هشدار مقامات شیکاگو پس از فروش صدف های مرتبط با نورون ها در ایلینوی – NBC Chicago


وزارت بهداشت عمومی شیکاگو به ساکنان شهر هشدار می دهد که از خوردن یا خوردن صدف خام مرتبط با شیوع ویروس عصبی که بیش از ده ها ایالت از جمله ایلینوی را تحت تاثیر قرار داده است، خودداری کنند.

به گفته این وزارتخانه، صدف ها از منطقه خاصی از بریتیش کلمبیا در کانادا برداشت شده اند. سازمان غذا و دارو به رستوران‌ها و خرده‌فروشان توصیه کرده است که صدف‌ها را به حداقل ۱۳ ایالت ارسال کنند.

طبق هشدار FDA، صدف ها بین ۸-۱۴ و ۱۴-۱۵ قبل از میلاد در Baynes Sound برداشت شده اند. FDA می گوید “صدای Baynes” روی برچسب محصولات مانند ۱۴-۸، Deep Bay یا ۱۴-۱۵ ظاهر می شود.

ساکنین یا رستوران هایی که صدف را از این مناطق خریداری کرده اند، موظفند یا آنها را دور بریزند یا برای تخریب به توزیع کننده برگردانند.

صدف ها می توانند حاوی یک ویروس بسیار مسری به نام نورو ویروس باشند. این ویروس می تواند باعث اسهال، استفراغ، حالت تهوع، درد معده و تب شود و علائم تنها ۱۲ تا ۴۸ ساعت پس از خوردن غذای آلوده شروع می شود.

بیماری ها معمولا در عرض یک تا سه روز از بین می روند، اما کودکان خردسال، افراد مسن و بیمارانی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند بیشتر احتمال دارد به بیماری های جدی مبتلا شوند.

به ساکنین یادآوری می شود که هنگام پختن صدف دست های خود را خوب بشویند و قبل از خوردن آن ها را کاملا بپزند.

هرکسی که پس از خوردن صدف های آلوده بیمار می شود باید با شماره ۳۱۲-۷۴۶-SICK تماس بگیرد.