رژیم لاغری سریع

واقعاً چه اتفاقی می‌افتد وقتی با شخصی در فیس‌بوک از دوست خارج می‌شویم؟ –


وبلاگ امروز از دوستان من در TheAlternativeDaily، یک ناشر برجسته نکات بهداشتی جایگزین روزانه، بازنشر شد.

ما قطعاً چیزهای زیادی در مورد دوستان فیس بوک خود می آموزیم. گاهی اوقات بیشتر از آن چیزی که ما می خواستیم بدانیم: چه چیزی برای شام خوردند (خسته کننده)، با چه کسی شام خوردند (تفریح) و فحش هایشان در مورد سیاست و مذهب (آزاردهنده). لغو دوستی! -حالا چی؟

من دیگر تو را دوست ندارم – خداحافظ!

ساندرا که توسط به اصطلاح “دوستان” خود مورد آزار و اذیت قرار می گیرد، تصمیم می گیرد آن دوستان فیس بوک را که به نظر می رسد به بهترین علایق او اهمیت نمی دهند، رها کند – اقدامی که او به سرعت از آن پشیمان شد. برخی از دوستانی که او پیدا نکرد هنوز در حلقه اجتماعی او بودند، بنابراین از دیدن آنها خجالت کشیدم. حتی بدتر از آن، زمانی که او سعی کرد دوباره با همان دوستان دوست شود، آنها از دعوت او خودداری کردند. ساندرا گفت: «مثل بازگشت دوباره به دبیرستان بود.

در زندگی واقعی، گاهی اوقات دوستی ها از هم جدا می شوند – این طبیعی است. اگر دوباره با این شخص برخورد کنید، معمولا از دیدن او خوشحال می شوید. با این حال، وقتی صحبت از دوست نداشتن به میان می آید، این یک سناریوی متفاوت است. غیردوستانه مانند این است که بگویید: “من تو را دوست ندارم، آنچه را که باید بگویی دوست ندارم و نمی خواهم چیزهای شما را ببینم – خداحافظ.” دفعه بعد که یکدیگر را ملاقات کردید کاملاً گرم و مبهم نخواهید بود. اما، وقتی یک دوست فیس‌بوک خیلی آزاردهنده است، چه گزینه‌ای دارید؟ خوب، اگر شما مثل اکثر مردم بودید، هیچ کاری نمی کردید.

پیامدهای اجتماعی دوست نبودن

مطالعه‌ای در دانشگاه ناتینگهام ترنت در بریتانیا نشان داد که کاربران فیس‌بوک تمایل دارند به همان دلیلی که در دبیرستان انجام می‌دادند، قلدری در شبکه خود را تحمل کنند. زیرا آنها با وجود منفور بودنشان به عنوان “دختران پست” و قلدر همچنان محبوب هستند. و فکر می‌کنم این به برخی نشان می‌دهد که ایده خروج از حلقه غیرقابل‌قبول است – صرف نظر از هزینه.

سارا بوگلاس، Ph.D. گفت: «پیامدهای اجتماعی عدم دوستی با شخصی بسیار فراتر از محدودیت های اینترنت است. دانشجویی در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه ناتینگهام ترنت، در حالی که در مورد این مطالعه در کنفرانس انجمن روانشناسی بریتانیا بحث می کرد. “افراد نمی خواهند با جدا کردن آنها از زندگی آنلاین خود، خطر ایجاد تنش آفلاین با دوستان، خانواده یا همکاران خود را به خطر بیاندازند. به نظر می رسد دوستی آنلاین با افراد دردسرساز برای برخی یک ضرورت اجتماعی است.”

به نظر می رسد هولیگان های آنلاین در بین همسالان خود محبوب هستند. بنابراین، برخی از کاربران فیس‌بوک به سمت دیگری نگاه می‌کنند و دوستان آنلاین باقی می‌مانند تا مجبور نشوند عواقب عدم دوستی آن شخص را متحمل شوند.

احتمالاً دوست نیست

مطالعات اخیر در دانشگاه کلرادو در دنور از ۱۰۷۷ نفر در توییتر نظرسنجی کردند و نشان دادند که رایج ترین نوع دوستی که در فیس بوک با آنها دوست نیست، آشنایان دبیرستانی است.

