نوزاد در تگزاس مرکزی پس از تولد جراحی قلب باز می کند – دی ال آیتی dl-it


آستین (KXAN) – خانواده ای از تگزاس مرکزی از ایمان و پزشکان خود در مرکز مراقبت جامع جنین کودکان دل برای نجات جان نوزاد تازه متولد شده خود تمجید می کنند.

هدف این مرکز برای مادرانی است که نوزادانشان با یک بیماری پیچیده جنینی یا مادرزادی تشخیص داده شده است. درمان و مراقبت های فوری و تخصصی پس از تولد را فراهم می کند.

در دوران بارداری جولی هاید، پسرش بلیک با یک نقص قلبی پیچیده نادر به نام بازگشت غیرطبیعی کامل وریدی ریوی (TAPVR) تشخیص داده شد.

طبق گفته‌های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، خون اکسیژن‌دار در نوزاد مبتلا به TAPVR از ریه‌ها به دهلیز چپ باز نمی‌گردد. در عوض، خون اکسیژن دار به سمت راست قلب باز می گردد. در اینجا خون غنی از اکسیژن با خون فقیر اکسیژن مخلوط می شود. پزشکان گفتند که این باعث می شود که نوزاد اکسیژن کمتری نسبت به نیاز بدن دریافت کند.

بلیک که با این عارضه به دنیا آمد، سه ساعت پس از تولدش برای جراحی قلب باز روی میز عمل قرار گرفت. اگرچه خانواده می دانستند که این می تواند واقعیت آنها باشد، اما آسان تر نشد.

جولی گفت: «ما می‌دانستیم که این شانس را به او می‌دهیم، حتی اگر این شانس کم باشد. ما واقعاً احساس شکست می‌کردیم. فکر می‌کردیم شاید با او خداحافظی کنیم و او دیگر پیش ما نیاید.»

  • با تشکر از: خانواده هاید
  • بچه بلیک با برادرانش. (از خانواده هاید)
  • با تشکر از: خانواده هاید
  • بلیک هاید پس از تولد تحت عمل جراحی قلب باز قرار می گیرد. (از خانواده هاید)

دکتر. چارلز فریزر، رئیس بخش جراحی قلب اطفال و مادرزادی در مرکز بیماری‌های قلب کودکان و مادرزادی تگزاس و تیم مراقبت از قلب کودکان در Dell Children به سرعت برای انجام عمل جراحی اضطراری قلب بلیک آماده شدند.

فریزر توضیح داد: «شما مشکل پیچیده‌تری را برای یک نوزاد پیدا نخواهید کرد. او می‌گوید: “او باید چند ساعت پس از تولد تحت عمل جراحی قلب قرار می‌گرفت. اگر او را به بیمارستان دیگری منتقل می‌کردیم، هیچ نجاتی نداشتیم. ریه‌هایش مسدود شده بود و حتی اگر او را به شهر منتقل می‌کرد، زنده نمی‌ماند.” “

خانواده هاید گفتند که نمی توانستند بلافاصله پس از تولد بلیک در جایی که زندگی می کنند، درمان تخصصی دریافت کنند. پس از جراحی او، آنها برای اقامت یک ماهه برنامه ریزی کرده بودند. با این حال، ۳۵ روز بعد او را اخراج کردند و به خانه رونالد مک دونالد فرستادند. انتظار می رود خانواده بلیک هفته آینده را ترک کنند و دوباره بلیک را با برادرانش بپیوندند.

جولی گفت: «او غذاخور خوبی است و روی افزایش وزن کار می کند، که کمی بیشتر طول می کشد. او یک جنگجوی کوچک است و به همه ما ثابت می‌کند که اشتباه می‌کنیم، مطمئناً. به اعتقاد من، کودک ما یک معجزه است.