نرخ وام مسکن ایالات متحده از سال ۱۹۸۱ به بیشترین میزان کاهش یافته است – DL-IT


اخبار املاک و مستغلات

فردی مک روز پنجشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که متوسط ​​نرخ وام مسکن برای یک دوره ۳۰ ساله ۶.۶۱ درصد بوده که پایین ترین نرخ در نزدیک به دو ماه گذشته است.

. خاک رس

نرخ وام مسکن در ایالات متحده بزرگترین کاهش هفتگی خود را در نزدیک به ۴۱ سال گذشته ثبت کرد و پس از افزایش سریع که به سرعت خریداران مسکن را تحت فشار قرار داد، کمی تسکین یافت.

فردی مک روز پنجشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که متوسط ​​نرخ وام مسکن برای یک دوره ۳۰ ساله ۶.۶۱ درصد بوده که پایین ترین نرخ در نزدیک به دو ماه گذشته است. در هفته گذشته، میانگین ۷.۰۸ درصد بود.

این یافته ها نشان دهنده تغییری در روش فردی مک است که به گفته این شرکت، دید گسترده تر و دقیق تری از بازار وام مسکن ارائه می دهد. به جای غربالگری وام دهندگان، اکنون از داده های جمع آوری شده توسط یک سیستم پذیره نویسی خودکار برای محاسبه میانگین نرخ ها استفاده می کند.

هزینه های استقراض به دنبال کاهش بازدهی ۱۰ ساله خزانه داری پس از گزارش هفته گذشته دولت مبنی بر کاهش تورم در ماه اکتبر صورت گرفت. سرمایه گذاران داده های قیمت مصرف کننده را به عنوان نشانه ای در نظر گرفتند که فدرال رزرو ممکن است در ماه های آینده شروع به کاهش افزایش نرخ بهره کند. با این حال، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو گفت که هنوز خیلی زود است که متوقف شود.

سام خاتر، اقتصاددان ارشد در فردی مک گفت: «نرخ وام مسکن در این هفته با داده‌هایی که نشان می‌دهد تورم ممکن است به اوج خود رسیده باشد، کاهش یافت. در حالی که کاهش نرخ های وام مسکن خبر خوبی است، بازار مسکن هنوز راه درازی در پیش دارد. تورم همچنان بالاست، فدرال رزرو احتمالا نرخ بهره را بالا نگه می دارد و مصرف کنندگان همچنان تاثیر آن را احساس خواهند کرد.

نرخ های وام مسکن که امسال دو برابر شده است، تقاضا برای خانه ها را کاهش داده، ساخت و ساز توسط سازندگان را کاهش داده و فروشندگان را مجبور به کاهش قیمت های درخواستی کرده است. جورج ریچیو، مدیر تحقیقات اقتصادی Realtor.com، گفت که در حالی که کاهش های اخیر نرخ بهره فرصتی برای تعدیل ایجاد کرده است، نوسانات اخیر در هزینه های استقراض “بسیار عدم اطمینان را به همراه داشته است.”

ریچیو گفت: «برخی از خریداران ممکن است بخواهند منتظر بمانند و ببینند که آیا نرخ بهره کاهش می یابد یا خیر. با این حال، با تورم بالای ۷ درصد و متعهد شدن فدرال رزرو به ادامه افزایش نرخ وجوه در ماه های آینده، بازار وام مسکن از بین نمی رود. ممکن است تا پایان سال شاهد بازگشت نرخ ها به بالای ۷ درصد باشیم. ”