مطالعه دیگری چهار دلیل رایج آنلاین برای عدم دوستی در فیس بوک را پیدا کرد. چهار دلیل آنلاین عبارت بودند از پست‌های تکراری/بی‌اهمیت، پست‌های قطبی (سیاسی و مذهبی)، پست‌های نامناسب (جنس‌گرایی، اظهارات نژادپرستانه، و غیره)، پست‌های زندگی روزمره (کودکان، همسر، عادات غذایی و غیره)، به ترتیب. یک مطالعه متفاوت گزارش داد که به دنبال جلب توجه، لاف زدن یا تعقیب بود. و سایر رفتارهای آزاردهنده (مانند استفاده از گرامر بد) به عنوان انگیزه های رایج برای دوست نداشتن.

همچنین دلایل “آفلاین” برای دوست نداشتن ذکر شده بود که نشان دهنده رفتارهای ناپسند و تغییرات روابط بود. با این حال، این تحقیق نشان داد که دلایل «آنلاین» بیشتر به عنوان محرک برای از بین بردن دوست هستند، به طوری که ۵۵ درصد از افراد به دلیل رفتار پست آنلاین با دیگران، و تنها ۲۸ درصد به دلیل رفتار آفلاین آنها، دوستشان را از بین می برند.

وقتی با کسی دوست نیستید واقعا چه اتفاقی می افتد؟

حتی اگر افرادی که در فیس بوک با آنها دوست ندارید، در واقع اعلانی دریافت نمی کنند که به آنها بگوید دوست ندارند، ممکن است متوجه شوند که شما دیگر در لیست دوستانشان قرار ندارید. (اگرچه برخی از افراد ممکن است از برنامه‌ها یا نرم‌افزارهای شخص ثالث برای اطلاع از هرگونه عدم دوستی استفاده کنند.)

علاوه بر این، آنها ممکن است متوجه شوند که پست های شما در فید خبری آنها یافت نمی شود. و هنگامی که از صفحه شما بازدید می کنند، به جای دکمه “دوست”، دکمه “افزودن دوست” را پیدا می کنند که به آنها خیره شده است. این گاهی اوقات می تواند منجر به خجالت شود، بنابراین ممکن است ارزش آن را داشته باشد که از تنظیمات حریم خصوصی خود برای محدود کردن دانش این افراد از زندگی خود قبل از اینکه آنها را دوست ندارید استفاده کنید.

قبل از لغو دوست، لغو فالو یا بلاک کردن فکر کنید

ناگفته نماند که رفع دوستی با کسی که با او رابطه “واقعی” دارید بهترین راه برای برقراری ارتباط نیست. به طور کلی، دوست نداشتن غیر دوستانه است و فقط باید به عنوان آخرین راه حل استفاده شود. این واقعاً کاری نیست که باید ساده انجام دهید. درست مانند زندگی واقعی، دوستی آنلاین ممکن است گاهی اوقات پیچیده باشد. اما مردم تمایل دارند آن را فراموش کنند.

یک نظرسنجی از کاربران بی دوست فیس بوک نشان داد که واکنش های احساسی منفی به این رویداد وجود دارد. زمانی که آنها از فیس بوک برای ارتباط با مخاطبین موجود استفاده می کردند، نشخوار فکری رایج بود و زمانی که آن دوست در تماس نزدیک بود، احتمال بیشتری داشت. شرکت‌کنندگان همچنین زمانی که می‌دانستند چه کسی با آن‌ها دوستی ندارد و چه زمانی که در ابتدا درخواست دوستی فیس‌بوک را آغاز کرده‌اند، با نشخوار فکری و احساسات منفی بیشتری پاسخ می‌دهند.

گزینه های دیگر به جای غیر دوستانه

در صورت امکان، یک گزینه کمتر جدی را در نظر بگیرید. اگر برادرتان عکس‌های زیادی از سگش که در حال نوشیدن از توالت است پست می‌کند، یا اگر دوستتان سلفی میلیونی خود را منتشر می‌کند، به سادگی پست‌های او را از خبرفید خود پنهان کنید. به این ترتیب هیچ احساسی جریحه دار نمی شود و دوستان فیسبوکی باقی خواهید ماند.

اگر می خواهید به طور کلی پست های شخصی را کاهش دهید، می توانید آنها را به عنوان آشنا علامت گذاری کنید. بنابراین، به صفحه پروفایل خود بروید و روی تب “دوستان” در بالا کلیک کنید. برای هر یک از دوستان می توانید روی کادر دوستان در کنار نام آنها کلیک کنید تا گزینه هایی ظاهر شوند که یکی از آنها علامت گذاری به عنوان آشناست.

