رژیم لاغری سریع

همه کشورهای بزرگی که جام جهانی را از دست دادندبا این حال، ایتالیا تنها کشور بزرگی نیست که به جام جهانی نرسیده است. در ادامه نگاهی داریم به حذف تیم های بزرگ در آخرین مرحله مقدماتی جام جهانی:

انگلستان:

اولین شوک هشت سال پس از تنها پیروزی در جام جهانی رخ داد، زمانی که انگلیس به جام جهانی ۱۹۷۴ آلمان راه یافت و در سال ۱۹۷۸ در آرژانتین بازی نکرد. بنابراین انگلیس برای دو دوره متوالی غایب بود. زمانی که به نظر می رسید بعد از اینکه آنها در جام جهانی ۱۹۹۰ سوم شدند، اوضاع خوب پیش می رود، در سال ۱۹۹۴ دوباره جام جهانی را از دست دادند.

از آن زمان، همه چیز در مقدماتی انگلیس خوب پیش رفت و در سال ۲۰۱۸ در روسیه، این تیم به دیدار مقدماتی رسید. حالا این تیم مشتاق برد در قطر است.

فرانسه:

پس از قهرمانی در جام ملت های اروپا در سال ۱۹۸۴ و سوم شدن در جام جهانی ۱۹۸۶، فوتبال فرانسه ۱۲ سال ضعیف را سپری کرد. این تیم فینال جام جهانی ۱۹۹۰ و ۱۹۹۴ را از دست داد، اما فرانسه پس از آن ریکاوری کرد و در سال های ۱۹۹۸ و ۲۰۱۸ قهرمان جام جهانی شد و در سال ۲۰۰۶ با شکست مقابل ایتالیا به فینال رسید.

هلند:

لاله های نارنجی نتوانستند به جام جهانی ۲۰۰۲ راه پیدا کنند تا بزرگترین رویداد فوتبال جهان را از خانه تماشا کنند. این تیم نتوانست در فصل قبل ۲۰۱۸ حضور پیدا کند اما پس از ۴ سال غیبت، هلند توانست سهمی از حضور در جام جهانی قطر را به دست آورد.

ایتالیا:

ایتالیا قبل از باخت به سوئد در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ مقابل روسیه و از دست دادن رویای راهیابی به جام جهانی، تنها جام جهانی ۱۹۵۸ را که در سوئد برگزار شد، از دست داده بود. این بار در حالی که خیلی ها به قهرمانی اروپا امیدوار بودند، روبرتو مانچینی برای دومین بار متوالی مغلوب مقدونیه شمالی شد و برای سومین بار متوالی جام جهانی را از دست داد.

منبع: ایسنا