وی در بازدید معاون امنیتی وزیر کشور از سایت صنعتی آبادان خاطرنشان کرد: تلاش برای بهبود زیرساخت ها و حمایت از تولید در منطقه آزاد اروند در حال انجام است.


وی در بازدید معاون امنیتی وزیر کشور از سایت صنعتی آبادان خاطرنشان کرد: تلاش برای بهبود زیرساخت ها و حمایت از تولید در منطقه آزاد اروند در حال انجام است.

دیدارنیوز_خدمه خوزستان: گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند د. دو پیام رسان معاون امنیتی وزیر و رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرهای صنعتی ایران از سایت صنعتی شماره یک آبادان بازدید و از زیرساخت های این شهرستان بازدید و در جریان روند اجرای پروژه های در دست اقدام قرار گرفت.
معاون وزیر سیلات با معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار سازمان منطقه آزاد اروند و همچنین آقایان مولوی، مختار، نمایندگان مردم آبادان در مجلس و مدیران استان خوزستان از برخی خطوط تولید و برنامه توسعه دو کارخانه های موجود در سایت صنعتی شماره یک آبادان و نحوه بهره برداری از آنها. وی از یک کارخانه شیمیایی بازدید کرد.
در این بازدید از خط تولید جدید شرکت صنعت الکتریک ایران در سایت صنعتی شماره یک آبادان رونمایی شد.
این خط تولید ظرفیت تولید چراغ های ال ای دی، فیوزها و سایر ملزومات خانگی و اداری را به سبد محصولات خود اضافه کرده است.

پس از این بازدید، طرح توسعه و خط تولید پالت پلی اتیلن شرکت شمس جاوید اروند با حضور معاون ایمنی وزیر بهداشت و رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرهای صنعتی ایران افتتاح شد. سایت صنعتی شماره ۱ آبادان.

بازدید از بهره برداری از فعالیت شرکت پالایشگاه ماهان اروند تولید کننده میعانات سبک و سنگین از دیگر برنامه های روند بازدید رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرهای صنعتی ایران از سایت صنعتی شماره ۱ آبادان.

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار سازمان منطقه آزاد اروند در این بازدید در جمع خبرنگاران گفت: طرح منطقه آزاد با هدف ارتقای زیرساخت ها و تکمیل واحدهای نیمه تمام با کمک شهرهای صنعتی انجام می شود.

علی خانی افزود: امروز در بازدید معاون وزیر و مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی از سایت صنعتی شماره یک آبادان، طبق هماهنگی های قبلی مقرر شد جلسه مشترک سازمان منطقه آزاد اروند و سازمان صنعتی برگزار شود. شرکت شهرها. تا در راستای توسعه این سایت صنعتی به توافق برسد.

وی تصریح کرد: پیش از آن تعهداتی بین سازمان منطقه اروند و شرکت شهرهای صنعتی انجام شد و به یاری خداوند بخشی از تعهدات دو طرف انجام شد که این پروژه ها هم اکنون فعال هستند و به یاری خداوند تمامی پروژه های جاری در حال انجام است. تا پایان سال تکمیل خواهد شد. ما تمام می کنیم.

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار سازمان منطقه آزاد اروند تصریح کرد: در تفاهم نامه های جدید مسائل و مشکلاتی که شرکت شهرک سازی و سازمان منطقه آزاد با یکدیگر داشتند به نوعی مشکلات واحدهای صنعتی بود که در تفاهم نامه امروز و مراحل حل آنها ذکر شد و تصویب، امضا و منتشر خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه یک سری پروژه های عمرانی و زیربنایی در قرارداد پیش رو گنجانده خواهد شد، یادآور شد: در ازای هزینه های سازمان منطقه آزاد اروند، شرکت شهرک نیز باید هزینه کند و امیدوارم اتفاقات خوبی رخ دهد و شاهد توسعه تولید در این منطقه باشیم. بیا اروند باشیم

خانی خاطرنشان کرد: بخشی از مشکلاتی که اینجا وجود داشت سال گذشته طی قراردادهایی که با شرکت شهرک ها منعقد شد برطرف شد اما مدعی رفع کامل آن نیستیم اما بخش زیادی از آنها برطرف شده است که امیدواریم حجم مشکلات در تفاهم نامه جدید کاهش می یابد. کمبود فعلی نیز باید اصلاح شود.

بر اساس این گزارش و در ادامه برنامه های سفر معاون امنیتی وزیر کشور به منطقه آزاد اروند، این هیئت با حضور در دفتر مدیرعامل این سازمان به بیان نقطه نظرات، تبادل نظر و طرح موانع در جهت رفع اثربخشی بحث و تبادل نظر پرداختند. خدمات جمهوری اسلامی ایران در زمینه سایت های تولیدی و صنعتی در منطقه آزاد اروند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند در این جلسه با تاکید بر اینکه ایجاد زیرساخت ها تا دروازه های سایت های صنعتی بر عهده نهادهای دولتی است، گفت: تا زمانی که تولیدکنندگان از وجود زیرساخت ها اطمینان حاصل نکنند، هیچ گونه زیرساختی ندارند. رقبا سرمایه گذاری و در نتیجه مصوبات دولت در رابطه با شهرهای صنعتی باید به گونه ای انجام شود که سازمان منطقه آزاد اروند بتواند به وظایف ذاتی خود در قبال سرمایه گذاران حوزه تولید عمل کند.

محمدرضا اسکندری با بیان اینکه کار ساخت و ساز در شهرک باید انجام شود و واحد مدیریت شود، گفت: نباید تکراری و رقابتی باشد و هزینه واحدهای افتتاح شده را پرداخت می کنیم.

مدیرعامل منطقه آزاد اروند بیان کرد: با پیگیری های انجام شده مدیریت واحد شکل می گیرد و در مدیریت واحد منابع را هدر نمی دهیم.

وی خاطرنشان کرد: هیچ رقابتی وجود نخواهد داشت و تمام کارهایی که انجام می شود به نام جمهوری اسلامی ایران انجام می شود و منابع لازم برای توافقات قبلی فراهم می شود.