اما در مورد افرادی که واقعاً به آنها اهمیت می دهید – افرادی که می خواهید هر کاری که در فیس بوک انجام می دهند را ببینید چه می شود؟ در همان جایی که می توانید افراد را به عنوان آشنا یا محدود علامت گذاری کنید، می توانید آنها را به عنوان دوستان نزدیک نیز علامت گذاری کنید. استفاده از این ابزارها برای دسته بندی مخاطبین به شما کمک می کند تا بدون نیاز به قطع رابطه با کسی، تجربه ای را که می خواهید در فیس بوک به دست آورید.

همچنین می‌توانید از تنظیمات و ابزارهای حریم خصوصی فیس‌بوک استفاده کنید تا مطمئن شوید اطلاعات شخصی‌تان ایمن هستند و هر چیزی که پست می‌کنید فقط به کسانی می‌رسد که می‌خواهید ببینید.

اگر واقعاً نمی‌توانید نظرات سیاسی تندتر خواهرزاده‌تان را تحمل کنید، او را دنبال نکنید – او عاقل‌تر نخواهد بود. برای لغو فالو کردن شخصی، به نمایه او بروید، سپس روی دکمه Follow در بالا سمت راست کلیک کنید. در آنجا روی گزینه Unfollow در پایین لیست ضربه بزنید. اگر در نقطه ای نظر خود را تغییر دهید، همیشه می توانید به اینجا برگردید و دوباره آن شخص را دنبال کنید. همچنین می توانید روی سه نقطه در گوشه سمت راست بالای پست کلیک کنید، که گزینه هایی برای پنهان کردن، لغو دنبال کردن یا به تعویق انداختن پست ها به مدت ۳۰ روز نمایش داده می شود.

فیس‌بوک همچنین یک عملکرد «مصرف کنید» را معرفی کرد که در آن می‌توانید تعداد دفعات مشاهده شخصی را در فیس‌بوک تغییر دهید، آنچه را که با آن شخص به اشتراک می‌گذارید محدود کنید، یا پست‌های گذشته را با او ویرایش کنید. این کنترل ها را می توان در بخش حریم خصوصی و امنیت مرکز راهنمایی فیس بوک یافت.

همچنین می‌توانید انتخاب کنید که فردی را برای آن روز از فید خود حذف کنید تا فیس‌بوک پست‌های سال‌های گذشته آن شخص را نشان ندهد. برای انجام این کار، به سمت چپ فید خبری خود بروید و به قسمت On This Day پایین بروید و روی آن کلیک کنید. در بالای صفحه در این روز، دکمه ای برای تنظیمات برگزیده خواهید دید. برای جلوگیری از وارد شدن افراد و تاریخ های خاص، روی آن کلیک کنید.

در صورت وقوع یک درام واقعی که باید مرتب شود، و مربوط به یک تماس “واقعی” است، احتمالاً عاقلانه است که دوست خود را لغو فالو نکنید، دوست خود را لغو نکنید یا بلاک نکنید. هش در زندگی واقعی – بالاتر از قهوه. وقتی افراد بی دوست می شوند، احساسات صدمه می زند. پس قبل از اینکه دوستان «واقعی» خود را دوست نداشته باشید فکر کنید و از این گزینه در حد اعتدال استفاده کنید.

امنیت شما همیشه شماره یک است

در این عصر آگاهی از سلامت روان و با خطرات ناگوار دنیای آنلاین، ایمنی و رفاه شما باید در اولویت باشد. بنابراین اگر در مورد قلدری، آزار و اذیت، محتوای تبعیض آمیز یا هر چیز دیگری که باعث ناراحتی شما می شود نگرانی دارید، هرگز در انجام اقدامات مناسب تردید نکنید.

اگر نمی خواهید شخصی نمایه شما را ببیند، شما را به عنوان دوست اضافه کند یا برای شما پیامی ارسال کند، می توانید آن را مسدود کنید. در صورت داشتن نگرانی در مورد هر چیزی که ارسال یا ارسال می کنند، پست ها و افراد نیز می توانند به فیس بوک گزارش شوند. وقتی چیزی به فیس بوک گزارش می شود، آن ها آن را بررسی می کنند و هر چیزی را که برخلاف استانداردهای انجمن فیس بوک باشد حذف می کنند. آنها هیچ اطلاعاتی در مورد شخصی که گزارش را ارسال کرده است، در هنگام رسیدن به گزارشگر درج نمی کنند.

