هشدار هواشناسی درباره بارش باران و رعد و برق در ۱۰ استان


هشدار هواشناسی درباره بارش باران و رعد و برق در 10 استان

ددارنیوز – سازمان هواشناسی کشور نسبت به رشد ابرهای همرفتی به ویژه در بعدازظهر، بارش باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در مناطق مستعد گرد و غبار در روزهای دوشنبه (۳۱ مرداد) و سه شنبه (۱ شهریور) هشدار زرد داد.

این شرایط جوی روز دوشنبه در جنوب و شرق سیستان و بلوچستان، غرب و شرق هرمزگان، ارتفاعات در استان های تهران، البرز و مازندران، دامنه ها و ارتفاعات کوگیلویه و بویراحمد، غرب و جنوب فارس، بوشهر است. ، شمال شرقی آذربایجان. و روز سه شنبه ارتفاعات تهران، البرز، مازندران، جنوب فارس و غرب هرمزگان جانمایی می شود.

در نتیجه این خطر، پتانسیل رعد و برق، پتانسیل سیل و رواناب محلی و محدود جاده، احتمال موج‌های فصلی رودخانه‌ها و احتمال شکسته شدن درختان قدیمی وجود دارد. و احتمال سقوط اجسام از ارتفاع دور از انتظار نیست.

سازمان هواشناسی توصیه می‌کند برای جلوگیری از صدمات و آسیب‌دیدگی در هنگام صعود به ارتفاعات، احتیاط، پارک نکردن درختان پوسیده و ساختمان‌های نیمه کاره، پرهیز از پارک در بستر رودخانه‌ها و احتیاط در هنگام عبور از کنار جاده را رعایت کنید.

سازمان هواشناسی همچنین از افزایش وزش باد در شمال غرب و افزایش ارتفاع موج تا ۱.۵ متر از صبح سه شنبه تا ظهر چهارشنبه در شمال خلیج فارس و مناطق ساحلی و دریایی در استان های بوشهر و خوزستان خبر داد.

این خطرات هوایی شامل خطر غرق شدن شناگران، احتمال آسیب به قفس ها و تورهای ماهیگیری و خطر آسیب به کشتی های کوچک و تاسیسات دریایی می شود.

سازمان هواشناسی با توجه به شرایط جوی مورد انتظار در مناطق مذکور، محدودیت در فعالیت‌های شنا و تفریح، محدودیت در سایر فعالیت‌های دریایی به‌ویژه تردد قایق‌های سبک و قایق‌های صیادی و سایر اقدامات پیشگیرانه در برابر خسارات احتمالی را توصیه می‌کند. دستور جلسه.

هشدار زرد به معنای پدیده آب و هوایی است که ممکن است باعث اختلال در سفر و فعالیت های روزانه شود. این اخطاریه برای اطلاع رسانی به مردم صادر شده است تا آمادگی مواجهه با پدیده جوی کمی شدیدتر از حد معمول را داشته باشند. از سوی دیگر این هشدارها به مسئولان ابلاغ می شود تا در صورت لزوم اقدامات لازم را انجام دهند.