نامه دوم همسر آقای مصطفی تاج زاده به رئیس کل دادگستری


همسر سیدمصطفی تاج زاده نامه دوم خود را برای محسنی آجی رئیس کل دادگستری ارسال کرد.

نامه دوم سید مصطفی تاج زاده همسر آزاده دربند به رئیس کل دادگستری

دیدارنیوز:

رئیس محترم دادگستری
جناب آقای محسنی اژی
سلام
در پست قبلی به شما گفتم؛
با علم به اینکه همسرم سید مصطفی تاج زاده شامگاه جمعه ۲۶ تیرماه توسط تعداد زیادی از ماموران امنیتی سپاه پاسداران بدون احضار بازداشت و از آن تاریخ تاکنون در سلول انفرادی از حقوق اولیه خود محروم شده است. معروف به دوالف.
من هم اضافه کردم؛
از آنجایی که روز جمعه نه روز تعطیلی مقامات قضایی و مردان امنیتی و یقیناً برای ما خانواده های زندانیان سیاسی تعطیل نیست، برای ابراز نگرانی خود و خانواده همسر عزیزم سیدمصطفی تاج زاده نسبت به بی تفاوتی دستگاه قضایی نامه نوشتم. سلامتی وی را اعلام می کنم و با تشخیص پزشکان متخصص اعلام می کنم که در خطر جدی قرار دارد.
آقای اجی عزیز
همانطور که می دانید دفتر شما جلسه را برای پنجشنبه ۱۲ شهریور تعیین کرده بود و بعد از اینکه به دفتر شما رفتم با در بسته مواجه شدم.
از آنجایی که سلامت همسرم به دلیل روزه داری بیش از یک ماهه در اعتراض به اقدامات غیرقانونی در خطر جدی قرار دارد، بدون فوت وقت موارد غیرقانونی زیر را تا نوبت بعدی اعلام می دارم:
– نحوه توقف بر خلاف مقررات
فقدان حقوق قانونی مانند کمک وکیل
– دستگیری متصدی پس از تکمیل تحقیقات مقدماتی، رسیدگی به پرونده در دادگاه و عدم تغییر موضوع.
سلول انفرادی و عدم انتقال به بخش های عمومی
عدم برگزاری جلسات هفتگی منظم
نداشتن تلفن روزانه
این خانواده علیرغم خطرات جدی که پزشکان هشدار داده اند از سلامتی خود بی اطلاع هستند
تا زمان صدور حکم نهایی آزاد نشود
جناب آقای محسنی اژی
اخطار نامه جامعه اسلامی جامعه پزشکی مبنی بر احتمال خطرات جدی قلبی و عروقی به دلیل فشار خون بالا در روز ۳ مرداد یعنی بعد از ۳۷ روز انفرادی از سوی جامعه اسلامی جامعه پزشکی را یادآور می شوم. و ۲۴ روز سلول انفرادی. از روزه داری در اعتراض به دستگیری غیرقانونی او، نزد شما آمده است.
همچنین شهادت پزشک متخصص قلب مبنی بر لزوم انجام معاینات لازم در اسرع وقت با توجه به روزه داری ایشان و نتیجه آن توسط خود در روز سه شنبه اول شهریور ماه به دستیار محترم ناظر محترم زندان اوین دادم. هیچ اقدامی برای پاسخگویی به این درخواست بشردوستانه، قانونی و شرعی صورت نگرفت.
رئیس محترم دادگستری
ضمن اعلام اینکه طی یک هفته گذشته از همسر عزیزم خبری نداشتم، نگرانی شدید خود را برای خود و خانواده تاج زاده و با توجه به مشکل افت فشار خون و سرگیجه در عزیزانمان به شما و عموم مردم اعلام میدارم. یک بار دیگر تاکید می کنم. در ادامه بی توجهی به هشدارهای پزشکی و پیامدهای خطرناک آن، مسئولیت بیشتری نسبت به پاسداران و افسران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که بارها بر استقلال دستگاه قضایی و اهتمام به حقوق زندانیان تاکید کرده اند، بر عهده شماست. .
افتخار سادات
همسر آزاد دربند سید مصطفی تاج زاده
۴ سپتامبر ۱۴۰۱