هواشناسی در ایران; باران و برف


هواشناسی در ایران  باران و باد

دیدارنیوز: صدیق زیان درباره وضعیت جوی کشور گفت: امروز (۱۶ آبان) در استان های ساحلی دریای خزر، اردبیل، آذربایجان شرقی، زنجان، خراسان شمالی، خراسان شمالی و ارتفاعات البرز مرکزی، بارش موقت باران، رعد و برق و شدید است. وزش باد، در ارتفاعات و نقاط به دلیل بارش برف در مناطق مستعد گرد و غبار و در شمال کشور کاهش دما پیش بینی می شود.

وی افزود: روز یکشنبه (۱۷ آبان) در خراسان شمالی، البرز مرکزی و ارتفاعات زاگرس مرکزی بارش پراکنده خواهیم داشت.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران کشور از خطرات جوی در برخی نقاط غرب کشور، سه شنبه ۱۹ آبان ماه در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و دامنه‌های مرکزی زاگرس خبر داد. در نواحی شمالی کشور و استان های واقع در دامنه های زاگرس مرکزی و روز چهارشنبه (۲۰ آبان) در استان های ساحلی دریای خزر، شمال شرق، مناطق مرکزی و استان های واقع در روز پیش بینی می شود. دامنه های زاگرس مرکزی

دیان افزود: دمای هوا از روز سه شنبه در استان های ساحلی دریای خزر و اردبیل افزایش می یابد.

به گفته رئیس مرکز پیش‌بینی و مدیریت بحران کشور، روز شنبه در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی وزش باد شدید و گرد و خاک و روز یکشنبه در بخش‌هایی از شمال شرق و شرق استان پیش‌بینی می‌شود. کشور.

وی همچنین اشاره کرد که دریای خزر در روزهای یکشنبه و سه شنبه خواهد بود.

همانطور که رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی در خصوص وضعیت جوی تهران در دو روز آینده خاطرنشان کرد: آسمان تهران فردا (۱۷ آبان) تا حدودی صاف و گاهی طوفانی با حداقل پیش بینی می شود. دمای هوا ۱۴ و بیشینه دما ۲۰ و در روز دوشنبه (۱۸ آبان) کمی ابری، بعد از ظهر افزایش ابر، گاهی بارش پراکنده باران و وزش باد شدید با احتمال خیزش گرد و خاک با حداقل دمای ۱۳ حداکثر. پیش بینی می شود دمای هوا به ۲۲ درجه برسد.

ضیاء در پایان گفت: طی امروز و فردا (۱۶ و ۱۸ آبان ماه) اهواز با دمای ۳۵ درجه سانتیگراد سردترین مرکز کشور و شهرکرد با دمای ۱ و ۲ درجه سانتیگراد است.