ویل اسمیت پس از واکنش شدید به اسکار از آکادمی علوم و هنرهای سینمایی استعفا داد.


ویل اسمیت پس از واکنش شدید آکادمی علوم و هنرهای تصاویر متحرک استعفا داد. کریس راک بدبخت سیلی به صورت او زد.

اسمیت پیش از این در خطر اخراج از آکادمی بود، پس از اینکه تحقیقات تصادف در مراسم اسکار در روز یکشنبه آغاز شد، زمانی که او روی صحنه رفت تا تازه ازدواج کرده خود – جادا پینکت اسمیت – را تکان دهد و همسرش مورد تمسخر و سیلی قرار گرفت. تشخیص ریزش مو

در این بیانیه که بعد از ظهر روز جمعه منتشر شد، آمده است:

“من مستقیماً به اعلامیه آکادمی درباره برگزاری جلسه انضباطی پاسخ داده‌ام و تمام عواقب اقداماتم را به طور کامل می‌پذیرم. اقدامات من در مراسم اسکار ۹۴ وحشتناک، ناراحت‌کننده و غیرقابل توجیه است. من به لیست طولانی افراد از جمله کریس، او آسیب رسانده‌ام. خانواده، بسیاری از دوستان و عزیزان، همه مردم و مخاطبان جهانی در خانه.

به اعتماد آکادمی خیانت کردی. من نامزدها و دیگر برندگان را از این فرصت برای جشن گرفتن و تجلیل از کار استثنایی خود محروم می کنم. خیلی غمگینم. من می‌خواهم دوباره روی کسانی تمرکز کنم که به خاطر دستاوردهایشان شایسته توجه هستند و آکادمی را به کارهای باورنکردنی که در حمایت از خلاقیت و هنر سینما انجام می‌دهد بازگردانم. بر این اساس، من از آکادمی علوم و هنرهای تصاویر متحرک استعفا می دهم و هرگونه عواقب دیگری را که هیئت مدیره مناسب بداند می پذیرم. تغییر زمان می برد، و من متعهد هستم که هرگز اجازه ندهم خشونت دوباره ذهن را تسخیر کند. “

پس از بیانیه اسمیت، آکادمی با استعفای او موافقت کرد. دیوید روبین، رئیس آکادمی علوم و هنرهای تصاویر متحرک نیز بعد از ظهر جمعه بیانیه ای مطبوعاتی صادر کرد و گفت:

ما استعفای فوری آقای ویل اسمیت از آکادمی علوم و هنرهای تصاویر متحرک را می پذیریم و با آن موافقت می کنیم. ما به تنبیه آقای اسمیت به دلیل نقض استانداردهای رفتار علمی ما تا رسیدن به برنامه بعدی ادامه خواهیم داد. جلسه هیئت مدیره در جلسه ۱۸ آوریل.

این مرحله چند روز پس از تاسیس آکادمی انجام می شود جلسه انضباطی را اعلام کنیدرای گیری در مورد تعلیق یا برکناری اسمیت در ماه آوریل برگزار خواهد شد. رومن پولانسکی، بیل کازبی و هاروی واینستین از جمله اعضای سابقی بودند که از آکادمی اخراج شدند.

اریک کوهن، سردبیر Indiewire می گوید: «از دیدگاه او، من فکر می کنم این یک مشکل بصری است. او کار درستی انجام می دهد، «نقل قول-بدون نقل قول»، که باعث می شود مردم او را لذت بخش تر ببینند.»

کوهن همچنین خاطرنشان کرد که برای اینکه اسمیت چهره کامل خود را حفظ کند، باید پشیمانی واقعی خود را نشان دهد – نه فقط برای طرفدارانش، بلکه برای صنعت سرگرمی.

کوهن گفت: “این بسیار منطقی است، نه تنها از نظر انجام کار درست از نظر اخلاقی، بلکه از نظر بهترین روش برای برآورده کردن نیازهای خود به عنوان فردی که هنوز در معرض دید عموم است.”

اسمیت عذرخواهی عمومی از لوک او بعدازظهر دوشنبه رفتار خود را «ناشایست» توصیف کرد.

تحقیقات متعددی در نتیجه این درگیری آغاز شد و پلیس لس آنجلس حتی به وضوح اعلام کرد که افسران در پس‌زمینه در حال آماده شدن برای دستگیری اسمیت بودند، اگرچه لاک این اتهامات مبرم را رد کرد.

هنوز مشخص نیست که او پس از ترک این سمت چه خواهد کرد. نه اسکار پولانسکی و نه واینستین پس از برکناری او لغو نشدند.

همچنین لازم به ذکر است که عضویت اسکار برای نامزد شدن در اسکار الزامی نیست.

با این حال، از نظر تئوری، آکادمی از نظر فنی صاحب جوایز اسکار است که به برندگان اهدا می‌کند تا بتوانند منشأ آنها را ردیابی کنند، اما کوهن خاطرنشان کرد که چنین حرکتی بعید است.

گزارش های زیادی نیز وجود دارد او ادعا می کند که از اسمیت خواسته شده است که حزب را ترک کند پس از یک سیلی به صورت، درخواست آنها را رد کرد. با اینکه منابع دیگر نشان می دهد که این عمل او را هدف قرار داده است به جای بیرون کردنش

این بازیگر ۵۳ ساله روبه رو می شود واکنش باورنکردنی به اقدامات اوبا پاسخ امی شومر و راب رینر به کیتی گریفین و تیفانی هادیش.

این حادثه اولین بار زمانی آشکار شد که کریس راک در نمایش جوایز روز یکشنبه روی صحنه رفت. او به خاطر پینکت اسمیت، که از ریزش مو رنج می برد، شوخی کرد و به او پیشنهاد داد که راه جی آی جین در سال ۱۹۹۷ را دنبال کند و به شوخی گفت که نمی تواند منتظر دیدن آن باشد.

اسمیت در ابتدا به این شوخی خندید، سپس روی صحنه رفت و به کریس راک سیلی زد و دوباره روی صندلی خود نشست.

او شنید که لاک گفت: “ویل اسمیت همین الان به من سیلی زد”، “اسم همسرم را در دهانت نگذار” قبل از شنیدن چندین بار فریاد اسمیت.

ویل پکر، برنده جایزه اسکار، برای مصاحبه در صبح بخیر آمریکا نشست و جزئیات لحظات پس از درگیری را که توانست با لوک صحبت کند، ارائه کرد.

پارکر به یاد می آورد: “او به من گفت، “باشه، بیا بریم.” من اینجا را ترک خواهم کرد. من نمی توانم باور کنم که این اتفاق افتاده است.

لاک، ۵۷ ساله، هنوز در مورد این حادثه اظهارنظر رسمی نکرده است، اگرچه او این کار را کرد او روز چهارشنبه در یک برنامه کمدی در بوستون سیلی کوتاهی خورداو گفت: “من چیز زیادی در مورد آنچه اتفاق می افتد نمی دانم، بنابراین اگر می شنوید، می خواهم یک جدول زمانی کامل را زودتر بنویسم … این آخر هفته.” و من هنوز با آنچه در حال وقوع است درگیر هستم. روی چیزها.”