پس از شکست طرح اتحادیه استیتن آیلند، از کارگران آمازون خواسته شد که به مبارزه ادامه دهند


رد رای اتحادیه کارگری آمازون استیتن آیلند
پس از اعلام اینکه کارگران نیویورک پیشنهاد دوم را در روز دوشنبه رد کرده اند، کارگران آمازون تشویق شدند تا کمپین اتحادیه سازی خود را ادامه دهند. در بالا، معترضان طرفدار اتحادیه در یک تظاهرات در استاتن آیلند، نیویورک، در ۲۴ آوریل ۲۰۲۲.
کنا بتانکور / خبرگزاری فرانسه / گتی

پس از رد قاطع پیشنهاد برای ایجاد اتحادیه دوم در استاتن آیلند، نیویورک، از کارگران آمازون خواسته شد تا به تلاش‌ها برای تشکیل اتحادیه ادامه دهند.

در اوایل ماه گذشته، ۸۳۰۰ کارگر انبار آمازون در استاتن آیلند به تشکیل اولین اتحادیه کارگری شرکت رای دادند. روز دوشنبه، اعلام شد که بیش از ۶۰ درصد از کارگران یک مرکز کوچکتر آمازون در آن نزدیکی به رد اتحادیه رای داده اند، علیرغم یک کمپین بسیار تبلیغاتی طرفدار اتحادیه که توسط مترقیان برجسته ای مانند سناتور برنی سندرز از ورمونت و نماینده الکساندریا اوکاسیو حمایت می شود. -کورتز از نیویورک

کریس اسمالز، رئیس اتحادیه کارگران آمازون، پس از اعلام شمارش آرا، طی یک کنفرانس تلفنی گفت: “من مفتخرم که ماه ها پیش بار دیگر این سازمان دهندگان گرد هم آمدند و یک شرکت تریلیون دلاری را به آستانه انتخابات رساندند.” به گفته گاتهامیست. “این تنها کاری است که ما به عنوان کارگران اتحادیه می توانیم انجام دهیم، این است که به همکاران فرصت رای دادن بدهیم. ما از نتایج راضی نیستیم، اما باید سازماندهی خود را ادامه دهیم.”

به گزارش آسوشیتدپرس، آمازون به شدت از کارگران خواست تا قبل از رای گیری، با تلاش هایی که شامل جلسات اجباری برای انتشار پیامی ضد اتحادیه، ایجاد یک وب سایت “رای نه” و ارسال علائم ضد اتحادیه در انبار بود، اتحادیه را رد کنند.

سخنگوی کلی نانتل در بیانیه ای که به دست آمده است گفت هفته خبری آمازون “خوشحال” بود که کارگران تاسیسات “توانستند صدای خود را با رد اتحادیه به گوش برسانند”، در حالی که قول داده بود که شرکت “به طور مستقیم با هم همکاری خواهد کرد، زیرا ما هر روز تلاش می کنیم تا کارها را بهتر کنیم.”

چهره‌های برجسته حامی حرکت اتحادیه در توییتر آمدند تا سازمان‌دهندگان و کارگران را تشویق کنند تا پس از شکست روز دوشنبه به مبارزه خود ادامه دهند.

رابرت رایش، وزیر کار سابق ایالات متحده، “آخرین کمپین فاحش ضد اتحادیه آمازون پیروز شد.” توییت کرد. “شرکت تاسیسات دوم در استاتن آیلند را از تشکیل اتحادیه منع کرد. آمازون ممکن است امروز برنده شده باشد، اما شرکت در حال حاضر است. نیروی کارگری پیروز خواهد شد.”

ناامید نباشید، جنبش کارگری به راحتی ساخته نشد. توییت کرد دایان ساوینو، سناتور دموکرات ایالت نیویورک. “مردم کارگر قرن هاست که علیه منافع خود رای می دهند. به اعضای فعلی خود نگاه عمیق تری بیندازید و بقیه دنبال خواهند شد. همبستگی!”

“از شنیدن رای آری اتحادیه آمازون ناراحت شدم، اما مبارزه ادامه دارد!” توییت کرد سندی پرستار، زن شورای شهر نیویورک، دموکرات. “مقابله با یک سازمان عظیم ضد اتحادیه و یکی از ثروتمندترین مردان جهان تلاش های زیادی را می طلبد. @amazonlabor – همه ما از کاری که شما توانسته اید انجام دهید بسیار تحت تاثیر قرار گرفته ایم! به مبارزه ادامه دهید!”

لیز شولر، رئیس AFL-CIO، “@AFLCIO در همبستگی با کارگران شجاع @amazonlabor که در حال تغییر جهان هستند و تازه شروع کرده اند، می ایستد.” توییت کرد. “به قول [union organizer] مادر جونز، در مواجهه با ناملایمات، ما گریه نمی کنیم، خودمان را سازماندهی می کنیم!

“در حالی که نتیجه امروز در استاتن آیلند ناامید کننده است، من به سازمان دهندگان و کارگرانی که به مبارزه برای مکان های کاری بهتر، ایمن تر و عادلانه تر ادامه می دهند افتخار می کنم.” توییت کرد جری نادلر نماینده دموکرات از نیویورک. وقتی کارگران برای احترام و عزت در محل کار مبارزه می کنند، همه ما برنده می شویم.

رای ماه گذشته به اتحادیه بزرگ‌ترین تاسیسات استاتن آیلند بخشی از تلاش ملی برای تشکیل اتحادیه‌ها بود. نتایج رای گیری اتحادیه آمازون در آلاباما در اوایل سال جاری هنوز اعلام نشده است و بیش از ۴۰۰ برگه رای در یک رای نزدیک به رقابت پرداختند.

هفته خبری برای اظهار نظر با آمازون و اتحادیه کارگری آمازون تماس گرفته است.