پرزیدنت بایدن ۳ نفر از جمله یک مامور سابق سرویس مخفی شیکاگو را عفو کرد – Raft25 news


واشنگتن – رئیس جمهور جو بایدن سه مورد اول دوره ریاست جمهوری خود را عفو کرد و یک مامور سرویس مخفی دوران کندی را که به اتهام رشوه به اتهام تلاش برای فروش نسخه ای از پرونده آژانس و دو نفر محکوم به مواد مخدر محکوم شده بود، عفو کرد. هزینه ها، اما آنها به ستون هایی در جوامع خود تبدیل شده اند.

رئیس جمهور دموکرات همچنین مجازات ۷۵ نفر دیگر را به دلیل محکومیت های غیرخشونت آمیز مرتبط با مواد مخدر تخفیف داده است. کاخ سفید روز سه‌شنبه زمانی که مجموعه‌ای از برنامه‌های آموزشی شغلی و ورود مجدد را برای زندانیان یا اخیراً آزاد شده آغاز کرد، عفو خود را اعلام کرد.

بسیاری از کسانی که تخفیف دریافت کردند در طول همه گیری کووید-۱۹ در حصر خانگی محکوم شدند. بسیاری از آنها در حال گذراندن محکومیت های طولانی بودند و اگر امروز به دلیل جرایم مشابه در نتیجه اصلاحات مجازات دوجانبه که توسط دولت ترامپ در سال ۲۰۱۸ ارائه شد، محکوم شوند، مجازات کمتری دریافت خواهند کرد.

بایدن در بیانیه رحمت خود گفت: «آمریکا کشور قانون و فرصت دوم رستگاری و بازسازی است. مقامات منتخب در هر دو طرف کوچه، رهبران مذهبی، مدافعان حقوق شهروندی و مقامات مجری قانون توافق دارند که سیستم عدالت کیفری ما می‌تواند و باید این ارزش‌های اصلی را منعکس کند، که امکان ایجاد جوامع امن‌تر و قوی‌تر را فراهم می‌کند.»

فیض های اعطا شده عبارتند از:

– آبراهام بولدن پدر، ۸۶ ساله، اولین مامور سیاه پوست سرویس مخفی که به عنوان رئیس جمهور خدمت کرد. در سال ۱۹۶۴، بولدن، که به طور مفصل به رئیس جمهور جان اف کندی خدمت می کرد، با اتهامات فدرال مبنی بر رشوه خواری مواجه شد که او سعی داشت نسخه ای از پرونده سرویس مخفی را بفروشد. اولین محاکمه او در برابر هیئت منصفه پایان یافت.

پس از محکومیت وی در دادگاه دوم، شاهدان کلیدی اعتراف کردند که به درخواست دادستان دروغ گفته اند. بولدن های شیکاگو از بازگشایی دادگاه خودداری کردند و چندین سال در زندان فدرال گذراندند. بولدن بر بی گناهی خود پافشاری می کند و کتابی نوشت که در آن مدعی شده است که هدف صحبت کردن علیه رفتارهای نژادپرستانه و غیرحرفه ای در سرویس مخفی بوده است.

– بتی جو بوگانز، ۵۱ ساله، در سال ۱۹۹۸ به دلیل داشتن قصد توزیع کراک در تگزاس پس از تلاش برای انتقال مواد مخدر به دوست پسرش و همدستش محکوم شد. بوگانس، یک مادر مجرد بدون سابقه قبلی، به هفت سال محکوم شد. در سال‌های پس از آزادی از زندان، بوگانس، حتی زمانی که تحت درمان سرطان بود، همچنان شاغل بود و یک پسر بزرگ کرد.

– دکستر جکسون، ۵۲ ساله، اهل آتن، جورجیا، در سال ۲۰۰۲ به دلیل استفاده از سالن استخر خود برای تسهیل تجارت ماری جوانا محکوم شد. جکسون اعتراف کرد که گناهکار است و اعتراف کرد که اجازه داده است که تجارتش توسط دلالان ماری جوانا استفاده شود.

پس از آزادی جکسون از زندان، او کسب و کار خود را به یک تعمیرگاه تلفن همراه تبدیل کرد که دانش‌آموزان دبیرستانی محلی را از طریق برنامه‌ای که تجربه کاری برای جوانان فراهم می‌کند، استخدام می‌کند. جکسون خانه‌هایی را در جامعه خود ساخته و بازسازی کرده است، که کمبود مسکن ارزان قیمت دارد.

گروه های اصلاح حقوق مدنی و عدالت کیفری، کاخ سفید را مجبور کرده اند تا مجازات ها را کاهش دهد و برای کاهش نابرابری ها در سیستم عدالت کیفری سخت تر تلاش کند. عفو بایدن همچنین زمانی صورت می گیرد که دولت با کنترل کنگره بر رفتار نادرست و رفتار با زندانیان در دفتر آسیب دیده زندان فدرال، که مسئول زندانیان در حال گذراندن احکام زندان است، مواجه شده است.

