وکیل اخراجی که به جرم قتل عروسش در سال ۱۹۷۳ محکوم شده بود در زندان درگذشت.


دانی راد، که چهار سال پیش به جرم کشتن عروس ۱۹ ساله‌اش، نورین کومیتا، در کنار جاده‌ای در بارینگتون هیلز، کمتر از یک ماه پس از ازدواجشان در سال ۱۹۷۳ مجرم شناخته شد، روز چهارشنبه در زندان درگذشت. . اصلاحات تایید شد. .

او ۸۰ ساله بود.

راد ادعا کرد که راننده دیگری در ۱۴ سپتامبر ۱۹۷۳ آنها را به زور از جاده خارج کرد و کومتا از ماشین به بیرون پرتاب شد. پزشک اورژانس علت مرگ وی را شکستگی ستون فقرات گردنی عنوان کرد و پزشک نیز به این نتیجه رسید که مرگ وی تصادفی بوده است. کالبد شکافی انجام نشد.

در سال ۲۰۱۳، مقامات جسد کومتا را به عنوان بخشی از تحقیقات خود در مورد قتل خونسرد طراح داخلی آرلینگتون هایتس، لورتا تاباک بودکه، که در ۴ آوریل ۱۹۹۱ در خانه اش به ضرب گلوله کشته شد، نبش قبر کردند. راد، وکیل سابق در سال ۱۹۹۴، متهم شد. با کلاهبرداری و رفتار غیرقانونی، در زمان مرگ با تاباک پایدک درگیر شد. او همچنان مظنون این پرونده بود اما هرگز متهم نشد.

پس از کالبد شکافی بر روی کومتا، پزشکی قانونی شهرستان کین تشخیص داد که او بر اثر ضربه شدید به سر درگذشته است و مرگ او را مجدداً به عنوان قتل طبقه بندی کرد. این منجر به دستگیری و استرداد راد از تگزاس در سال ۲۰۱۵ به اتهام قتل درجه یک شد.

راد که در سال ۲۰۱۸ مجرم شناخته شد و به ۷۵ تا ۱۵۰ سال حبس محکوم شد، پس از مرگش چهار سال محکومیت خود را سپری کرده بود.

کارن میسرا، خواهر کومیتا، که اشاره کرد که راد یک روز پس از قتل نورین در سن ۴۹ سالگی درگذشت، گفت: «اگرچه دانی مدت کمی را در زندان گذراند، اما عدالت اجرا شد. ما برای عدالت بهشتی دعا می کنیم و فقط خدا می داند که چه چیزی می تواند باشد.»

به گفته دادستان، راد و کومتا زمانی که در کواکر اوتس در بارینگتون مشغول به کار بودند، ملاقات کردند. پس از یک خواستگاری کوتاه، آنها در اوت ۱۹۷۳ ازدواج کردند. بیست و هفت روز بعد، به گفته دادستان، کومیتا با بیمه نامه عمر ۱۲۰۰۰۰ دلاری به قتل رسید.

یک هفته پس از مرگ کومتا، راد نزد دوست دختر سابق خود بازگشت. آنها هشت ماه بعد ازدواج کردند.

ماریا مک کارتی، دادستان سابق منطقه کوک، وکیل اصلی پرونده راد، راد را خطرناک ترین فردی توصیف کرد که او تا کنون محاکمه کرده است.

مک کارتی می‌گوید: «اگر کمک کند، آن‌ها حتی بدون یک چشم به هم زدن مردم را می‌کشند. خوشبختانه روان پریشی او حتی در بین مجرمان نادر است.”