نوشیدن چای عمر را طولانی می کند – Wsnlab


نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد افرادی که بیش از دو فنجان چای در روز می نوشند نسبت به افرادی که چای نمی نوشند عمر طولانی تری دارند.

محققان مؤسسه ملی سلامت از داده‌های Biobank بریتانیا استفاده کردند و ۸۵ درصد از نیم میلیون مرد و زن بین ۴۰ تا ۶۹ سال را که به طور منظم چای می‌نوشیدند، مورد بررسی قرار دادند. از این تعداد، ۸۹ درصد گفتند که چای سیاه می نوشند. محققان در این مطالعه به این نتیجه رسیدند که اثرات مفید چای نه به مصرف چای سیاه با شیر یا شکر و نه به دمای نوشیدن آن بستگی ندارد.

در این مطالعه، محققان نتایج یک نظرسنجی را که بین سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۰ انجام شد، بررسی کردند و عادات این افراد را یک دهه بعد مورد بررسی قرار دادند. محققان با بررسی اطلاعات افراد و عادات نوشیدن چای دریافتند که مصرف منظم چای سیاه (پرمصرف ترین چای در اروپا) با کاهش میانگین ۹ تا ۱۳ درصدی مرگ و میر به مدت ۱۰ سال در میانسالی همراه است. اکثر شرکت کنندگان سفیدپوست، مسن و دارای بیماری قلبی عروقی بودند.

فرناندو رودریگز آرتالخو، استاد پزشکی پیشگیرانه و بهداشت عمومی در دانشگاه خودمختار مادرید، این تحقیق را یک پیشرفت بزرگ در این زمینه توصیف کرد و گفت که بیشتر مطالعات در آسیا انجام شده است زیرا بیشترین مصرف را داشتند. چای، تعداد افرادی که در خارج از آسیا مورد بررسی قرار گرفتند خیلی زیاد نبود و نتایج نظرسنجی های انجام شده روی آنها چندان قطعی نبود.

وی گفت: این مطالعه به طور قطعی ثابت نکرد که چای عامل کاهش مرگ و میر زودرس در مصرف کنندگان چای است. سوال بی پاسخ دیگر این است که آیا افرادی که چای نمی نوشند باید برای بهبود سلامت خود شروع به انجام آن کنند؟

آرتالگو گفت که باید مطالعاتی با اندازه گیری های مکرر مصرف چای در طول زمان انجام شود و میزان مرگ و میر برای کسانی که به طور مداوم چای نمی نوشند باید با کسانی که شروع به نوشیدن چای کرده اند یا مصرف خود را در طول زمان افزایش داده اند مقایسه شود.

۵۸۵۸