بایدن به عنوان رئیس کمیته قضایی سنا، در اجرای قانون جنایت در سال ۱۹۹۴، که به گفته بسیاری از کارشناسان عدالت کیفری، منجر به احکام شدید و حبس دسته جمعی سیاه پوستان شده است، کمک کرد.

بایدن در طول نامزدی خود در کاخ سفید در سال ۲۰۲۰ وعده داد که تعداد افراد زندانی در ایالات متحده را کاهش دهد و خواستار هدایت مجرمان غیرخشونت آمیز مواد مخدر به دادگاه ها و درمان مواد مخدر شد.

او همچنین خواستار آموزش بهتر برای سازمان های مجری قانون شد و خواستار تغییراتی در سیستم عدالت کیفری شد تا به نابرابری هایی که منجر به تشکیل اقلیت ها و فقرا شده است، سهم نامتناسبی از جمعیت زندانی کشور را تشکیل دهند.

دونالد ترامپ، سلف بایدن، ۱۴۳ عفو و ۲۳۷ مورد عفو را طی چهار سال ریاست جمهوری اعطا کرد.

ترامپ از آلیس جانسون، وکیل مدافع اصلاحات در زندان، مشاوره خواست، یک زن سیاه‌پوست که در سال ۲۰۱۸ حکم ابد او را به دلیل یک جرم غیرخشونت‌آمیز مواد مخدر کاهش داد. کیم کارداشیان مشهور و مشاوران کاخ سفید از جمله دختر ایوانکا ترامپ و پسرش نیز از او تجلیل کردند. – جارد کوشنر را در حالی که درخواست عفو خود را بررسی می کرد، برکنار کرد.

جمهوریخواه از قدرت خود برای عفو برای کمک به چندین دوست و متحد سیاسی از جمله پل مانافورت، رئیس سابق ستاد انتخاباتی، راجر استون، نماینده جمهوریخواه و چارلز کوشنر، مادرشوهر ایوانکا ترامپ استفاده کرد.

از جمله آخرین اقدامات ترامپ در ریاست جمهوری، عفو استیو بنن، استراتژیست ارشد سابق وی و آل پیرو، همسر مجری فاکس نیوز و جینین پیرو، متحد ترامپ بود.

دادستان ها ادعا کردند که بنن که هنوز به دادگاه نرفته بود هنگام عفو، هزاران کمک کننده را فریب داده است که معتقد بودند پول آنها برای عمل به وعده اصلی انتخاباتی ترامپ برای ساخت دیوار در امتداد مرز جنوبی استفاده می شود. در عوض، بنا بر گزارش ها، بنن بیش از ۱ میلیون دلار را منحرف کرد و به یکی از مبارزان حقوق و هزینه های شخصی پرداخت کرد. پیرو در سال ۲۰۰۰ به اتهامات مالیاتی محکوم شد.

به گفته کاخ سفید، پس از انتشار فهرست اعطای و تغییرات در روز سه‌شنبه، بایدن بیش از هر یک از پنج رئیس‌جمهور قبلی اعطا کرد.

علاوه بر عفو، بایدن چندین ابتکار جدید را برای کمک به افرادی که در گذشته زندانی شده‌اند برای یافتن شغل اعلام کرده است – مشکلی که دولت او به عنوان کلیدی برای کاهش جرم و جنایت و جلوگیری از تکرار جرم، به خانه‌های خود نقل مکان می‌کند.

وزارت کار ۱۴۰ میلیون دلار را برای برنامه‌هایی هزینه می‌کند که آموزش شغلی، برنامه‌های پیش‌دبستانی، آموزش سواد دیجیتال و مشاوره شغلی قبل از آزادی و پس از آزادی، و بیشتر برای جوانان و بزرگسالان زندانی ارائه می‌دهند.

لایحه زیرساختی ۱ تریلیون دلاری که سال گذشته توسط کنگره تصویب شد شامل سه برنامه کمک مالی است که دولت می گوید از استخدام افراد زندانی قبلی حمایت می کند. و وزارت کار و دادگستری روز سه شنبه یک برنامه همکاری برای ارائه ۱۴۵ میلیون دلار در سال آینده برای آموزش مهارت های شغلی، و همچنین برنامه های اشتغال و بازگشت فردی برای افرادی که زمان خود را در اداره زندان سپری می کنند، اعلام کرد.

بایدن گفت که ابتکارات جدید برای کمک به بیش از ۶۰۰,۰۰۰ نفری که هر سال از زندان آزاد می شوند، حیاتی هستند تا به زمین های با ثبات برسند.

بایدن گفت: «کمک به کسانی که دوران خود را سپری کرده‌اند، به آغوش خانواده‌های خود بازگردند و به اعضای جامعه خود تبدیل شوند، یکی از مؤثرترین راه‌ها برای کاهش تکرار جرم و کاهش جرم است».

___

مایکل بالسامو، نویسنده آسوشیتدپرس در این گزارش مشارکت داشت.

حق چاپ © ۲۰۲۲ توسط آسوشیتدپرس. تمامی حقوق محفوظ است.