رژیم لاغری سریع

پرسپولیس و عادل اومنیا از یحیی گل محمدی!


پرسپولیس و تنها یک درخواست از یحیی گل محمدی

دیدارنیوز – همانطور که پیش بینی می شد ساعتی پیش یحیی گل محمدی در تمرین حاضر شد و مسئولیت فنی تیمش را بر عهده گرفت. بخشی از هواداران پرسپولیس پس از اتفاقات عجیب و غیرمنتظره دربی نگران جدایی زودهنگام این مربی موفق و محبوب بودند اما یحیی تصمیم درستی گرفت و به موقع به کار خود بازگشت. گل محمدی باید در این چند روز متوجه شده باشد که هواداران پرسپولیس هیچ خواسته ای ندارند جز اینکه تا پایان فصل با تمام وجود بجنگند، با وجود همه شرایط به گفته یحیی بی انصافی هستند.

اول – این تیم بزرگ یا بد (شاید بین این دو و خوب) محصول تمرینات موفق پرسپولیس است. با فرا رسیدن فینال لیگ قهرمانان آسیا که با درخشش خریدهای صفر به صد یحیی زیر پای این مربی موفق رقم خورد، ترکیب فعلی پرسپولیس نیز حاصل ایده های گل محمدی در تابستان گذشته بود. حتی بزرگترین مربیان فوتبال جهان هم نمی بینند که تمام خواسته هایشان در بازار تابستان برآورده شود و پپ گواردیولا فصل را بدون از دست دادن لیونل مسی هری کین و رونالد کومان آغاز خواهد کرد.

پرسپولیس و تنها یک درخواست از یحیی گل محمدی

ثانیاً – با بررسی نتایج نظرات جامعه هواداران پرسپولیس در یکی دو هفته گذشته، می توان دریافت که یحیی گل محمدی همچنان در بین آنها از مقبولیت بالایی برخوردار است و به جز مشکلات جزئی و قابل حل، اکثر موارد اعضای باشگاه هواداران معتقدند او بهترین گزینه برای هدایت پرسپولیس در فصل آینده است. گل محمدی با نتایجی که در یکی دو سال اخیر در این تیم به دست آورده چنین شهرتی را به دست آورده و جای تاسف است که به راحتی از میراث چشمگیر خود دست می کشد و او را به گزینه های دیگر می سپارد.

سه – از این پس زمزمه هایی مبنی بر اضافه شدن چند بازیکن برجسته به جمع سرخ پوشان برای فصل آینده شنیده می شود. نقطه ضعف اصلی پرسپولیس در این فصل در مرکز دفاع و درون دروازه بوده است و جذب مرتضی بورعلی گنجی و علیرضا بیرانوند (یا مدافع باکیفیت) می تواند فصل بزرگی برای پرسپولیس در سال آینده باشد. ستاره های فعلی این تیم اغلب به خوبی با ایده های یحیی تطبیق می دهند و اغلب بالاترین سطح خود را نشان داده اند. جدایی از این تیم به قیمت تمام شدن کارنامه گل محمدی و بازیکنانی که تقریباً جذب او شده اند و رابطه خوبی با این مربی پرافتخار دارند خواهد بود.

چهارم اینکه با فرض جدایی از پرسپولیس، ممکن است فصل آینده تیم های کمتری به جز گزینه های سپاهان برای موفقیت و قهرمانی در لیگ برتر یحیی گل محمدی وجود داشته باشد و البته نباید سختی های کار در اصفهان را برای بازیکن پرسپولیس فراموش کرد. استقلال چیزی ندارد، فولاد مربی خوبی مثل جواد نکونام دارد و گویا گل جوهر از همکاری با ژنرال راضی است. به جز حروف ذکر شده تیم های کمی در لیگ برتر مقام قهرمانی دارند یعنی مهدی گل فقط می تواند با جام قهرمانی بر روی نیمکت قرمزها عکس بگیرد.

پنجم – یحیی گل محمدی در چند ماه گذشته دو بار شاید از نظر احساسی استعفا داده است و به راحتی می تواند تأیید کند که این سبک اعتراض کمتر مورد توجه هواداران قرار گرفته است. اکثر هواداران پرسپولیس با ذکر مثال هایی از روزهای سخت برانکو مدعی شدند که سرمربی کروات با وجود پیچ ​​و خم های فراوان هرگز زمین را ترک نکرد و حتی برای مدتی هم درباره جدایی صحبت نکرد. این فرهنگ در سال های اخیر بین هواداران پرسپولیس رواج پیدا کرده است و پیروی از آن برای یحیی کار سختی نخواهد بود.

۶ ۱۰۰ هزار هوادار پرسپولیس در ۲۵ اردیبهشت ۹۵ پس از ناکامی برانکو در کسب عنوان قهرمانی ایستادند و به تمجید از این تیم پرداختند و پایه های موفقیت های تاریخی و ستاره ای را در فصول بعد گذاشتند. شاید در این فصل هم این سرنوشت در انتظار تیم یحیی باشد. دوم (هفت هفته باقی مانده، ۲۱ امتیاز باقی مانده) ناکامی در رقابت با بهترین بازی مستقل تاریخ لیگ برتر نیست و قطعا بخش خوبی از هواداران پرسپولیس این را درک می کنند. نباید فراموش کنیم که هنوز جام حذفی وجود دارد و شانسی برای یک فصل خوب وجود ندارد. با این حال، این سفرهای پشت سر هم چندان برای هواداران مساعد نیست و ایستادن و جنگیدن تنها چیزی است که هواداران پرسپولیس تا پایان این فصل انتظار دارند.

آریا فاطمی مقدم