هواشناسی در ایران دمای پایین در چند استان


هواشناسی در ایران  دمای پایین در چند استان

دیدارنیوز: صادق دیان در پیش بینی وضعیت جوی کشور در پنج روز آینده اظهار داشت: جمعه (۲۷ شهریور) و شنبه (۳۰ شهریور) در استان های ساحلی قزوین، اردبیل، خراسان شمالی و ارتفاعات البرز مرکزی، وجود دارد. رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید خواهد بود.

وی افزود: این وضعیت در شمال استان های خراسان رضوی و آذربایجان شرقی در روز شنبه پیش بینی می شود و دریای خزر تا روز شنبه متلاطم است.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی با بیان اینکه در روزهای یکشنبه و دوشنبه (۲۰ و ۲۱ شهرفر) در نواحی ساحلی دریای خزر بارش پراکنده خواهد بود، گفت: طی پنج روز آینده در مناطق ساحلی دریای خزر بارش پراکنده خواهد بود. بعد از ظهر و اوایل شب ساعاتی در استان های واقع در دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی و برخی نقاط استان هرمزگان و ارتفاعات کرمان و رگبار و رعد و برق موقت، وزش باد شدید و گاهی گرد و خاک پیش بینی می شود.

و ضیاء ادامه داد: از شنبه تا دوشنبه در شمال شرق، شرق و استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی و بخش هایی از مرکز کشور وزش باد شدید و گاهی گرد و خاک پیش بینی می شود. در این مدت دما در استان های واقع در دامنه های جنوبی البرس و شمال شرق کاهش می یابد. طی پنج روز آینده احتمال وقوع پدیده گرد و غبار در برخی نقاط استان های خوزستان، ایلام و کرمانشاه وجود دارد.

وی همچنین دمای هوای پایتخت را پیش بینی کرد و گفت: دمای هوا در روز جمعه بین ۲۳ تا ۳۵ درجه سانتیگراد، فردا بین ۲۲ تا ۳۳ درجه سانتیگراد و فردا پس فردا بین ۲۱ تا ۳۱ درجه سانتیگراد خواهد بود. همچنین آسمان امروز صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد شدید، فردا صاف تا کمی ابری و وزش باد در انتهای آن وزش باد افزایشی و فردا فردا صاف تا نیمه ابری و چند ساعت همراه با باد می وزد