نچکرها پذیرای زائران کربلا هستند. اینجا تمام مراحل «برای حسین».


نچکرها پذیرای زائران کربلا هستند.  در اینجا، تمام مراحل

دیدارنیوز – سرویس خوزستان: این جادو از ابتدای جاده شلمچه در جاده کربلا دیده می شود. در حدود ۴۵ کیلومتری جاده اهواز – آبادان، عده زیادی با پرچم های سیاه در کنار جاده ایستاده اند و به جاده نگاه می کنند و در هوای گرم و مرطوب خوزستان ساعت ها دست راست خود را به عنوان یک دست بالا بالا می برند. مهمانی – جشن. نشانه خوشامدگویی برای زائران آمدن و اندکی وقت در «موکب نیشکر» برای رفع خستگی.

مردم نیشکری هفته ها خود را برای این استقبال در مسارالحسین آماده کردند. پرچم های قرمز، سبز و سیاه به نشانه عشق به شهادت و تشیع و عزا در اطراف موکب برافراشته شده و از زائران حسینی با قهوه عربی، چای شیرین و شربت شیرین پذیرایی می شود.

*استفاده از تمام انرژی های صنعت برای استقبال از بازدیدکنندگان*

این موکب شامل سه تقاطع مجهز به سیستم خنک کننده و سرویس بهداشتی در جاده شلمچه است. مردم نیشکری برای پذیرایی از زائران دو موکب دیگر با امکاناتی مانند استراحتگاه، نمازخانه، امکانات بهداشتی و تجهیزات امدادی برپا کرده اند و شبانه روز پذیرای زائران هستند.

به گفته مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع وابسته، کار بر روی موکب های نیشکر تا پایان ایام اربعین ادامه دارد و از تمام امکانات این صنعت برای استقبال از بازدیدکنندگان استفاده می شود.

با توجه به گرمای هوا و استقبال ضعیف زائران از سفر به کربلا، تمهیدات لازم برای سیستم سرمایشی و سرمایشی در استراحتگاه های موکب و در موکب سید الشهدایی نشانکار علاوه بر استفاده از کولر و سیستم مه شکن برای رفاه حال زائران