سوزانا فلورس روانشناس بالینی تأثیر روابط مداوم در رسانه های اجتماعی را می داند. فلورس، نویسنده Facehooked: چگونه فیس بوک بر احساسات، روابط و زندگی ما تأثیر می گذارد، می گوید: «هفتاد درصد از مردم در رسانه های اجتماعی به همسر سابق خود تعقیب می کنند. همیشه نیازی به دوست نداشتن یا عدم پیگیری نیست، اما اگر استفاده از شبکه های اجتماعی شروع به تداخل با خواب، سلامت روان یا مسئولیت های روزانه شما کرد، این می تواند راه حل خوبی باشد.

لیست دوستان خود را پاک کنید

روندهای اخیر “تمیز کردن بهاره” را برای لیست دوستان شما ترویج می کنند تا میزان محتوای ناخواسته ای را که هر روز مصرف می کنید کاهش دهد و بار ذهنی شما را کاهش دهد. از این گذشته، در بسیاری از موارد، نگاهی گذرا به لیست «دوستان» شما، ده‌ها نفر را نشان می‌دهد که اصلاً آنها را نمی‌شناسید و واقعاً نیازی به برقراری ارتباط ندارید.

در واقع، در سال ۲۰۱۰، جیمی کیمل، ۱۷ نوامبر را به عنوان “روز ملی بی صداقت فیسبوک” اعلام کرد، در تلاشی برای الهام بخشیدن به مردم برای حذف آن “دوستان” در رسانه های اجتماعی که به سختی می شناسند و در برخی موارد، مطلقاً ملاقات نکرده اند.

پاکسازی ارتباطات می‌تواند راهی آگاهانه برای ایجاد فضای بیشتری در فید خبری برای افراد نزدیک شما باشد، و این روش بسیار مفیدتری برای استفاده از رسانه‌های اجتماعی است. تحقیقات نشان می دهد که ما برای حفظ بیش از ۱۵۰ دوستی واقعی در یک زمان مبارزه می کنیم. به نام انسان شناس دانشگاه آکسفورد که این پدیده را کشف کرد، «عدد دانبار» نامیده می شود. او ادعا می کند که هر عددی بالاتر از آن شروع به “توانایی شناختی مغز انسان” کند. به گفته دانبار، این عدد به دنیای آنلاین نیز ترجمه می‌شود: «نکته جالب این است که شما می‌توانید ۱۵۰۰ دوست داشته باشید، اما وقتی واقعاً به ترافیک سایت‌ها نگاه می‌کنید، می‌بینید که افراد همان حلقه درونی حدود ۱۵۰ نفر را حفظ می‌کنند. که ما در دنیای واقعی مشاهده می کنیم.»

این یک دلیل خوب دیگر برای آگاهی بیشتر از افرادی است که با آنها به صورت آنلاین ارتباط برقرار می کنید. از طرف دیگر، اگر متوجه شدید که کسی با شما دوستی ندارد، یک لحظه به احساسات خود توجه کنید. به یاد داشته باشید که اگرچه ممکن است به نظر طرد به نظر برسد، اما تغییر روابط با دیگران در طول زمان کاملاً طبیعی است.

در پایان، خوشحالی خود را روی احتمال توهین به کسی که نمی‌شناسید بگذارید. پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی، مانند فیس‌بوک و توییتر، زمانی که مردم خود را با افرادی که دنبال می‌کنند مقایسه می‌کنند، می‌توانند به سلامت روان کاربران آسیب بزنند.

چندین مطالعه مزایای ایجاد محیط های رسانه های اجتماعی مثبت را یافته اند. مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۶ که در مجله تحقیقات اینترنتی پزشکی منتشر شد نشان داد که اضطراب و افسردگی در کاربران رسانه‌های اجتماعی که تعاملات منفی در رسانه‌های اجتماعی دارند، شایع‌تر است و در کاربرانی که «تعامل‌های مثبت، حمایت اجتماعی و پیوند اجتماعی» دارند، کمتر شایع است. رسانه های اجتماعی

بنابراین از این برچسب‌ها استفاده کنید، توابع را پنهان کنید، به تعویق بیندازید و دنبال نکنید و محیط رسانه‌های اجتماعی مثبت خود را ایجاد کنید که از شما برای پیشرفت پشتیبانی می‌کند.

جایگزین روزانهرژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر