واکنش کاخ سفید به بحران فنتانیل کوتاه بود – دی ال آیتی dl-it


جی دی ونس، نامزد جمهوری‌خواه سنای اوهایو، مصرف بیش از حد فنتانیل را به یکی از مهم‌ترین موارد کمپین خود تبدیل کرده است، و تا آنجا پیش رفت که جمعه گذشته، جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، مدیون محافظه‌کاران گل «هدف» این داروی کشنده است.

“اگر می خواهید یک دسته از رای دهندگان MAGA را در وسط هارتلند بکشید، چه بهتر از این که آنها و فرزندانشان را با این فنتانیل مرگبار هدف قرار دهید؟” ونس در طی مصاحبه ای با جیم هافت از Gateway Pundit گفت که سوءمدیریت اداره مرز جنوبی عامل اصلی در گسترش این دارو است.

در حالی که هیچ مدرکی مبنی بر اینکه رئیس جمهور واقعاً در تلاش است تا رای دهندگان محافظه کار را با پخش فنتانیل “تنبیه” کند، همانطور که ونس با خوشحالی پیشنهاد می کند وجود ندارد، نامزد اوهایو در انتقاد خود از مدیریت یا عدم مدیریت بحران توسط دولت بایدن کاملاً موجه است. که صدمه دیده. ساکنان ایالت اوهایو زادگاه ونس تا حد زیادی.

در واقع، نرخ مرگ و میر ناشی از مواد افیونی برای سال منتهی به نوامبر ۲۰۲۱ در مقایسه با سال منتهی به نوامبر ۲۰۱۹، حدود ۵۵ درصد افزایش یافته است، یک افزایش نگران کننده دو ساله که در آخرین داده های اولیه مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها نشان داده شده است. در اوهایو، که مدت‌ها کانون بحران مواد افیونی بود، این مشکل به طور متوسط ​​کاهش یافته است، اما همان اعداد همچنان افزایش ۶.۵ درصدی مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد را بین نوامبر ۲۰۲۰ و همان ماه در سال ۲۰۲۱ پیش‌بینی می‌کنند.

مواد افیونی مصنوعی، که شامل فنتانیل می‌شود، در بیش از ۷۰۰۰۰ مورد از مرگ‌های پیش‌بینی‌شده ناشی از مصرف بیش از حد مواد افیونی قبل از سال منتهی به نوامبر ۲۰۲۱ دخیل هستند که تنها طی دو سال حدود ۹۰ درصد افزایش داشته است. واضح است که تلاش‌ها برای کاهش این هزینه ناخالص کوتاهی می‌کنند.

جی دی ونس
گرو سیتی، اوه – ۲۷ آوریل: جی دی ونس، نامزد جمهوری خواهان برای ایالات متحده. آی تی. سنا در اوهایو، در طی یک رویداد مبارزاتی در شرکت آبجوسازی گرو سیتی در ۲۷ آوریل ۲۰۲۲ در گرو سیتی، اوهایو سخنرانی می‌کند. دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا اخیراً از ونس در انتخابات مقدماتی جمهوری خواه سنا اوهایو حمایت کرده است و در اولین انتخابات ۳ مه چهره وی را تقویت کرده است.
درو انگرر / گتی ایماژ

دفعه بعد که ونس درباره این موضوع با مطبوعات صحبت می کند، ممکن است به این موضوع اشاره کند که گزارشی که کاخ سفید ماه گذشته بی سر و صدا منتشر کرد – استراتژی ملی کنترل مواد مخدر (NDCS) – یک نمونه آشکار از رهبری لنگان را ارائه می دهد. NDCS اذعان کرد که یک بحران وجود داشته است – به هر حال، تعداد مرگ و میرهای پیش بینی شده در ایالات متحده مربوط به مواد افیونی به رقم خیره کننده ۸۰۰۰۰ نفر برای سال منتهی به نوامبر ۲۰۲۱ رسیده است – اما نتوانست امید زیادی برای کاهش کلی عرضه مواد افیونی غیرقانونی ایجاد کند. کلید کاهش آسیب بدون استراتژی‌های معنادار و اهداف مشخص برای کاهش عرضه، تعداد بیشتری از آمریکایی‌ها به دلیل مصرف بیش از حد مواد مخدر جان خود را از دست خواهند داد.

