هشدار؛ نوشیدن آب در این موارد ممنوع است!


نوشیدن آب در این موارد ممنوع است

دیدارنیوز – نوشیدن آب برای هیدراته نگه داشتن بدن، خنک کردن حرارت غریزی و قلب، طراوت و صاف کردن رنگ و لطافت پوست، رفع تشنگی و گرم کردن معده، روده و کبد ضروری است. در عین حال مواقعی وجود دارد که در طب سنتی نوشیدن آب ممنوع است.

در مورد اکثر مسائل از منظر طب سنتی اسلامی، قوانین و مقرراتی وجود دارد. برای چیزهایی مانند خوردن، آشامیدن و غیره آدابی وجود دارد.

شش نوشیدنی، بدون قرص

۱. وسط غذا آب بنوشید; همچنین بلافاصله پس از آن

مخصوصاً کسانی که آروغ می زنند و معده ضعیف و نفخ دارند. از آنجایی که غذا برای هضم نیاز به گرما دارد، نوشیدن آب به خصوص آب سرد باعث سوء هاضمه می شود. علاوه بر آب، تمام نوشیدنی‌های سرد مانند نوشابه‌ها و آبمیوه‌های همراه با غذا هضم غذا را مختل می‌کنند.

۲. روزه نوشیدن آب است، مخصوصاً اگر سرد باشد

باعث گرمای اصلی و غریزی بدن می شود. زیرا معده در آن زمان خالی است و آب را به سرعت جذب می کند و به کبد و قلب و مغز می رسد. وقتی به قلب رسید حرارت غریزی قلب را خاموش می کند و باعث مرگ ناگهانی می شود. وقتی به کبد می رسد باعث سرماخوردگی و بیماری های کبدی می شود و وقتی به مغز می رسد ورم و ضعف اعصاب و فلج و سکته و مانند آن را ایجاد می کند.

۳. بعد از ورزش زیاد و خسته کننده.

چون اندام بعد از ورزش گرم است و آب را مستقیماً از معده جذب می کند، نوشیدن ناشتا مضر است. مکرراً مشاهده شده است که افراد پس از ورزش شدید آب سرد می نوشند و بلافاصله دچار ایست قلبی می شوند.

۴. بعد از حمام آب گرم

زیرا در اثر غسل اعضاء باز و منبسط و آب را به سرعت جذب می کند و لذا مانند نوشابه ناشتا باعث خنک شدن بدن و خاموش شدن حرارت غریزی و کوتاه شدن عمر می شود.

۵. بین و بعد از خواب

علاوه بر آسیب قابل توجه، باعث بیشتر بیماری های مغزی مانند لرزش، زوال عقل، فراموشی و آسم (MS) می شود.

نکته: در تمام این موارد اگر انسان مجبور به نوشیدن آب شد، اولاً باید آب گرم بنوشد و ثانیاً قبل از نوشیدن سعی در رفع تشنگی کند. اگر نه با مکیدن و چکاندن، اگر دوباره نشد، آب داغ را با چیزی مخلوط کنید و بعد بخورید تا سریع جذب بدن نشود.

۶. بعد از خوردن میوه آب بنوشید

به خصوص اگر میوه ها تازه و مرطوب باشند. تا زمانی که هندوانه، هندوانه، خیار، زردآلو و انگور در معده هستند، آب ننوشید.