پتروشیمی اروند «دکانتر سانتریفیوژ تمام ایرانیان» با موفقیت وارد مرحله تولید شد


خنثی سازی تحریم های سرکوبگرانه پتروشیمی اروند؛

وارد پتروشیمی اروند شد

MeetNews | به گزارش روابط عمومی پتروشیمی اروند، سرپرست پتروشیمی اروند با اعلام این خبر گفت: دستگاه سانتریفیوژ دکانتر یکی از تجهیزات روتاری است که برای جداسازی مخلوط های چند فازی در صنعت استفاده می شود.

وی افزود: پیش از این ۴ ظروف شیشه ای برای جداسازی پودر پی وی سی از آب در یک واحد پی وی سی تعبیه شده بود که به دلیل مسائل طراحی از ابتدای تاسیس مجموعه همواره به عنوان یکی از موانع تولید شناخته می شد.

افشین کیانی در تشریح عملکرد این تجهیزات استراتژیک گفت: سانتریفیوژهای دسته بندی شده در گروه تجهیزات استراتژیک جدا از واحدهای فرآوری شرکت های پتروشیمی تولید کننده بلغم معلق (SPVC) و پلی اتیلن سنگین (HDPE) می باشد. یکی از کالاهایی که صاحبان فناوری به دلیل تحریم های شدید از عرضه آن به شرکت های ایرانی خودداری می کنند.

رئیس پتروشیمی اروند با بیان اهمیت بازخوانی همسان سازی این تجهیزات توسط شرکت های دانش بنیان داخلی خاطرنشان کرد: در پتروشیمی اروند پس از ریشه یابی این مشکل، متخصصان این مجتمع با همکاری ۳ دکانتر بازطراحی کردند. سازنده. نصب دکانتر جدید که برای اولین بار در کشور توسط متخصصین داخلی طراحی، ساخته و نصب شده است، همراه با رفع موانع تولید، موجب صرفه جویی تا ۵۰ درصدی در خروج از کشور شده است.

کیانی در پایان بر اعتماد به شرکت های داخلی و دانش در رفع موانع تولید تاکید کرد و افزود: باید با افتخار اعلام کنیم که تجهیزات ساخت شرکت های داخلی نسبت به ماشین آلات مشابه خارجی عملکرد بهتری داشته است و در پتروشیمی اروند بار دیگر بر اقتدار تکیه کرده ایم. و دانش شرکت های ایرانی تحریم ها را خنثی کرده و مانع خروج ارز از کشور می شود.