حالی که روز یادبود تراجنسیتی ها را نیز برگزار می کردند.

NYC Pride در بیانیه ای گفت: “لفاظی های نفرت انگیز و غیرانسانی به خشونت علیه جوامع به حاشیه رانده شده کمک می کند که فقط می خواهند در صلح زندگی کنند.” «در حالی که یک تراژدی دیگر به دنبال تهدید فضاهای امن ما است، ما در کنار خانواده و جامعه تراجنسیتی خود در کلرادو اسپرینگز در برابر نفرت، خشونت و کسانی که به دنبال سلب حق ما برای بودن ما هستند می ایستیم.»