نرخ بیکاری معلولان ۵۵ درصد است


نرخ بیکاری معلولان 55 درصد است

دیدارنیوزمدیرعامل بنیاد برکت در ستاد اجرایی فرمان امام از برگزاری رویداد ملی «حرکت به برکت او» خبر داد و گفت: این رویداد با هدف جذب طرح‌ها و ایده‌های نوآورانه، دانش‌بنیان در حوزه هنری برگزار می‌شود. حوزه کارآفرینی افراد دارای معلولیت و سرمایه گذاری در این پروژه ها.

محمد ترکمان تاکید کرد: امیدواریم با برپایی رویداد «حرکت با برکت» ۱۰۰ حرفه با توجه به توانمندی های معلولان شناسایی و اجرایی شود.

وی خاطرنشان کرد: کارشناسان، نخبگان، شرکت های دانش بنیان و سازمان های مردم نهاد می توانند در رویداد «به برکت او حرکت کن» طرح ها و ایده های خود را در زمینه ایجاد فرصت های شغلی برای معلولان ارائه کنند.

مدیرعامل بنیاد برکت با تاکید بر اینکه معلولیت محدودیت نیست، گفت: رویداد اقدام با برکت می تواند آغاز حرکتی جدی برای اشتغال پایدار و توانمندسازی معلولان باشد.

ترکمنه با بیان اینکه ۸ تا ۱۵ درصد جمعیت جوامع در حال توسعه از نوعی معلولیت رنج می برند، اظهار کرد: در حال حاضر نرخ بیکاری در بین معلولان ۵۵ درصد و در بین نابینایان بیش از ۶۰ درصد است. در رویداد «نهضت پربرکت» به دنبال فرهنگ سازی و ایجاد توانمندی برای توانمندسازی معلولان هستیم.

وی به تشریح رویه های بنیاد برکت در زمینه ایجاد فرصت شغلی برای معلولان پرداخت و گفت: ۴۵۰۰ طرح کاری برای معلولان و افراد تحت پوشش مراقبت اجتماعی فعال شده است. حجم سرمایه گذاری برای راه اندازی این ۴۵۰۰ طرح بالغ بر ۱۰۰۰۰ میلیارد ریال بوده و منجر به ایجاد فرصت شغلی برای بیش از ۱۲۶۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم شده است.

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، ۴۵۰۰ طرح اجرا شده توسط این نهاد شامل ۲۷۰۰ طرح برای معلولان و خانواده آنها، هزار و ۴۵۰ طرح برای زنان سرپرست خانواده، ۲۰۰ طرح برای زنان آسیب دیده و آسیب پذیر و ۱۵۰ طرح ویژه برای سرپرستان زن است. خانواده. از خانواده ها

لازم به ذکر است، رویداد ملی «به برکت او حرکت کن» به عنوان اولین رویداد کارآفرینی معلولان، قرار است بهترین طرح ها و ایده ها در زمینه ایجاد فرصت های شغلی برای معلولان را شناسایی و حمایت کند.

فعالان و ایده پردازان این حوزه می توانند ایده ها و طرح های خود را در زمینه اشتغال معلولان، اشتغال معلولان در زمینه اشتغال بنگاه محور، خوداشتغالی معلولان و حوزه تولید خدمات ارسال کنند. و محصولات مورد نیاز معلولان به event.barkat.ir. علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت بنیاد برکت به نشانی www.barakatfoundation.com مراجعه و یا با دبیرخانه رویداد به شماره ۶۶۳۰۵۳۵۲-۰۲۱ تماس حاصل نمایند.

طرح‌ها و ایده‌هایی که به رویداد «حرکت با برکت» راه یافتند، همزمان با ۲۱ آذر روز جهانی معلولان، توسط داوران ارزیابی و طرح‌های برگزیده ارائه و مورد تجلیل قرار می‌گیرند. بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام با ارائه تسهیلات از طرح های منتخب حمایت خواهد کرد.