نماینده مجلس: من انگیزه ای برای تغییر وزارتخانه در دولت نمی بینم


مجلس نمی خواهد با دولت وارد تنش شود

نماینده مجلس: من انگیزه ای برای تغییر وزارتخانه در دولت نمی بینم

دیدارنیوز: نماینده مردم بناب در مجلس گفت: آیا می بینیم دولت گزینه دیگری برای جایگزینی وزرا دارد؟ من انگیزه ای در دولت نمی بینم که این اتفاق بیفتد، اگر قرار است از جایی شروع شود، این مجلس است که شروع به احیای دولت می کند.

محمد باقری بناب نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی در خصوص چند موضوع استیضاح در شورا، هشدار به دولت و وزرا برای اقدام کرد. یعنی مجلس باید حضور پیدا کند و به تعدادی از وزرا نسبت به مصلحت نمایندگان هشدار دهد و بین اعلام برکناری و انجام آن فاصله زمانی وجود دارد و این ممکن است به آنها کمک کند تا خودشان را پیدا کنند و مسیر خود را اصلاح کنند. .

وی ادامه داد: اما اگر انگیزه این نیست، کمی زود است، برای مجلس موثر است.

باقری همچنین گفت: این صحبت ها همیشه در شوراها و دولت های مختلف بوده است، اگر دولت بخواهد این موارد را به عنوان تذکری در نظر بگیرد، مفید است دولت هر چه زودتر خود را جمع و جور کند و اشتباهات موجود را اصلاح کند تا بتواند ” بتواند با مجلس برای حل مشکلات مردم همکاری کند.

یکی از اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس نمایندگان در پاسخ به سوالی مبنی بر احتمال تغییر کابینه چه در سطح وزرا و چه در سطح استانداری گفت: ببینید برخی از استانداران صددرصد ضعیف هستند و در در برخی موارد مشکلاتی وجود دارد، اما باید دید” دولت گزینه دیگری برای جایگزینی این وزرا دارد؟ من انگیزه ای در دولت نمی بینم که این اتفاق بیفتد، اگر قرار است از جایی شروع شود، این مجلس است که شروع به احیای دولت می کند.

وی گفت: به نظر من این موضوعات هنوز نشانه اصرار جدی بر عزل نیست، بلکه هشدار جدی به دولت است تا ایرادات و اشکالات کار خود را اصلاح کند.