وزیر ارشاد: ​​از توان خوزستان برای تعامل مشترک با کشورهای همسایه استفاده می کنیم


وزیر ارشاد: ​​از توان خوزستان برای تعامل مشترک با کشورهای همسایه استفاده می کنیم

MeetNewsوزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: همجواری خوزستان با کشورهای عرب زبان منطقه فرصت بسیار خوبی است و در دوره جدید از توان خوزستان برای تعامل مشترک با کشورهای اسلامی همسایه استفاده خواهیم کرد.

محمدمهدی اسماعیلی در پایان سفر دو روزه امروز خود به خوزستان گفت: هدف از این سفر حضور در سفر راه نور و گفتگو با کاروان های موجود بود که در آنجا مشکلاتی مشاهده شد که با پیگیری های لازم قابل رفع است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به حضور گروه های مهم در شهرستان اهواز گفت: این گروه ها باید به زودی راه اندازی شوند و برخی مانند خانه هنرمندان مشکلاتی دارند که باید برطرف شود.

الاسماعیلی از تخصیص اعتبار برای اجرای این پروژه ها خبر داد و گفت: اعتبار برای بازسازی و تکمیل کتابخانه های عمومی تخصیص یافت، امامزاده البوستان برای ما بسیار مهم است و باید به زودی افتتاح شود و این امامزاده افتتاح شود. مشکلات قانونی داشت.» وی افزود: «در وزارتخانه و با همکاری ولی فقیه خوزستان به حل مشکلات ادامه خواهیم داد.» این امامزاده.

وی افزود: استان خوزستان یک استان راهبردی کشور است و سابقه هزاران ساله در عرصه فرهنگ و هنر دارد، از این رو این حق را دارد که به عنوان مرکزی فعال برای ارائه چهره مطلوبی از فرهنگ و هنر بدرخشد. کشور. حوزه.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان گفت: توانمندی های خوزستان به فرهنگ و تمدن ایرانی و اسلامی نیرو می دهد تا در منطقه بدرخشد. همجواری خوزستان با کشورهای عرب زبان منطقه فرصت مغتنمی است، از دوران جدید برای ترویج و تعامل مشترک با کشورهای اسلامی همسایه استفاده خواهیم کرد و الگوی فرهنگی و هنری جدیدی را در خوزستان برای ایفای مسئولیت بزرگ ایجاد خواهیم کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دیروز و امروز با حضور بر مزار مرحوم حجت الاسلام سید محسن الشافعی در حرم علی بن مهزیار اهواز وارد خوزستان شد و از مقام شامخ این عالم برجسته تجلیل کرد.

همچنین دیدار با نماینده، ولی فقیه و استاندار خوزستان، بازدید از اقامتگاه راهیان نور و بررسی مسائل و مشکلات کاروان های راهیان نور به استان خوزستان از جمله سفرهای دو روزه است. برنامه های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان.

الاسماعیلی عصر دیروز آخرین ادای احترام به شهدای حویزه در غرب خوزستان را داشت.