واکنش اولیانف به اظهارات آمریکا درباره مذاکرات – خبرگزاری مهر ایران، جهان نیوز


به گزارش خبرگزاری مهر، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی. بین المللی وی در وین در واکنش به اظهارات سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مبنی بر اینکه برخی موضوعات همچنان در حال مذاکره برای لغو تحریم ها با ایران است، حضور داشت.

بر اساس این خبر، «مایکل اولیانوفوی در پیامی در توئیتر نوشت: بنابراین ایالات متحده معتقد است که هنوز برخی مسائل در مذاکرات وین باقی مانده است و برای توضیح موضع خود در این زمینه به زمان بیشتری نیاز دارد.

او افزود: «این به یک الگو تبدیل شده است: زمانی که به پایان نزدیک می شویم، مشکلات جدیدی ظاهر می شود.

اولیانوف وی در عین حال گفت: این رفتار آمریکا دلیلی بر بدبینی به نتیجه مذاکرات لغو تحریم ها در وین نیست.

قابل ذکر است که سخنگوی وزارت خارجه آمریکا پیشتر گفته بود که هنوز مشکلاتی در مذاکرات با ایران وجود دارد که باید بررسی شود.

مخفف دوم قیمتگفت: ما تابع رفته ما به طور جدی در حال بررسی واکنش ایران به مفاد توافق هسته ای هستیم.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: ما قد بلندی داریم میزبان کی گفته صبح ما آماده بازگشت به توافق هسته ای هستیم اما ایران این آمادگی را اعلام نکرده است. مذاکرات به دلیل ایران چند ماه به تعویق افتاد.

مخفف دوم قیمت وی افزود: پس از رایزنی و گفتگو با شرکای خود، پاسخ ایران را ارائه خواهیم کرد. ما در حال رایزنی داخلی و خارجی در مورد واکنش ایران هستیم و در سریع ترین زمان ممکن اقدام می کنیم.

قیمت همچنین با این ادعا که تحقیقات آژانس بین بین المللی انرژی اتمی سیاسی نیست و واشنگتن آن را ضروری می داند و می افزاید: همچنان معتقدیم بازگشت به توافق هسته ای به نفع امنیت ملی ماست.