به عنوان مثال، NDCS کاخ سفید در مورد روند فعلی در انتشار فنتانیل بی اطلاع است. قانون حمایت ۲۰۱۸ ایجاب می‌کند که دولت «مقدار کل» و ویژگی‌های خاص داروهای غیرقانونی «توقیف و مختل شده در سال تقویمی و هر یک از ۳ سال تقویم گذشته» را توسط داشبورد داده‌های کنترل مواد مخدر گزارش کند. اما برخلاف داده‌های مربوط به سایر مواد مخدر محبوب مانند کوکائین و اکستازی، داده‌های فعلی برای فنتانیل و آنالوگ‌های فنتانیل تولیدی گم شده و قدیمی هستند – مشکلی که در استراتژی جدید کنترل مواد مخدر برطرف نشده است. ظاهراً، هدف کاخ سفید کاهش عرضه فنتانیل، بزرگترین عامل رشد مرگ‌ومیرهای اخیر ناشی از مصرف بیش از حد، بدون استفاده از داده‌های حیاتی در مورد خلوص، قیمت و حجم است.

NDCS همچنین در ارائه اطلاعات مربوط به کشفیات مواد افیونی و قیمت های غیرقانونی مواد افیونی کوتاهی می کند – و هیچ تعهدی برای توسعه یا افشای بیشتر چنین داده هایی برای آینده ندارد. می توان فکر کرد که چنین اطلاعاتی مناسب باشد. در واقع، گزارشی از شورای مشاوران اقتصادی رئیس جمهور در سال ۲۰۱۹ تخمین‌هایی از تشنج‌های تعدیل‌شده با خلوص و قیمت‌های بازار سیاه تعدیل‌شده با خلوص ارائه می‌دهد، که نشان می‌دهد چگونه می‌توان از این تخمین‌ها برای درک تأثیرات سیاست‌های فدرال استفاده کرد. اما NDCS کوتاهی می کند.

در همین حال، کاخ سفید نگران پیامدهای برابری نژادی این بحران است. «برابری نژادی» تنها یکی از بسیاری از واژه‌هایی بود که در گزارشی که کاخ سفید در آوریل ۲۰۲۱ منتشر کرد و همچنین نتوانست استراتژی مشخصی برای کاهش عرضه غیرقانونی مواد مخدر ارائه کند، راه یافت. این گزارش در مورد هفت اولویت اصلی مواد مخدر، از جمله درمان، تلاش برای کاهش آسیب، پیشگیری، اشتغال و خدمات حمایتی بهبودی، علاوه بر نگرانی های نژادی- برابری ذکر شده، وعده های خالی داده است. اما تنها یکی از این هفت مورد بر کاهش عرضه واقعی مواد افیونی غیرقانونی متمرکز بود که عمدتاً وارد ایالات متحده می شد. آی تی. از مکزیک و چین. و متأسفانه هیچ گونه اقدام یا استانداردی برای ردیابی اثربخشی مدیریت در دستیابی به هدف ارائه نشده است.

متأسفانه، NDCS جدید همان کمبودها را تکرار می کند و نمی تواند این اطمینان را ایجاد کند که دولت بایدن شدت یا دامنه بحران فنتانیل را درک کند. همانطور که یک شماره کوتاه موسسه منهتن در این هفته نشان می دهد، NDCS هیچ اندازه گیری در مورد کاهش عرضه فنتانیل در سال گذشته گزارش نکرده است. همچنین کاخ سفید را در مورد کاهش مشخص و قابل اندازه گیری عرضه برای آینده آگاه نمی کند و تنها تعداد انگشت شماری از «اهداف» عملکرد فرآیند محور را ارائه می دهد.

وقتی صحبت از بحران فنتانیل به میان می آید، زبان ونس ممکن است هذلولی باشد، اما نگرانی های وی به طرز ویرانگری مناسب است.

نورا کنی معاون مدیر روابط رسانه ای در موسسه منهتن است که این هفته یک شماره مختصر (“مبارزه با فنتانیل: شکست رهبری دولت بایدن”) درباره بحران مواد افیونی منتشر خواهد کرد.

نظرات بیان شده در این مقاله نظر نویسنده است.