هفته هشتم لیگ، فینال اولیه


هفته هشتم لیگ فاریا

دیدارنیوز شقایق آسیاییدر دیدارهای برتر این هفته تیم های استقلال، فولاد، سپاهان و پرسپولیس به مصاف هم خواهند رفت. او روز جمعه در ورزشگاه آزادی استقلال به مصاف بلانچین فولاد می رود که تا هفته هشتم طعم شکست را نچشید. اگر این دیدار مخاطبان است، پس شکی نیست که طرفداران دختر و پسر ابهی با شعارهای حمایت از وریا غفوری می توانند به او بگویند که او را فراموش نکرده اند. مثل تمام بازی های قبلی لیگ، در دقیقه ۲۱ نام فاریا را فریاد زدند و نشان دادند فراموش نشدنی هستند. اما شرایط فعلی باعث شده مسابقات بدون تماشاگر برگزار شود و اگر جای قدردانی باشد تنها راه باقی مانده بازیکنان باشگاه استقلال و خود تیم است.

دومین نکته ای که این دیدار را حساس کرد این است که نکونام در ابتدای فصل از استقلال جدا شد تا در فولاد بماند تا با تمام وجود به زمین مسابقه آمد تا با امتیاز آزادی به خوزستان برگردد. از سوی دیگر، اخراج ساپینتو در دیدار گلگهر کار را برای آبی پوشان سخت می کند تا در مقابل فولاد، بالاترین نیمکت لیگ، به میدان بروند.

در حال حاضر استقلال در رده دوم و فولاد در رده دهم جدول قرار دارند اما اختلاف آنها تنها چهار امتیاز است و از این رو این دیدار از نظر نتیجه برای هر دو تیم حائز اهمیت است.

دیدار مهم بعدی دیدار سپاهان و پرسپولیس در اصفهان است. مورائس که هفته گذشته پس از چند هفته پرتلاطم توانست هوادارانش را به رده سوم جدول رده بندی برساند، انگیزه زیادی برای بازی مقابل پرسپولیس دارد. مورائس نزدیک به ۲۰ بازی لیگ را شاهد بوده و شخصا حداقل دو یا سه بازی پرسپولیس را مقابل تیم های رقیب آنالیز کرده است. بنابراین این دیدار می تواند بار دیگر نگاه ها را به سپاهان و مورائس جلب کند. او هفته گذشته اولین باخت خود در لیگ را مقابل پرسپولیس تجربه کرد. شاگردان گل محمدی دیر به میدان آمدند و با انجام یک بازی ضعیف مقابل تراکتورسازی نتوانستند امتیاز لازم را کسب کنند. خود گل محمدی در نشست خبری اعلام کرد که پرسپولیس تمرکز لازم را نداشت. اما گل محمدی برای ادامه رانندگی به خوبی می داند که باید مقابل سپاهان امتیاز بگیرد. پس با تمام وجود به دیدار سپاهان خواهد رفت.

علاوه بر این دو مسابقه مهم، دیدارهای دیگری نیز از اهمیت و حساسیت بالایی برخوردار است. تقابل دو تیم انتهای جدولی میلان و صنعت نفت آبادان نیز قابل تامل است و میس رفسنجان و تراکتور نیز همه چیز را برای یک رقابت پرشور و تماشایی دارند.

بازی های فردا به شرح زیر است:

استقلال – فولاد (۱۷:۰۰)
ملوان – صنعت نفت آبادان (۱۷:۳۰)
خانم کرمان – هوادر (۱۸:۰۰)
خانم رفسنجان – جرار (۱۸:۰۰)
مسجد نفت سلیمان – گیلگر سیرجان (۱۹:۰۰)
سپاهان – پرسپولیس (۲۰:۰۰)