ورود رژیم بارندگی به کشور/ گرد و خاک در برخی از استانداری ها


ورود سامانه بارشی کشور

ددارنیوز – سازمان هواشناسی در خصوص فعالیت سامانه بارشی و ورود سامانه جدید بارشی و رگباری همراه با وزش باد شدید موقت و رعد و برق در مناطق مستعد تگرگ و گرد و خاک از سه شنبه تا جمعه (۲۶ فروردین تا جمعه) هشدار زرد داد. ). ۱۹).

این شرایط جوی روز سه شنبه در خراسان شمالی، چهارشنبه در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و خراسان شمالی، روز پنجشنبه در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، کردستان، همدان، قزوین و البرز است. تهران، مجال و گیلان و ارتفاعات مازندران و جمعه در استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، زنجان، و خراسان شمالی گستردگی و ارتفاعات مازندران، گلستان، گیلان، قزوین، البرز و تهران را پیش‌بینی می‌کند.

با توجه به شرایط جوی حاکم، اختلال در تردد برون شهری، احتمال وقوع سیلاب محلی، احتمال بالا بودن سطح آب رودخانه ها، احتمال رعد و برق و رگبار گرد و غبار و عدم دید وجود دارد، توصیه سازمان هواشناسی احتیاط و خویشتن داری در فعالیت های کوهنوردی است. و احتیاط در حمل و نقل عشایر.

در پی این هشدار، سازمان هواشناسی از افزایش فشار، وزش باد شدید و وزش باد نسبتا شدید تا شدید در مناطق بیابانی و خشک همراه با خیزش گرد و غبار خبر داد.

این شرایط پنجشنبه در ایلام، لرستان، مرکز، همدان، قزوین، قم، البرز، تهران، سمنان، اصفهان، کهجیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، یزد و جمعه ها در البرز، تهران، قم، سمنان رخ می دهد. در نیمه شرقی از اصفهان، یزد، کرمان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی.

در این شرایط آب و هوایی احتمال گرد و غبار زیاد، کاهش دید، کاهش کیفیت هوا، احتمال شکسته شدن درختان و نهال های فرسوده و احتمال آسیب رساندن به سازه های موقتی مانند گلخانه ها و تابلوهای تبلیغاتی دور از انتظار نیست. توصیه می شود هنگام عبور از تابلوهای تبلیغاتی و اطراف درختان فرسوده و ساختمان های نیمه کاره احتیاط کرده و در اطراف اقلام ذکر شده پارک نکنند و از صنعت کشاورزی حفاظت کنند.

سازمان هواشناسی نسبت به نفوذ بارندگی، رعد و برق، رعد و برق، وزش باد شدید موقتی و احتمال بارش تگرگ از بامداد پنجشنبه تا اواخر وقت شنبه (۱۸ تا ۲۰ فروردین) هشدار زرد دیگری صادر کرد.

این وضعیت روز پنجشنبه برای استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، زنجان، قزوین، البرز، تهران، گیلان و مازندران، روز جمعه برای استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و کردستان و شنبه برای استان های آذربایجان غربی است. استان ها از آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، همدان، زنجان، قزوین، البرز، تهران، گیلان، مازندران.

در نتیجه این خطر، احتمال آسیب به صنعت کشاورزی وجود دارد. به همین دلیل سازمان هواشناسی تحت پوشش نهال های جوان و درختان ضعیف به دلیل سرما، تسریع در حمل و نقل محصولات برداشت شده به انبارها، محلول پاشی غیر شاخ و برگ مرکبات و سایر محصولات کشاورزی و کنترل دما و رطوبت انبارها به دلیل افزایش رطوبت برای جلوگیری از آسیب به بیماری های قارچی توصیه می شود دریچه ها و درب ها را نگه دارید سالن های پرورش در صورت بارندگی و رعد و برق بسته هستند، از کود دهی آکواریوم های آب گرم خودداری و به دلیل ابر و بارندگی میزان تغذیه را به نصف کاهش دهید.

این سازمان همچنین از افزایش فشار و وزش باد شدید خبر داد که از اوایل روز پنجشنبه (۱۹ فروردین) آغاز و تا اواخر روز جمعه (۱۹ فروردین) ادامه خواهد داشت.

این شرایط جوی روز پنجشنبه در استان های خوزستان، ایلام، کرمانشاه، همدان، مرکز، لرستان، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهجیلویه و بویراحمد، سمنان، خراسان شمالی و روز جمعه در استان های سمنان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، یزد رخ می دهد و احتمال وجود دارد. خسارت مورد انتظار به صنعت کشاورزی

سازمان هواشناسی نهالهای تازه کاشته شده را با نصب حفاظ مقاوم در برابر باد، خودداری از سمپاشی و سمپاشی، استحکام بخشی و تعمیر سقف و سازه گلخانه، عایق کاری و حفاظت کندوها و استفاده از بادشکن برای جلوگیری از شکستگی در شاخه و تنه درختان و حتی ریشه کن کردن، تقویت می کند. درختان. به دلیل وزش باد و سرما در مناطق سردسیر، دامداری ها باید زمین را خشک نگه دارند و درهای سالن را ببندند. مرغداری ها باید اقدامات لازم را برای کنترل تهویه و دما در شرایط وزش باد انجام دهند. از دیگر توصیه‌های سازمان هواشناسی می‌توان به خودداری از آبیاری برای جلوگیری از ضعیف شدن ریشه گیاهان در اثر وزش باد، عدم سمپاشی آهک در استخرهای خاکی که به دلیل وزش باد شدید آب در آنها تخلیه می‌شود و نبود ماشین‌آلات کشاورزی و نهاده‌های کشاورزی بر روی زمین‌ها اشاره کرد. زمین

سازمان هواشناسی نسبت به افزایش سرعت باد در جهت جنوب شرقی و افزایش ارتفاع موج بین یک تا یک و نیم متری از ظهر پنجشنبه تا اواخر وقت پنجشنبه در نواحی شمالی خلیج فارس در استان‌های خوزستان و بوشهر هشدار زرد دیگری صادر کرد. پدر من.

در این شرایط آب و هوایی، احتمال آسیب به قایق های تفریحی و کشتی های سبک، احتمال آسیب به قفس ها و پارگی تورهای ماهیگیری و احتمال آسیب به تاسیسات دریایی وجود دارد.

سازمان هواشناسی احتیاط در استفاده از قایق های تفریحی و کشتی های سبک، احتیاط در فعالیت های دریایی و اتخاذ تدابیر لازم برای جلوگیری از هرگونه خسارت را توصیه می کند.

هشدار زرد به این معنی است که پدیده های جوی رخ داده است که ممکن است با وعده های غذایی و فعالیت های روزانه تداخل داشته باشد. این هشدار به منظور افزایش آگاهی عمومی صادر شده است تا بتوانند برای مقابله با پدیده های جوی که اندکی شدیدتر از حد معمول هستند، آماده شوند. از سوی دیگر مسئولان نیز متوجه این هشدارها هستند تا در صورت لزوم اقدام کنند.