نکات اولیه برای شروع سال تحصیلی جدید – wsnlab


رئیس اداره آموزش و پژوهش شورای اسلامی گفت: با بازگشایی مدارس و دانشگاه ها باید تمهیدات لازم از جمله ضدعفونی منظم و یادآوری توصیه های بهداشتی انجام شود.

علیرضا منادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به بازگشایی مدارس و دانشگاه ها اظهار کرد: با توجه به اینکه چیزی تا آغاز سال تحصیلی جدید باقی نمانده، از وزرای علوم و آموزش و پرورش دعوت می کنیم کمیته آموزش برنامه های آنها را بررسی کند. در حال بررسی مجدد . ارائه گزارش بازگشایی دانشکده ها و دانشگاه ها

وی ادامه داد: به هر حال در دو سال گذشته و با توجه به شیوع کرونا، تمرینات در شرایط خاصی به ویژه در فضای مجازی در حال انجام بود. اکنون با شروع سال تحصیلی تدریس حضوری خواهد بود. در دانشگاه ها و مدارس باید معلمان بهداشت را در آموزش و پرورش تقویت کرد و به خانواده ها به طور مرتب مسائل بهداشتی را آموزش داد، مثلاً اگر سرما خوردند به مدرسه نروند و فرزندان خود را به مدرسه بفرستند. به خانواده بازگشت.

منادی اضافه کرد: سرویس های بهداشتی و سفره خانه های مدارس باید به طور مرتب ضدعفونی شوند، واکسیناسیون ها جدی گرفته شود و دستورالعمل های بهداشت عمومی رعایت شود و این نکات بهداشتی بر روی دیوار اماکن مختلف مدارس نصب شود.

رئیس اداره آموزش و پژوهش شورای اسلامی گفت: شرایط اسکان و غذای دانشجویی در دانشگاه ها باید رصد و کمبودها برطرف شود.

وی در پایان گفت: می توان از توانایی آموزش مجازی در دانشگاه ها در برخی دوره ها به عنوان یک دوره عمومی استفاده کرد، زیرا آموزش مجازی فرصتی است که نباید بسته شود و باید در زمان مشخص شده از آن استفاده کرد.

انتهای پیام